Jump to content

Κατασκευη Ενυδρειων / Φιτρων / Φωτιστικων / Τεχνιτα Βραχια


ΚΟΥΜΑΝ

Recommended Posts

να σε καλα αγορινα μου!

Link to comment
Share on other sites

Σακαρε τώρα πήρα γραμμή το θέμα.. εντάξει τρελή αμερικανια το πρότζεκτ, γουσταω φουλ! Από κατανάλωσή ρεύματος πως πάει? παίζει να είναι αρκετά οικονομικό- σε σχέση πάντα με το μεγεθος- , ότι είναι οι θερμοστάτες και λίγο οι κυκλοφορητες(αν είναι επώνυμοι δεν καταναλώνουν τίποτα!),τα led δεν τα αναφέρω καθολου..

Από φωτισμο ισως να χρειαζεται ενα τικ παραπανω ,βεβαια μιλω απο τις φωτο που βλεπω παντα..

Η πλατη εντελως λάβα απο ηφαιστειο και με το που πιασουν οι αλγες...ηδη μου τρεχουν τα σαλια!

μπράβο και πάλι ρε παλικαρε!

Link to comment
Share on other sites

nikoloutso... σαν κατασκευαστης εγω θα παρεχω την 5πλασια εγγυηση απο ολους τους αλους! αν αυτο δεν σε καληπτει τι να πω... δεν ειναι μονο το ξυλο σαν ποιοτητα.... ειναι γενικα ολα τα υλικα και προπαντος η μωνοση....

Με κάλυψες απόλυτα φίλε Σάκη!!! :bigemo_harabe_net-117:

Πάμε τώρα σε άλλη ερώτηση. Γιατί το σαμπ το έκανες από γυαλι και μάλιστα έκανες 2 διαφορετικα?

Link to comment
Share on other sites

επιλεξαμε 2 για καλητερη φιλτρανση.. το καθε σαμπ ειναι 60 λιτρα . εκανα 2 διαφορετικα για να κουμποσουν πισω αριστερα και πισω δεξια...( λογο των καθετων κοντρων ) τα καναμε απο 5αρι γυαλι γιατι εσωτερικα το σαμπ εχει λεπτομεριες που δεν γινονται με ξυλο... επισεις ειναι αποσπομενα οπως και τα βραχια... μπορει καποια στιγμη αν θελει να τα βγαλει για να δωσει μεγαλυτερο χωρο... ή να βγαλει τα βραχια αν τα βαρεθει και να κανει κατι διαφορετικο... εγινε με διαφορες προοπτικες οι οποιες ετσι ζητηθηκαν..

Link to comment
Share on other sites

Σακαρε τώρα πήρα γραμμή το θέμα.. εντάξει τρελή αμερικανια το πρότζεκτ, γουσταω φουλ! Από κατανάλωσή ρεύματος πως πάει? παίζει να είναι αρκετά οικονομικό- σε σχέση πάντα με το μεγεθος- , ότι είναι οι θερμοστάτες και λίγο οι κυκλοφορητες(αν είναι επώνυμοι δεν καταναλώνουν τίποτα!),τα led δεν τα αναφέρω καθολου..

Από φωτισμο ισως να χρειαζεται ενα τικ παραπανω ,βεβαια μιλω απο τις φωτο που βλεπω παντα..

Η πλατη εντελως λάβα απο ηφαιστειο και με το που πιασουν οι αλγες...ηδη μου τρεχουν τα σαλια!

μπράβο και πάλι ρε παλικαρε!

ευχαριστω αγορινα μου! σου ειπα να ερθεις να το δεις και απο κοντα αλλα τωρα καταλαβενεις τι εχασες!!! αντλιες εχουμε 2 3000/ωρα της eheim.. νομιζω πως ειναι καπου στα 60watt η μια καταναλωση. για την θερμανση δεν το κοβεντιαζω καθολου.... 27cm το ξυλο + βραχια απο φελιζολ δεν περναει τπτ... απο φωτισμο ειναι αρκετα καλα και οικονομικα! θα ζητησω φρεσκες φωτο για να δειτε διαφορα..!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου όντως η κατασκευή σου ειναι άκρως επαγγελματική!!!τρομερο αποτέλεσμα μπράβο και στους δυο σας!!!θα ήθελα να ρωτήσω τα βράχια πίσω λες οτι ειναι φελιζολ..η ειναι αν προσεξα καλα απο αφρό πολυουρεθανης;;;;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω katsemm! ειναι και τα 2! πανω σε φελιζολ δουλεψα τον αφρο και αυτα μετα κοληθηκαν μεσα σαν παζλ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

τρομερο!! θέλω πληροφορίες για την επένδυση πισω και ειδικά για το τι ειναι αυτο το γκρι που περνάς στο τέλος κατι σε τσιμέντο?

Link to comment
Share on other sites

ειναι 2 διαφορετικα μονοτικα αλλο μονωτικο αυτο που μονοθηκε το ενυδρειο και αλλο αυτο που μπηκε στα βραχια

Link to comment
Share on other sites

τα βραχια πως τα έφτιαξες? περα απ την πολυουρεθάνη!τι υλικό ειναι αυτο που έχεις περάσει πανω και φαίνεται σα βραχος?

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο για την κατασκευη πολύ Super!!!!!!εχω φτιαξει αντιστιχη και η μονωση που εβαλα ηταν εποξιδικη της west system.εσεις τι μονοτικο χρησημοποιησατε για την ξυλεια?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...