Jump to content

Κυριακή 16/6 Θεσσαλονίκη - Οργάνωση Για Το Swap


Aiolos

Recommended Posts

Κυριακή 16 Ιουνίου στη Θεσσαλονίκη

.... να ετοιμάζεστε !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

frag_zps425ff6c2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ όσα μέλη θέλουν να βοηθήσουν την συντονιστική ομάδα σε θέματα οργάνωσης για την εκδήλωση, μπορούν να δηλώσουν εδώ τη συμμετοχή τους.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω δινω το παρων για οτι βοηθεια χρειαστει.

Link to comment
Share on other sites

Άντε αφού το δίνουν τα παιδιά θα το δώσω και γω! :bigemo_harabe_net-134:

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη στο είπα και στην συνάντηση .σε ότι μπορώ να βοηθήσω είμαι μέσα .

Link to comment
Share on other sites

Η δυναμική ενός οποιοδήποτε φόρουμ δεν είναι ούτε οι διαχειριστές, ούτε η συντονιστική ομάδα, και το ΑΖ δεν αποτελεί εξαίρεση… η δυναμική του είναι τα ίδια του τα μέλη.
Για να οργανωθεί σωστά η όλη εκδήλωση θα χρειαστούν διάφορα μέλη εθελοντές που θα αναλάβουν κάποιες συγκεκριμένες εργασίες, με τις ανάλογες γνώσεις που απαιτεί η κάθε θέση.

Εκτός από τους συντονιστές της Θεσσαλονίκης που θα είναι υπ’ ατμών από την προηγούμενη μέρα (μη πω και πιο πριν ακόμη), θα χρειαστούμε εκείνη την ημέρα βοήθεια από ορισμένα άτομα για τις παρακάτω θέσεις.

000_zps3c98b96e.jpg


Υποδοχή (Θέση 1)
1 άτομο για την καταγραφή των κοραλλιών που πρέπει να γνωρίζει το είδος και την ονομασία τους.
1 άτομο για την καταγραφή των φυτών που πρέπει να γνωρίζει την ονομασία τους.
(η καταγραφή αποσκοπεί για λόγους οργάνωσης και για στατιστικούς λόγους)
1 άτομο που θα αναλάβει την εγγραφή του μέλους στα καρτελάκια, την διανομή των λαχνών και την τοποθέτηση των κλήρων στις κληρωτίδες. (KokkinosK)
Τα ίδια άτομα μετά το τέλος της καταγραφής και έχοντας της καταστάσεις συμμετεχόντων, θα αναλάβουν κατά την διαδικασία της κλήρωσης τον έλεγχο και την καταγραφή των κλήρων. (Θέση 8)

Διαδικασία dip (Θέση 2)
1 άτομο που θα αναλάβουν την διαδικασία dip και αν χρειαστεί να κολλήσουν κοράλλια σε fragplug (ο ένας είναι ο Sammy)
1 άτομο για να αναλάβει τον καθαρισμό των φυτών.

Τοποθέτηση / διανομή κοραλλιών – φυτών (Θέσεις 3 και 4)
2 άτομα για την τοποθέτηση των κοραλλιών στο κυρίως ενυδρείο, που ταυτόχρονα θα είναι και υπεύθυνοι για την διανομή τους κατά τη διαδικασία της κλήρωσης. (Grigoros - Bababrilios)
1-2 άτομα για την τακτοποίηση των φυτών, που ταυτόχρονα θα είναι και υπεύθυνοι για την διανομή τους κατά τη διαδικασία της κλήρωσης. (Theodor72 - Klaz)

Η διαδικασία της κλήρωσης θα γίνεται ταυτόχρονα (ανακινώντας χρώμα και όνομα μέλους), για κοράλλια και φυτά από κάποια παιδάκια που πιθανόν να παραβρίσκονται στην εκδήλωση. Ειδάλλως την κλήρωση θα αναλάβουν δυο συντονιστές.

Όπως αναφέρθηκε στους όρους συμμετοχής, η κληρωτίδα των κοραλλιών θα είναι αδιαφανή.
Ο κάθε κληρωτός 1+1 (φυτά / κοράλλια) θα εισέρχονται στο χώρο διανομής για να κάνουν την επιλογή τους σε διάστημα ενός λεπτού.

Συνολικά θα χρειαστούν 10 άτομα. Ελάτε να γράψουμε ιστορία για μια εκδήλωση που γίνεται πρώτη φορά στη Θεσσαλονίκη

Η ομάδα οργάνωσης θα πρέπει να βρίσκεται στο La Scala κατά τις 09:00 το πρωί της Κυριακής για να ετοιμαστεί και ο χώρος.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα και εγώ!! :bigemo_harabe_net-72:

Με την προϋπόθεση να μην έχει μόνο θαλασσινούς!! :bigemo_harabe_net-134:

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη εμένα βάλε με εδω

2 άτομα για την τοποθέτηση των κοραλλιών στο κυρίως ενυδρείο, που ταυτόχρονα θα είναι και υπεύθυνοι για την διανομή τους κατά τη διαδικασία της κλήρωσης.

Link to comment
Share on other sites

σε οτιδήποτε χρειαστείτε και μπορώ να βοηθήσω, είμαι μέσα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πήγαινα ευχαρίστως με τον Grigoro ή εδώ -2 άτομα που θα αναλάβουν την διαδικασία dip και αν χρειαστεί να κολλήσουν κοράλλια σε fragplug-

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω πως θα ειμαι πασπαρτου οποτε δεν μιλαω...

Mobile klaz speaking...

Έγινε επεξεργασία - klaz
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ επειδή τοτε είναι κοντά οι μέρες που θα αποδημησω, άλλα δεν γνωρίζω ακριβώς ποτε, δεν μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι είμαι μέσα.. σε περιπτωση που ειμαι εδω όμως θεωρείστε με δεδομένο καθώς και για τυχών προετοιμασίες από τώρα και τον επόμενο καιρο . Καλά για το φωτογραφικό κομμάτι δεν το συζητώ καν χεχε :)

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη εμένα βάλε με εδω

2 άτομα για την τοποθέτηση των κοραλλιών στο κυρίως ενυδρείο, που ταυτόχρονα θα είναι και υπεύθυνοι για την διανομή τους κατά τη διαδικασία της κλήρωσης.

Grigoros kai bababrilios αναλαμβάνουν τη θέση 3......

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω πως θα ειμαι πασπαρτου οποτε δεν μιλαω... Mobile klaz speaking...

Πασπαρτου ε? τον θυμάσαι από την ταινία ο γύρος του κόσμου σε 80 ημέρες?.... αυτός ήταν... χα χα χα

%2528%25CE%25A0%25CE%25B1%25CF%2583%25CF

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ειμαι εδω:

-1 ατομο για τις δημόσιες σχέσεις τον χαβαλε και το πειραγμα σε αυτους που θα είναι στις υπόλοιπες θέσεις.

:D

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ειμαι εδω:

-1 ατομο για τις δημόσιες σχέσεις τον χαβαλε και το πειραγμα σε αυτους που θα είναι στις υπόλοιπες θέσεις.

:D

χμμμ εσύ μετακόμιση δεν θα έχεις εκείνη τη μέρα ? Καλύτερα ρε συ να ασχοληθείς μόνο μ αυτήν.

χα χα χα

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ειμαι εδω:

-1 ατομο για τις δημόσιες σχέσεις τον χαβαλε και το πειραγμα σε αυτους που θα είναι στις υπόλοιπες θέσεις.

:D

χμμμ εσύ μετακόμιση δεν θα έχεις εκείνη τη μέρα ? Καλύτερα ρε συ να ασχοληθείς μόνο μ αυτήν.

χα χα χα

Α οκ. Αφου δεν χρειάζομαι δε θα ερθω. :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ειμαι εδω:

-1 ατομο για τις δημόσιες σχέσεις τον χαβαλε και το πειραγμα σε αυτους που θα είναι στις υπόλοιπες θέσεις.

:D

μαζί σου Gio....

Link to comment
Share on other sites

Μέρος του εξοπλισμού για το Frag & Plant Swap, κατασκευάζεται με έξοδα του ΑΖ (ενυδρείο για τα κοράλλια, μεταλλικές βάσεις για το θαλασσινό – γλυκό), επίσης πολλοί χομπύστες έχουν προσφερθεί να βοηθήσουν έμπρακτα με εξοπλισμό που τυχαίνει να έχουν ώστε η όλη εκδήλωση να έχει επιτυχία και χωρίς ελλείψεις.
Παρόλα αυτά θα χρειαστούμε υποστήριξη για ακόμη ορισμένα υλικά και εξοπλισμό.

Για το θαλασσινό:
Δυο κυκλοφορητές
Εξωτερικό φίλτρο για ενυδρείο 280 λίτρων
Ενυδρειακό βαμβάκι
Ενεργό άνθρακα
Ενυδρειακό αλάτι
Ανεμιστήρες για ψύξη
(προτρεπτικά ίσως και θερμοστάτη 300 watt)
Θερμόμετρο
Κόλλα για κοράλλια
Φάρμακο για dip

Για το γλυκό:
Κρεμαστό εσωτερικό ή εξωτερικό φίλτρο για ενυδρείο 200 λίτρων
Θερμόμετρο

Link to comment
Share on other sites

Θερμόμετρο έχω και θα φέρω αλλά δεν είναι κρυστάλων...

Κάνει??

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!

Στοχος μας ειναι να στηριζουμε ολες τις προσπαθειες που γινονται για το χομπι. Ετσι λοιπον ειναι φυσικο να στηριξουμε και την συγκεκριμενη προσπαθεια του aquazone.

Δηλωνουμε επισημα σαν Petcumulus.gr οτι μπορουμε να στηριξουμε 100% την συγκεκριμενη προσπαθεια. Θα σας παραχωρησουμε τον απαραιτητο εξοπλισμο που χρειαζεστε.

Σας ευχομαστε καλη επιτυχια και οτι χρειαστειτε ειμαστε διπλα σας.

Ευχαριστουμε

http://www.petcumulus.gr

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη κινηση σας ευχαριστουμε

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...