Jump to content

Tanganyika


noa1978

Recommended Posts

Έτσι μπράβο... Τώρα μιλάς σωστά... Μη μας τις κρύβεις τις ομορφιές.... :bigemo_harabe_net-64:

εσυ να ετοιμαζεσαι, σου ερχομε!!!!αντε να δω και τις δικες σου ομορφιες!!!!!!!!! :bigemo_harabe_net-66:

Link to comment
Share on other sites

Έλα εσύ με το καλό και θα τα κανονίσουμε τα υπόλοιπα! Θα κάνουμε ανεπίσημο ΑΖ meeting στη Μυτιλήνη, το πρώτο στα χρονικά :bigemo_harabe_net-76:

Link to comment
Share on other sites

Όμορφη δουλειά Νίκο και πολύ σημαντική αναβάθμιση. ;)

Link to comment
Share on other sites

και συνεχιζουμε........post-53257-0-59484700-1369397799_thumb.jpgpost-53257-0-37616600-1369397776_thumb.jpg

εχω πολυ καρπερα ψαρακια τελικα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :bigemo_harabe_net-134:

Link to comment
Share on other sites

Φτου φτου φιλε μου ! ! :)

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο θα χρειαστείς ενυδρεία για δημοτικό γυμνάσια Λύκειο πανεπιστήμιο και μια παιδική χαρά ;-)

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι, μπράβο Νίκο! Δώσε Brichardi στο λαό!!!!! Θα πλημμυρίσει το Άργος με γέννες σου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι, μπράβο Νίκο! Δώσε Brichardi στο λαό!!!!! Θα πλημμυρίσει το Άργος με γέννες σου!!!!!

αστα παρη,εμπλεξα με κυανοβακτηριο...δεν ξερω ποσα θα επιζησουν μετα απο σισκοτισι που θα κανω.... :bigemo_harabe_net-86:

Link to comment
Share on other sites

αστα παρη,εμπλεξα με κυανοβακτηριο...δεν ξερω ποσα θα επιζησουν μετα απο σισκοτισι που θα κανω.... :bigemo_harabe_net-86:

Που βρέθηκε το κυανοβακτήριο?

Δεν παθαίνουν τίποτα με κλειστά τα φωτα τα ψάρια!

Link to comment
Share on other sites

Που βρέθηκε το κυανοβακτήριο?

Δεν παθαίνουν τίποτα με κλειστά τα φωτα τα ψάρια!

εχω ανοιξει θεμα στις αλγης.....σισκοτηση και χωρις τροφη τα μικρα για 3 μερεσ....δυσκολο να την βγαλουν καθαρη παναγιωτη

Link to comment
Share on other sites

τελος τα μεγαλα ψαρακια απ την πρωτη γεννα παιδες....... :bigemo_harabe_net-87: δεν ξερω τι παιχτηκε,μαλλον τα εφαγαν,δεν ξερω γιατι!!!!απλα πλεον η μανα ασχολειτε με τα καινουρια αυγα!!!ευελπιστουσα οτι θα ζουσαν ολα μαζι,δεν καταλαβενω γιατι εξαφανισαν τα ποιο παλια μολις γεννησαν τα καινουρια.....και ειχαν μεγαλωσει αρκετα!!!!! :bigemo_harabe_net-88:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έτσι είναι η αφρική!

Ίσως να τα έφαγαν τα άλλα ψάρια που έχεις μέσα καθως αυτά καθώς μεγάλωσαν άρχισαν να απομακρύνονται!

Έγινε επεξεργασία - ΠαναγιώτηςCR7
Link to comment
Share on other sites

Και ούτε θα μάθεις ποτέ Νίκο. Μπορεί να τα φαγαν τα άλλα ψάρια ή ακόμα και οι γονείς, μετά από καμιά σύγχυση με τα υπόλοιπα.

Πιστεύω οτι το ζευγάρι πρέπει να μείνει μόνο του όσο πιο γρήγορα γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Και ούτε θα μάθεις ποτέ Νίκο. Μπορεί να τα φαγαν τα άλλα ψάρια ή ακόμα και οι γονείς, μετά από καμιά σύγχυση με τα υπόλοιπα.

Πιστεύω οτι το ζευγάρι πρέπει να μείνει μόνο του όσο πιο γρήγορα γίνεται.

φιλε σταθη ειμαι στην ευχαριστη θεση να πω πως τα περισευουμενα ψαρακια ειναι πλεον παρελθον απ το ενυδριο!!!!!!θα η θελα να ρωτησω και κατι ολους,μου χαρισαν δυο apple snail κανουν για το ενυδριο μου?το ενα εχει σπασμενο κελυφος,ανανεονετε το κελυφος?οποιος γνωριζει ας με διαφωτησει!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε σταθη ειμαι στην ευχαριστη θεση να πω πως τα περισευουμενα ψαρακια ειναι πλεον παρελθον απ το ενυδριο!!!!!!θα η θελα να ρωτησω και κατι ολους,μου χαρισαν δυο apple snail κανουν για το ενυδριο μου?το ενα εχει σπασμενο κελυφος,ανανεονετε το κελυφος?οποιος γνωριζει ας με διαφωτησει!!!!!!!!!!!!!

Πάνε όλα? Τώρα δεν έχεις καθόλου μικρά?

Όπως σου είχαμε πει πρέπει να απομονώσεις το ζευγάρι αν θέλεις να κρατήσεις γέννα.

Τα σαλιγκάρια αν θες βάλτα, αλλά κατα πάσα πιθανότητα θα χαιρετήσουν αργά η γρήγορα. Θα τα περιποιηθούν τα ψάρια σου.

Τα μόνα σαλιγκάρια που αντέχουν σε αφρικάνικο είναι τα zebra nerite και τα assassin snails.

Αυτό που έχει σπασμένο κέλυφος κατα πάσα πιθανότητα θα σε χαιρετήσει...

Link to comment
Share on other sites

Πάνε όλα? Τώρα δεν έχεις καθόλου μικρά?

Όπως σου είχαμε πει πρέπει να απομονώσεις το ζευγάρι αν θέλεις να κρατήσεις γέννα.

Τα σαλιγκάρια αν θες βάλτα, αλλά κατα πάσα πιθανότητα θα χαιρετήσουν αργά η γρήγορα. Θα τα περιποιηθούν τα ψάρια σου.

Τα μόνα σαλιγκάρια που αντέχουν σε αφρικάνικο είναι τα zebra nerite και τα assassin snails.

Αυτό που έχει σπασμένο κέλυφος κατα πάσα πιθανότητα θα σε χαιρετήσει...

τα μικρα τα παλια πανε εδω και μερες,ενοω πως εβγαλα ολα τα αλλα ψαρια τα μεγαλα και εμεινε μονο το ζευγαρι,μαζι με τα καινουρια μικρα ψαρακια πλεον που ειναι καμια 30αρια!!!!!!!!!!οσο για τα σαλιγγαρια μου αρεσουν τα ζεβρα αλλα απεχθανομε τα αυγα τους....τα assasin κανουν τα ιδια αυγα?

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τότε. Τώρα θα δεις καλύτερη συμπεριφορά ζευγαριού, και θα επιβιώνουν και περισσότερα μικρά.

Τα assassin συνήθως έρχονται σαν λαθρεπιβάτες. Δεν τα βρίσκεις σε μαγαζιά.

Τα zebra είναι να σου κάτσουν αρσενικά. Εκτός και αν πάρεις κάμποσα και βγάλεις και γέννα κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

η δευτερη γενια....ελπιζω να επιζησουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!http://youtu.be/vzyP1Ysnpno

Link to comment
Share on other sites

Aν είναι ΜΟΝΟ με τους γονείς πολύ πιθανό!

Καλώς τα δέχτηκες!

Μόλις δεις ότι ξαναέχεις γέννα καλό είναι αυτά να τα μετακομίσεις μόνα τους αλλού, γιατί μπορεί να αρχίζουν να δέχονται επιθέσεις απο τους γονείς. Μέχρι τότε έχεις καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Aν είναι ΜΟΝΟ με τους γονείς πολύ πιθανό!

Καλώς τα δέχτηκες!

Μόλις δεις ότι ξαναέχεις γέννα καλό είναι αυτά να τα μετακομίσεις μόνα τους αλλού, γιατί μπορεί να αρχίζουν να δέχονται επιθέσεις απο τους γονείς. Μέχρι τότε έχεις καιρνα

να τα μεταφερω αλου?αφου ξερω πως τα συγγεκριμενα ψαρακια δεν ενοχλουντε μεταξυ τους,και οτι οι γονεις δεν τα πειραζουν,για αυτο κανουν και αποικιες,κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν τα πειράζουν, απλά για καλύτερα αν θες, όταν γεννηθεί νέα φουρνιά καλύτερα βάλτα αυτά σε άλλο ενυδρείο μην αντιμετωπίσουν πρόβλημα με τον αρσενικό επειδή μπορεί να τα θεωρεί απειλή.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,αναμενεται συστηματακι με λεντ,κανω την προσπαθεια να δω τι θα βγει...σας ενημερωνω συντομα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...