Jump to content

Tanganyika


noa1978

Recommended Posts

Προσοχή στα μεγαλύτερα. Κάποια στιγμή πρέπει να τα βγάλεις. Να έχεις το νου σου γιατί ανα πάσα στιγμή μπορεί να τους επιτεθεί το ζευγάρι!

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή στα μεγαλύτερα. Κάποια στιγμή πρέπει να τα βγάλεις. Να έχεις το νου σου γιατί ανα πάσα στιγμή μπορεί να τους επιτεθεί το ζευγάρι!

Tα ψαρια αυτα ειναι πολυ προστατευτικα με τα μικρα τους,και καθε γεννα προστατευει επισης την επομενη,κοκ,σχηματιζοντας ετσι μεγαλα κοπαδια στη φυση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tα ψαρια αυτα ειναι πολυ προστατευτικα με τα μικρα τους,και καθε γεννα προστατευει επισης την επομενη,κοκ,σχηματιζοντας ετσι μεγαλα κοπαδια στη φυση.

Έχεις απόλυτο δίκιο Στράτο, απλά στο ενυδρείο τα πράγματα δεν είναι πάντα όπως στην φύση.

Και στην τελική να μην επιτεθεί το ζευγάρι, κάποια στιγμή θα πρέπει να τα βγάλει λόγω υπερπληθυσμού ούτως η άλλος.

Πάντως δίκαιη η παρέμβαση σου! :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο Στράτο, απλά στο ενυδρείο τα πράγματα δεν είναι πάντα όπως στην φύση.

Και στην τελική να μην επιτεθεί το ζευγάρι, κάποια στιγμή θα πρέπει να τα βγάλει λόγω υπερπληθυσμού ούτως η άλλος.

Πάντως δίκαιη η παρέμβαση σου! :bigemo_harabe_net-64:

αλλο το ενα και αλλο το αλλο!!!!!!!!!!εχω δει 25 ενηλικα μαζι με τουσ γονεις τους και καμια 30αρια μικρα ακομη ,ολα σε ενα 400αρι ενυδριο.......δεν νομιζω πως υσχιει αυτο που λες!!!!!αυτη ειναι η ενοια της αποικιας!!!!!!!!!!!!!!!!!!οσο για τον υπερπλυθισμο,οντοσ καποια στιγμη πρεπει να τα βγαλω,ομως ακομη ειναι πολυ νωρις!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

αλλο το ενα και αλλο το αλλο!!!!!!!!!!εχω δει 25 ενηλικα μαζι με τουσ γονεις τους και καμια 30αρια μικρα ακομη ,ολα σε ενα 400αρι ενυδριο.......δεν νομιζω πως υσχιει αυτο που λες!!!!!αυτη ειναι η ενοια της αποικιας!!!!!!!!!!!!!!!!!!οσο για τον υπερπλυθισμο,οντοσ καποια στιγμη πρεπει να τα βγαλω,ομως ακομη ειναι πολυ νωρις!!!!!!!!!!!!

Mόνος σου το είπες. Σε 400ρι ενυδρείο.

Αν ήθελες να κάνεις αποικία για ποιο λόγο μετά έβγαλες τα περιτά ψάρια και άφησες μόνο το ζευγάρι?

Αν ο σκοπός σου είναι να φιάξεις αποικία τότε οι γέννες θα είναι δύσκολο να επιτευχθούν. (μιλάμε πάντα για πετρόψαρα τανγκανίκας).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλησπεριζω καταρχην !!!!!!!!εχω να ενημερωσω πως εχω και αλλη μια γεννα επιπλεον!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4 γενιες brichardi πλεον στο ενυδρειο μου!!!!!!!!!!!

θα ηθελα επισης να ρωτησω,απο ποιο μεγεθος και μετα μπορω να δινω ψαρακια γιατι σιγασιγα πρεπει να ξεφωρτονομαι καποια

Link to comment
Share on other sites

καλησπεριζω καταρχην !!!!!!!!εχω να ενημερωσω πως εχω και αλλη μια γεννα επιπλεον!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4 γενιες brichardi πλεον στο ενυδρειο μου!!!!!!!!!!!

θα ηθελα επισης να ρωτησω,απο ποιο μεγεθος και μετα μπορω να δινω ψαρακια γιατι σιγασιγα πρεπει να ξεφωρτονομαι καποια

:bigemo_harabe_net-64: :bigemo_harabe_net-64: :bigemo_harabe_net-64:

Μπράβο! Μπρικαρντοεκτροφέας!!!

Απο 2,3 πόντους και μετά δώσε άφοβα!

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος!!!! :bigemo_harabe_net-145:
Στο μέγεθος που είπε ο Παναγιώτης και μετά μπορείς να δώσεις. Θα τα δεις να κινούνται και να τρέφονται μόνα τους, χωρίς την συνοδεία/προστασία των γωνιών. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλά εσύ βάλθηκες να μας τρελάνεις, κι άλλη γέννα????? :bigemo_harabe_net-59:

Συγχαρητήρια Νικόλα, :bigemo_harabe_net-122:

Περιμένουμε γωτογραφική ενημέρωση να θαυμάσουμε τον συνωστισμό :bigemo_harabe_net-66:

Link to comment
Share on other sites

brichardi punic room!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://youtu.be/XSMqHr0i4mA

Ε τώρα γίνεσαι τουλάχιστον προκλητικός!

Πως ανεβάζεις έτσι ανευθυνα και χωρίς αίσθηση των επιπτώσεων, τέτοια βίντεο?!?!!?

Πέρα απο την πλάκα, Νικόλα είναι πολύ όμορφο το θέαμα, να τα χαίρεσαι φίλε και να έχεις πολύ περισσότερες γέννες!!!

Έχεις σκεφτεί πως θα απομακρύνεις μικρά όταν χρειαστεί?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ενα update κανενα δεν εβλαψε........post-53257-0-02570800-1383496922_thumb.jpgpost-53257-0-24170200-1383496943_thumb.jpgpost-53257-0-42742000-1383496953_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έκανες κάτι με τον φωτισμό ;

οχι,απλα βρηκα καλη φωτογραφικη!!!!!!!!!!!!! :bigemo_harabe_net-66:

Link to comment
Share on other sites

Αψογο το ενυδρειο και τα ψαρακια.

Να ρωτηαω κατι ασχετο σε πια ηλικια αρχιζουν οι αναπαραγωγες και σε τι μεγεθος;

Link to comment
Share on other sites

Αψογο το ενυδρειο και τα ψαρακια.

Να ρωτηαω κατι ασχετο σε πια ηλικια αρχιζουν οι αναπαραγωγες και σε τι μεγεθος;

κοιτα,εγω με το που τα πηρα στο μηνα αρχισαν τις γεννες,υπολογιζω οτι οταν τα πηρα ηταν κοντα ενος χρονου,φαντασου περιπου 5 cm μεγεθος μαζι με την ουρα

Link to comment
Share on other sites

Ίσως επειδή το βλέπω απο το κινητό, μου φαίνονται λίγο να κοκκινίζουν οι πέτρες. :) Πανέμορφα τα ψαράκια !

//edit Τώρα που το βλέπω από τον υπολογιστή , η πρώτη ειδικά είναι απίστευτη !!!!

Έγινε επεξεργασία - dpap
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστω και παλι συγχαριτιρια για το στολιδι σου

Link to comment
Share on other sites

Σαν αφρικανικο reef ειναι! Πανεμορφο!

Link to comment
Share on other sites

Σαν αφρικανικο reef ειναι! Πανεμορφο!

αφοσον δεν εχω λεφτα για κανονικο reef ....εφτιαξα ενα να του μοιαζει..... :bigemo_harabe_net-90:

Link to comment
Share on other sites

Κατι ακομα το ζευγαρι πως συμπεριφερεται μεταξυ τους

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...