Jump to content

Tanganyika


noa1978

Recommended Posts

Κατι ακομα το ζευγαρι πως συμπεριφερεται μεταξυ το

διστυχως πριν δυο εβδομαδες το αρσενικο μασ αφησε χρονους....εως τοτε απλα ζευγαρωναν...συνεχως,συναρπαστικη εχω να πω η συνπεριφορα τους με τα μικρα καθε φορα,καθομουν και τα παρατηρουσα για ωρες,φαντασου σε 7 μηνες ειχα 5 γεννες,

Link to comment
Share on other sites

Κριμας για το ψαρακι.

Ακουγοντε πολυ ενδιαφεροντα ψαρακια

Link to comment
Share on other sites

Κριμας για το ψαρακι.

Ακουγοντε πολυ ενδιαφεροντα ψαρακια

εγω εχω παθει πλακα,εως και εμονη!!!!!!!!!!!!!τα προτεινω ανεπιφυλακτα σε οποιον θελει να αρχισει tanganiyka και να εχει τρελες συμπεριφορεςκαι πολλες γεννες!!!!!στοχος μου ειναι σε μερικα χρονια να παρω μεγαλυτερο ενυδρειο και να το κανω κοινονικο μαζι με brichardi μεσα!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το ενυδρείο σου!

ευχαριστω πολυ,ασ ειστε ολοι εσεις καλα εδω μεσα με την πολιτιμη βοηθεια σας!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Άν έβλαψε λέει....?!?!?!?

Και βέβαιά έβλαψε κύριε Νίκο!!! Έβλαψε κάποιον που έβαλε Brichardi την επόμενη μέρα από ΄σενα στο ενυδρείο του κι ακόμη να δεί γέννα ο χριστιανός. Πού ψάχνει, μάταια, κάθε μέρα μήπως δεί καμία ουρίτσα στο ορίζοντα.... :bigemo_harabe_net-86:

Εμ το άλλο που το πάς...?!?! ¨ 5 γέννες σε 7 μήνες¨.... Τι να πώ.... :bigemo_harabe_net-111:

Πέρα από την πλάκα, πραγματικά το χαίρομαι το ενυδρείο σου, είναι ένα στολίδι και τώρα με αυτές τις φωτογραφίες αναδείχθηκε η πραγματική του ομορφιά. Πολλά πολλά Συγχαρητήρια! Έβγαλες κάποια ψάρια από τις γέννες, γιατί μου φαίνονται λιγότερα, από την τελευταία φόρα με εκείνο το ανεκδιηγητο βίντεο που είχες ανεβάσει :bigemo_harabe_net-75:

Έψαξες τα αίτια της απώλειας του αρσενικού?

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλαρακι ι πολυ τυχερος ειμαι εγω η εσυ πολυ γκαντεμης!!!!!!!!!!!!τι να σου πω.......εχω δωσει καμια δεκαρια+ ψαρακια σε δυο φιλαρακια που τους κολησα με τα brichardi!!!!!!!!!!!!!!οσο για το αρσενικο ακομη δεν εχω καταλαβει απο τι πηγε ..... :bigemo_harabe_net-88: ακομη το ενυδρειο μου ειναι χωρις την κολονα του(αρσενικο)!!!δεν κανω καμια κινηση ομως θα αφησω τα μικρα να μεγαλωσουν

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Να σε ρωτήσω τι φωτισμό έχεις? (τύπο λάμπας, watt, kelvin, κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω τι φωτισμό έχεις? (τύπο λάμπας, watt, kelvin, κλπ)

εχω "τ5 juwel 45w blue" πισω

και "τ5 juwel 45w wfhite" μπροστα

Link to comment
Share on other sites

μαζι με μια λοριδα led με dimmer που αλαζει χρωματα,αλλα χρησιμοποιω μονο το μπλε και το λευκο

Link to comment
Share on other sites

εχω "τ5 juwel 45w blue" πισω

και "τ5 juwel 45w wfhite" μπροστα

μαζι με μια λοριδα led με dimmer που αλαζει χρωματα,αλλα χρησιμοποιω μονο το μπλε και το λευκο

από τις φωτογραφίες σου μου φάνηκε ότι θα είχες βάλει καμιά ροζ λάμπα αλλά και το ότι έχεις επιλέξει μπλε το ενδιαφέρον μου κίνησε.. :rolleyes: αλήθεια, δεν έχεις κάνα θέμα με την ανάπτυξη των φυτών ή/και κυρίως με άλγες λόγω της μπλε λάμπας?

Link to comment
Share on other sites

οχι ολα μια χαρα, ας ειναι καλα το κερατοφυλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

οχι ολα μια χαρα, ας ειναι καλα το κερατοφυλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αφρικάνικο με κερατόφυλλο?? :P xexe

Πάντως κι εγώ, όταν με το καλό υλοποιήσω δεύτερο project έχω καταλήξει σε tanganyika, και μάλιστα μια εκδοχή όπως το δικό σου (πέτρες λάβας και μπόλικες valisneries - anubies), να 'σαι καλά που με τροφοδοτείς με ιδέες! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

ολα μεγαλωνουν....... :thumbsu:post-53257-0-22924100-1395076649_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωπ καλως τα! Βαλε μια πανοραμικη!

Link to comment
Share on other sites

εφτασεεεεεεεεεεεεεpost-53257-0-27228500-1395089520_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πσσσσ φανταστικο

δεν παιζεται το ενυδρειο σου

Τωρα ποσα ψαρακια εχεις ?

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα εσυ το χεις κανει φυτεμενο!!

Αυτο ειναι ο κανονικος του φωτισμος;

Πανεμορφο!

Link to comment
Share on other sites

Πσσσσ φανταστικο

δεν παιζεται το ενυδρειο σου

Τωρα ποσα ψαρακια εχεις ?

να σε καλα!!!!!!!τωρα ειναι καμια τριανταρια!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα εσυ το χεις κανει φυτεμενο!!

Αυτο ειναι ο κανονικος του φωτισμος;

Πανεμορφο!

αυτος ο φωτισμος ειναι για 5 ωρες την ημερα ,αλλες 4 ειναι μονο τα λεντ πολυ ποιο απαλος γιατι διαφορετικα θα μας φανε οι αλγες

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ξεθάβω λίγο το θέμα... Τι έχεις σκοπό να κάνεις μόλις μεγαλώσουν αρκετά ? Θα περιμένεις να βγει κάποιο ζευγάρι ή κάτι άλλο ?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

post-53257-0-04356400-1399699087_thumb.jpgενα update.......τελικα φυτεμενο θα το καταντισω........

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που καλύπτεις τις ανάγκες των ψαριών, μετά είναι δικό σου οπτικό θέμα.

Εμένα πάντως, αν και ξεφεύγει από τα συνηθισμένα, μου αρέσει. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...