Jump to content

Καλησπέρα Σε Όλους


digo

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα σε όλους σας.

Με λένε Χρήστο και σήμερα έκανα βόλτα σε μερικά pet shop ψάχνοντας για μικρού μεγέθους νεροχελώνες αλλά έκανα μια εντελώς ασυλλόγιστη ενέργεια. Πήρα έναν μπλε μονομάχο χωρίς να το σκεφτώ καθόλου. Εκεί που ρωτούσα για τις χελώνες και δεν είχε κανείς ζητάω έναν μονομάχο και φεύγω. Και μόλις βγαίνω έξω από το μαγαζί με το ψάρι στο χέρι λέω αμάν τι έκανα. Τώρα που έχουν περάσει 2 ώρες διαβάζοντας στο ιντερνέτ για να μπορέσω να μαζέψω την πατάτα που έκανα και παρατηρώντας το ψάρι μέσα στη γυάλα γοητεύτηκα και θέλω να κάνω ότι καλύτερο μπορώ για να το κρατήσω.

Οπότε έχω 1 απορία πάνω σε αυτά που διάβασα. Είδα κάπου ότι χρειάζεται τετράγωνο ενυδρείο και όχι στρογγυλό. οπότε αυτό που θέλω να ξέρω είναι αν μπορεί να ζήσει άνετα με μια πλαστική fauna περίπου 12 λίτρων πλήρως εξοπλισμένη για το συγκεκριμένο ψάρι η θέλει αυστηρά γυάλινο ενυδρείο?

Να αναφέρω ότι αυτή τη στιγμή είναι σε μια fauna 5,6 λίτρων.

Σάς ευχαριστώ όλους και συγχαρητήρια για την εξαιρετική δουλεία που έχετε κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Χρήστο και καλώς ήρθες.

Δυστυχώς τα λίτρα είναι πολύ λίγα για να φιλοξενήσεις το μονομάχο.

Χρειάζεσαι ένα ενυδρείο, κατά προτίμηση 30 λίτρων (μικτά, γιατί τα καθαρά θα είναι λιγότερα :) ).

Εκτός από αυτό θέλεις και τον κατάλληλο εξοπλισμό.

Επειδή εδώ είναι για τα καλωσορίσματα , αν θέλεις άνοιξε ένα θέμα στα Γενικά περί Γλυκού, ώστε να συνεχίσουμε την κουβέντα.

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες!

Link to comment
Share on other sites

:welcome: :welcome:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες Χρήστο !!!!

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες!! :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...