Jump to content

3 Μερες Guppies Και...γεννα!


argentinos

Recommended Posts

Καλησπερα, αρχησαν να γεννοβολανε! εχω μεσα αρκετο κερατοφυλλο αλλα βλεπω να βολταρουν και εξω, μερικες αποριες που εχω, τι τα ταιζω? καθε ποτε? κινδυνευουν να τα φανε τα αλλα? δωστε μου συμβουλες :)

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να ζητήσεις από το pet shop τροφή για νεογέννητα ψαράκια είναι σαν σκόνη

άμα έχεις πολύ κερατοφυλο όλα μέσα θα κρύβονται για να μην φαγωθούν μην ανησυχείς θα επιβιώσουν πολλά :)

Έγινε επεξεργασία - Χρήστος 96
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου.Από τροφή μπορείς να τους δώσεις την ίδια που δίνεις και στα ενήλικα Guppie απλά θα την έχεις τρίψει πολύ καλά για να γίνει σαν πούδρα.

Τα μικρά τα ταΐζουμε τρεις με τέσσερις φορές την ημέρα αλλά με μέτρο(γιατί δεν ξέρουμε για πόσα λίτρα μιλάς και την ιχθυοφόρτωση που μπορεί να υπάρχει).

Τα μικρά φυσικά και μπορούν να φαγωθούν αλλά αφού έχεις πολύ κερατόφυλλο σίγουρα πολλά θα επιβιώσουν.

Link to comment
Share on other sites

60 λ, 5 θυλικα 2 αρσενικα και 8 καρδηναλιους μικρους 1 εκατοστου εχω μεσα . Προς το παρων εχω βρει 3 μικρα, χτες ελειπα ολη μερα οποτε ισως να γεννηθηκαν χτες και να φαγωθηκαν, παντος οι θυληκες ειναι φουσκομενες ακομα :)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά , οι γέννες , ακολουθείς τις συμβουλές των παιδιών και σε λίγο δεν θα ξέρεις που να τα δίνεις. Με τους καρδινάλιους θα σου έλεγα να κάνεις κάτι όμως. :)

Link to comment
Share on other sites

γνώμη μου να βγουν οι καρδινάλιοι

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...