Jump to content

Μονομάχος


digo

Recommended Posts

Kalispera se olous!

 

Arxika na zitiso signomi gia ta greeklish alla distixos to kompiuter exei xalasi kai eno ta ellinika einai perasmena san glossa pliktrologiou de boro na ta alla3o.

 

Ipa se proigoumeno 8ema pos pira ena monomaxo se mia stigmi aperiskepsias alla 8elo na kano boro gia na zisi omorfa kai na ine eftixismenos.

 

Pira lipon ex8es afto to enidrio apo ta jumbo, 3ero oti den ine idaniko alla afto ine oti kalitero boro na kano afti ti stigmi, exo omos merikes apories. 

 

Boro na to stroso prin balo mesa to psari me ta igra pou ine dia8esima sta pet shop kai lene oti se mia mera exi stro8i i prepi na akolou8iso mia apo tis alles me8odous pou anaferete edo sto forum?

 

Episis prepi oposdipote na valo zodano fito? 8a protimousa na valo ena mikro diakosmitiko me kripsona alla den 3ero kata poso kati tetio ine sosto gia to psaraki. 

 

Sas efxaristo olous ek ton proteron

Link to comment
Share on other sites

πανε αυριο πρωι-πρωι σε ενα καταστημα πληροφορικης και παρε ενα, εστω και το πιο φτηνο πληκτρολογιο.

τα υπολοιπα........αυριο.

Link to comment
Share on other sites

Digo απλά ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι ειναι λίγο άβολο και δύσκολο να διαβαστεί το κείμενο σου (και κανονισμος του ΑΖ) και δεν ειναι κάτι προσωπικό.

Εγώ θα έλεγα ότι όλα αυτά τα προιοντα που σου λένε ότι σε μια μέρα βάζεις ψάρι δεν γίνεται να αντικαταστήσουν ένα σωστό στρωσιμο. Ισως (και να με διορθώσει κάποιος πιο έμπειρος αν κάνω λάθος) αν δουλευτουν μαζί με το συμβατικό στρωσιμο να επιταχύνουν λίγο την διαδικασία.

Για το φυτό θα πρότεινα αληθινό. Προτίμησε κάτι εύκολο πχ anubia nana

Ελπίζω να βοηθησα λίγο

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες!

Θα πρεπει να γραφεις με πεζα Ελληνικα γραμματα γιατι ειναι κανονισμος του φορουμ.

Αν εχει χαλασει το πληκτρολογιο οπως λες,μπορεις να χρησιμοποιησεις καποιον μετατροπεα απο το ιντερνετ και να κανεις τα greeklish σε Ελληνικα,αλλιως θα αναγκαστω να κλειδωσω το θεμα σου.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

επειδη εχω και εγω μονομαχο σου προτεινω να στωσεις το ενυδρειο με μπολι και τα υγρα βοηθανε φυσικα αλλα μεσα σε μια μερα δεν στωνεται μπορει να παρει μερες για αυτο καλο ειναι να κανεις μετρισεις..επισης ευκολα φυτα οπως ανουβιες και λιγο κερατοφυλλο ειναι οτι πρεπει για τους μονομαχους λατρευουν να κρυβονται και να καθοντε πανω στο φυλλα το διακοσμητικο δεν θα βοηθησει και πολυ προσπαθησε να εχεις οτι πιο φυσικο μεσα στο ενυδρειο και οχι πλαστικουρες..οσο για τα greeklish δικιο εχουν τα παιδια ειναι δυσκολο στο διαβασμα σου βγαζουν τα ματια ενα πραγμα.!

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω και εγω μονομαχο σου προτεινω να στωσεις το ενυδρειο με μπολι και τα υγρα βοηθανε φυσικα αλλα μεσα σε μια μερα δεν στωνεται μπορει να παρει μερες για αυτο καλο ειναι να κανεις μετρισεις..επισης ευκολα φυτα οπως ανουβιες και λιγο κερατοφυλλο ειναι οτι πρεπει για τους μονομαχους λατρευουν να κρυβονται και να καθοντε πανω στο φυλλα το διακοσμητικο δεν θα βοηθησει και πολυ προσπαθησε να εχεις οτι πιο φυσικο μεσα στο ενυδρειο και οχι πλαστικουρες..οσο για τα greeklish δικιο εχουν τα παιδια ειναι δυσκολο στο διαβασμα σου βγαζουν τα ματια ενα πραγμα.!

Αυτο γιατι το λες?Το δοκιμασες και δεν απετυχε?

Link to comment
Share on other sites

ναι το εχω δοκιμασει αλλα απετυχε...

Link to comment
Share on other sites

Ισως κατι δεν εκανες καλα και γι αυτο απετυχες..για διαβασε εδω.

Link to comment
Share on other sites

οντως κατι δεν θα εκανα καλα εγω δεν ειχα βαλει ολο το μπουκαλακι στο ενυδρειο ισως για αυτο να μην ειχε στρωθει η μετρισεις ηταν χαλια και ειχα νεκρα ψαρια καθε μερα..

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν ειπε κανεις οτι πρεπει να ριξεις ολο το μπουκαλι μεσα.

Link to comment
Share on other sites

ετσι μου ειχε πει ο πετσοπας για αυτο δεν το εκανα κιολας

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας. Θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι ο μονομάχος είναι πια στο ενυδρείο του. Για το στρώσιμο δε μπορώ σας πω με σιγουριά πως έγινε καθώς με βοήθησε ένας φίλος μου που έχει πετ σοπ εδώ κοντά και έκανε ότι κάνει και με τα δικά του ενυδρεία στο μαγαζί, πάντως οι μετρήσεις ήταν σταθερές από τις 3 μέρες και το ψάρι το έβαλα μέσα στις 5. Το βλέπω πιο κινητικό και κάθε φορά που πλησιάζω το ενυδρείο έρχεται κοντά μου (btw αυτό είναι λογική? και γενικά το θέμα με τη νοημοσύνη των ψαριών με ενδιαφέρει έχει συζητηθεί κάπου?). Στο τέλος της επόμενης εβδομάδας θα κάνω την πρώτη αλλαγή 30% και θα συνεχίσω με εβδομαδιαίες αλλαγές πάλι 30%.

Σας ευχαριστώ όλους για την υποστίρηξη

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...