Jump to content

Με Ποιο Μηχανημα Ειστε/δεν Ειστε Ευχαριστημενοι Και Γιατι ???


Recommended Posts

Καλα θα ηταν να αναφερουμε ποια μηχανηματα - εξοπλισμο που εχουμε αγορασει ειμασταν ευχαριστημενοι ή οχι και γιατι ....

Ευχαριστημενος ειμαι απο skimmer μου (reef octopus xp 2000) ως προς την τιμη αγορας αλλα και απο την αποδοση στα λιτρα μου (650+120 λιτρα)

Δυσαρεστημενος ειναι απο τους κυκλοφορητες sun sun για το λογο οτι ο μεταλλικος αξονας του κυκλοφορητη σκουριαζει μεσα σε μερικους μηνες με τα γνωστα αποτελεσματα.....

Link to comment
Share on other sites

ωραιο θεμα σταυρακα

ευχαριστημενος ειμαι απο αρκετα πραγματα αλλα ενα απο αυτα ειναι το σκιμμερ το τελευταιο που πηρα,το Tunze 9002.

πολυ προσιτο σε τιμη και στην αποδοση του.

δυσαρεσημενος τερμα απο μια κινεζια δοσομετρικη μονη η οποια δουλεψε μονο ενα μηνα και κατι

Έγινε επεξεργασία - mad23
Link to comment
Share on other sites

ωραιο θεμα σταυρακα

ευχαριστημενος ειμαι απο αρκετα πραγματα αλλα ενα απο αυτα ειναι το σκιμμερ το τελευταιο που πηρα,το Tunze 9002.

πολυ προσιτο σε τιμη και στην αποδοση του.

δυσαρεσημενος τερμα απο μια κινεζια δοσομετρικη μονη η οποια δουλεψε μονο ενα μηνα και κατι ονομασε ποιας εταιριας ειναι ......

Link to comment
Share on other sites

Dosing bubble-magus ένα χρόνο τώρα σε λειτουργία και δεν έχει χάσει τίποτα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

TUNZE 7095.

Πριν κλείσει ένα χρόνο κάποια μέρα σταμάτησε να λειτουργεί.

Σαν να το έβγαλα από την πρίζα.

Τουλάχιστον μου έμειναν οι αντλίες 6055.

Link to comment
Share on other sites

ΑΤΜ ΠΕΙΡΑΙΩΣ Το ριμαδι ποτε μα ποτε λαθος και να βγαλει κατι παραπανω!!

XAXAXAXAXAXAxaxaxaa :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Αqualobby achilles skimmer. Όπως έχω πει και παλιότερα η καλύτερη μου αγορά! Ποτέ δεν το μετάνιωσα! Άνετα βάζει κάτω πολλά σκίμμερ!

Sera protein skimmer 400 ho. Το όνομα τα λέει όλα. Με το που το πήρα δεν το άντεξα για πάνω απο 1 βδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

ΑΤΜ ΠΕΙΡΑΙΩΣ Το ριμαδι ποτε μα ποτε λαθος και να βγαλει κατι παραπανω!!

Και η Εθνική ..... μία απ τα ίδια .......... !!!

Χαλάμε το θέμα όμως και δεν είναι σωστό .

Αν και δεν νομίζω να έχει νόημα αυτή η κουβέντα .

Κι εγω χρησιμοποίησα κάποτε ενα Κινέζικο κυκλοφοριτή που μου ξεκόλησε η φτερωτή απ το ρότορα μεσα σε 1 μήνα και βάζοντάς του κυανοακρυλική κόλλα ( Λόγκο ) δουλεύει τώρα 10 χρόνια ασταμάτητα . Τι να πω είναι καλή ή δεν είναι καλή ;

Link to comment
Share on other sites

Και η Εθνική ..... μία απ τα ίδια .......... !!!

Χαλάμε το θέμα όμως και δεν είναι σωστό .

Αν και δεν νομίζω να έχει νόημα αυτή η κουβέντα .

Κι εγω χρησιμοποίησα κάποτε ενα Κινέζικο κυκλοφοριτή που μου ξεκόλησε η φτερωτή απ το ρότορα μεσα σε 1 μήνα και βάζοντάς του κυανοακρυλική κόλλα ( Λόγκο ) δουλεύει τώρα 10 χρόνια ασταμάτητα . Τι να πω είναι καλή ή δεν είναι καλή ;

Η logo;

Καταπληκτικη!!!

Link to comment
Share on other sites

Η logo;

Καταπληκτικη!!!

:hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical:

Με πέθανες !!!

:bigemo_harabe_net-106:

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ρε παιδες μια πλακα εκανα

Εγω ενα boyu σκιμμερ που ειχα το ειχα μπουσταρει με αεραντλια και εβγαζε πολυ μπιχλα.

Αστοχιες δεν μπορω να πω οτι ειχα απλα ενα κουβα με κινεζικα που παντα επερνα καλυτερα,αν βαλεις ολες τις αντλιες μαζι που εχω αγορασει θα ειχα παρει 2 mp20 vortech

Link to comment
Share on other sites

να πω και γω την κινεζια μου... διακοπτης ρευματος/αισθητηρας ηλεκτρονικος θερμοκρασιας ο οποιος σε κυριολεκτικα μια βδομαδα αρχισε να βαραει ακαταπαυστα και ελεγε θερμοκρασια 70...οτι να ναι...δεν ειχε και κουμπι να σωπασει.....με το ιδιο κουτι που μου ρθε, εφυγε.

να πω και κατι που δεν μετανοιωσα (ενταξει μεγαλη συζητηση, αλλου θεματος), XPG led της CREE. Ποτε δεν πιστευα οτι επιαναν τα χερια μου, αλλα το χρωμα που τελικα εχω, δεν χορταινω να το βλεπω, και τα κοραλλια τρισευτυχισμενα (λεω εγω).

Link to comment
Share on other sites

το tmc 1200 οταν δουλευε σκοτωνε αλλα ποσο δουλευε καθε 1μηνα και λιγοτερο βουλονε και δεν ξεβουλωνε ουτε με χεορομβοβιδες δεν χωραγε το χερι ουτε της κορης μου :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Η logo;

Καταπληκτικη!!!

κοντεψα να κατου.... :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

κοντεψα να κατου.... :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Κι εγώ το ίδιο ............

Δεν παίζετε αυτός ο άνθρωπος !!!

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη αγορα μου ειναι ένα tmc 1000 το οποίο επεξε τέλεια σαν κρεμαστο σε διακοσαλιτρο κύβο,μετα μπήκε στο σαμπ μεσα,μετα κρεμάστηκε έξω απο σαμπ για να κερδίσω λιτρα κ τέλος σε 300+ κ δείχνει κόμπλε...δεν λέω παλιο το βεντουρι αλλα κ με 50 ευρω .......

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη αγορά μου εως τώρα είναι το Tmc V2 800, το είχα πάρει του κουτιού απο συνχομπίστα 80 ευρώ και το μόνο που άλλαξα ήταν η πρίζα του γιατί ήταν απο Αγγλία, δουλεύει άψογα σε reef 360 λίτρα ενυδρείο + 105 λίτρα σαμπ.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε αγορά πρέπει να την ζυγίσουμε και σε σχέση με το πόσο πληρώσαμε πχ για μια αντλία 10 ευρώ όταν σε βγάλει 1-2 χρόνια την θεωρώ επιτυχία γιατί δουλεύει 24/7/365.

Ευχαριστημένος πολύ απο το σκιμεράκι τις Salt Water Connection extreme120 cone με 10w αντλία(bATMAN) και υποστήριξη απο τον Καναδό κατασκευαστή που μάλιστα μου έστειλε καινούργιο bubble plate πληρώνοντας μόνο μεταφορικά.

Marine color dosing pump...φοβερό μηχανάκι για 110 ευρώ τουλάχιστον σε μένα.

Φωτισμό που για τα 110 λίτρα display με LED μου βγαίνει φτηνότερα σε ρεύμα από ένα 200άρι με δίσκους και χωρίς την θερμότητα/αντικατάσταση...δλδ άρχισε η απόσβεση.

Δυσαρεστημένος από κυκλοφορητές της Tunze που δείχνουν να διαλύονται σιγά-σιγά.αλλά ίσως έφταιγαν και τα καλούπια ή το μοντέλο(6025)απο ηλεκτρόδια κινέζικα που δείχνουν πολύ αναξιόπιστα(τουλάχιστον αυτά που έπεσαν στα χέρια μου), ανεμιστηράκια φτηνά κινέζικα που με βγάλαν μόνο ένα καλοκαίρι και πρέπει να πάρω άλλα...αλλά με 6 ευρώ τα 6 νομίζω ότι έγινε κάποια απόσβεση.Δυσαρεστημένος και από ακριβές αντλίες(ΜΡ`s) που μετά απο 1-2 χρόνια χρήση θέλουν επισκευή και πατέντα για να μην ακούγονται σαν τρένο.Μαγνήτες που τελικά δεν κάνανε και πολύ σαβούρα που μαζεύτηκε γενικά και πρέπει να καταλήξει στην αποθήκη.

Link to comment
Share on other sites

Best value for money για μενα ενας παππους κινεζος atman 2000 λιτρα κυκλοφορητης που τον εχω απο τα 23 μου και τα τελευταια χρονια μου σπαει το αλατι στη βαρελα.αθανατος!!επισης ειδα το φως το αληθινο με το σκιμερ της ατι το 200is.δειχνει πως πρεπει να ειναι ο αερας στα σκιμμερ.απο μουφες,οι παλιες κοραλιες σαν κυκλοφορητες πολλα προβληματα με αξονακια κλπ.επισης μακρια απο σχεδον οτιδηποτε βγαινει με την επωνυμια sera.μιλαω για φιλτρα κλπ.

Mobile klaz speaking...

Link to comment
Share on other sites

απο τα καλα εχουμε και λεμε σκιμμερ aquamedic turboflotor1000 blue παρολο που δεν εχω μεγαλο μετρο συγκρίσεις αλλα ειμαι πολλυ ικανοποιημενος ως προς τον θορυβο και το σκιμαρισμα το μονο ισος μειον ειναι οι φυσαλιδες στην εξοδο αλλα οκ 50ε το πηρα απο συνχομπιστα....μετα εχω να πω τα καλυτερα για το φιλτρακι flouval 205 οποιο ειναι σκυλι αθανατο και τελος ο κυκλοφορητης boyu mw1 ο οποιος εχει πολλυ καλη αποδοση και καλη τιμη.

απο μαπες ενα κλασικο φιλτρο eheim 2213 το οποιο μαλλον μου τυχε εμενα αφου εκτος την μονιμη φασαρια εξακολουθουσε να χανει μετα απο 2 αλαγες στο λαστιχακι μετα απο μια βδομαδα αρχισε να δακρυζει τι να πω....

Link to comment
Share on other sites

Σχεδον ολες οι αγορες μου βγηκαν καλες,πλην της αντλιας aquael 10000 lit.Ποιο μαπα αντλια δεν εχω ξαναδει.Μεσα σε εναμιση με δυο μηνες μου καικαν τρεις απο αυτες και εχουν και περιπου 100ε η μια.Εχουν θεμα με το μαγνητακι της προπελας που απο τις πολλες στροφες καιγεται και σκουριαζει με αποτελσμα να κολλαει η προπελα

Έγινε επεξεργασία - clooyn
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...