Jump to content

Τί Μπορώ Να Φτιάξω??


Yiannhs

Recommended Posts

καλησπερα

εχουν πεσει στα χερια μου καποα τζαμια συγκεκριμενα μπαλκονοπορτες αλουμινιου διαστασεων περιπου 2,00 χ 0,60 που σκεφτηκα να ξυλωσω τα τζαμια και να προχωρησω σε κατασκευη ενος μεγαλυτερου απο το υπαρχον 25λιτρο ενυδρειο μου. τα τζαμια ειναι 4mm και η ερωτηση μου ειναι μεχρι τί διασταση γυαλας μπορω να φτιαξω??. το καλο ειναι οτι τζαμια εχω αρκετα κ για διπλους πατους αν χρειαστει αλλα και για κοντρες στο φουλ.. βαση με διαφορους τυπους υπολογισμου ειδα οτι με 4αρια τζαμια μπορει να φτιαχτουν μονο κατι μικρα (20χ20) κλπ.. αλλα οπως ειπα τζαμια υπαρχουν.. καμοια συμβουλη/προταση?

Υ.Γ. σιγουρα δεν επιδιωκω καμοια ππισινα 2,00χ2,00 αλλα κανενα 60χ40χ40 ειναι το ιδανικο για μενα, ή τελως παντων κατι μεχρι 100λιτρα.. ευχαριστω προκαταβολικα γιατι ξερω οτι ιδεες θα υπαρξουν :bigemo_harabe_net-54:

Link to comment
Share on other sites

Όσο μεγαλύτερο θέλεις να κανεις τόσες περισσότερες κόντρες θα χρειαστείς!

Νομίζω ότι μπορείς να κανεις 100 λίτρα

Υγ υπάρχει κάποιο σάιτ που σου λέει τι μπορείς να κανεις αλλά γράφω από κιν τώρα και δεν μπορώ να στο κάνω copy paste ,κάνε λιγο υπομονη και θα σου απαντήσουν και τα αλλά παιδιά

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα έφτιαχνα ενα ενυδρείο 100Χ60Χ25 με διπλό πάτο και χωρισμένο στα 4 σαν σταυρός και κόντρες πάνω κάτω .

Δεν ξέρω όμως αν πιάνουν τα χέρια σου κι αν έχεις εμπειρία από κόλληση ενυδρείων .

Ειδάλλως περιορίσου στο 35Χ25Χ25 με κόντρες .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...