Jump to content

Ποιες Ειναι Οι Ιδανικες Διαστασεις Για Ενα Reef Ενυδρειο


Recommended Posts

και σε ποιο προσιτο 1 x 50 x 50 , και αν ολα πανε καλα το χειμωνα 1 x 1 x 50

Κωστα 100χ100χ060 ειναι καλυτερο αυτο κανε.

Link to comment
Share on other sites

Κωστα 100χ100χ060 ειναι καλυτερο αυτο κανε.

:bigemo_harabe_net-117:

Link to comment
Share on other sites

Ρε τι πίνετε και δεν μας δίνετε...;;;;1x1x50 rimless εννοείτε.......σε χαμηλή βάση για χάζεμα από πάνω...!Αααχχχχ......θα το κολλήσω που θα μου πάει...!

Link to comment
Share on other sites

Σου ευχομαι να το πετυχεις κωστα και να δεις τα κοραλακια σου και τα ψαρακια σου μεσα σε αυτο το ενυδρειο!

μακαρι φιλε :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Σου ευχομαι να το πετυχεις κωστα και να δεις τα κοραλακια σου και τα ψαρακια σου μεσα σε αυτο το ενυδρειο!

μακαρι φιλε :thumbup:

Αν το κολλήσω και μεταφερθώ σε τέτοιες διαστάσεις πάει....θα καώ!Ολη μέρα βεντουζαρισμένος πάνω του θα είμαι!Θα το κολλήσω όμως δεν μου γλυτώνει!swalow rimlles reef φούλ SPS και ελάχιστα ψαράκια.....καφεδάκι και άραγμα από πάνω του για αγχόλυση μετά την δουλειά επί καθημερινή βάση (το κάνω και τώρα αυτό :D ) και μια φωτογραφική στο χέρι μόνιμα!

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως στη συζήτηση των διαστάσεων θα πρέπει να μπει και ο εξοπλισμός(skimmer κυκλοφορία φωτισμός), γιατι το ένα πρέπει να σχεδιάζεται σε σχεση με το αλλο ή το αντίθετο αναλόγως με τι ξεκινάει ο καθένας.εγώ λέω να πάω για 130χ75χ55...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

τωρα εχω 100χ30χ40 σε ενα χρονο μιας και υπαρχει χορος ( οχι χρημα αλλα τουλαχιστον με διαθεση κατι μπορει να γινει ) 190x70x50 με εσωτερικη υπερχείλιση αλλα ονειρο 200x70x70 ....

Link to comment
Share on other sites

Οι ιδανικές για μένα διαστάσεις και δεν θα αναφερθώ στις διαστάσεις που ονειρεύομαι, είναι το μήκος να είναι διπλάσιου του πλάτους ή λίγο μικρότερο και ύψος 60 εκατοστά και εφόσον το 60 πλάτος που έχω δεν μου φτάνει ιδανικές διαστάσεις θα ήταν 150 χ 80 χ 60

Link to comment
Share on other sites

Οι ιδανικές για μένα διαστάσεις και δεν θα αναφερθώ στις διαστάσεις που ονειρεύομαι, είναι το μήκος να είναι διπλάσιου του πλάτους ή λίγο μικρότερο και ύψος 60 εκατοστά και εφόσον το 60 πλάτος που έχω δεν μου φτάνει ιδανικές διαστάσεις θα ήταν 150 χ 80 χ 60

Σε αυτέ τις διαστάσεις και ας είναι μικρότερο σε μήκος.Και 1,30 και 1,20 με βολεύει....:D:D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...