Jump to content

Είναι Ενθάρυνση!


Recommended Posts

Πραγματικά αυτό που βλέπω τον τελευταίο καιρό είναι μεγάλη ενθάρυνση για μένα προσωπικά, αλλά και πιστεύω για όλα τα μέλη.

Βλέπω παλιά μέλη τα οποία είχαν αποστασιοποιηθεί απο το φόρουμ να είναι και πάλι ενεργά, και να το χαίρονται αυτό.

Αυτό αποτελεί μεγάλη ενθαρυνση για όλους αλλά πιο πολύ για τα νέα άτομα στο χόμπυ τα οποία όταν βλέπουν τέτοιες κινήσεις παθιάζονται ολοένα και πιο πολύ για το χόμπυ αυτό.

Μπράβο και πάλι μπράβο!

Εύχομαι και περισσότερα μέλη απο τα "παλιά" του φόρουμ να ξαναβρούν την ίδια θαλπωρή! Έτσι πάμε το χόμπυ ένα βήμα πιο μπροστά!

Link to comment
Share on other sites

Όσο και να θέλουν να απέχουν (ο καθένας για τους δικούς τους λόγους), το χόμπι και το ΑΖ είναι μέσα στα γονίδια μας... κάτι σαν "μόλυνση" !!!

Όλες οι γνωστές θεραπείες απέβησαν άκαρπες, οπότε θα μάθουμε να ζούμε με αυτό !!!

:bigemo_harabe_net-134:

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω απόλυτα!!!

Το καταλαβαίνω εγώ που είμαι σχετικά νέος χομπίστας!!!

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά ΠαναγιώτηςCR7 δεν ξέρω αν και άλλοι το βλέπουν έτσι όπως εσύ , πιστεύω όμως στη πλειοψηφία το ίδιο με εσένα θα λένε .

Σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια .

Στεναχωριέμαι όμως που δεν θα μπορέσω να συνεχίσω σε εντατικούς ρυθμούς όπως τώρα .

Και τωρα δεν μπορείς να φανταστείς πόσα πράγματα της δουλειάς έχω αφήσει πίσω .

Εγω το μήνυμα που θέλω να περάσω σε όλα τα νεα μέλη είναι να γράφουν τις εμπειρίες τους , να γράφουν αυτο που νομίζουν οτι είναι σωστό .......... να έχουν όμως και μια επιφύλαξη ως προς την ερμηνεία που δίνουν .

Και στις συμβουλές να προσέχουν αν δεν έχουν προσωπική εμπειρία .

Πάντως να ξέρετε οτι μας αρέσει να μας αμφισβητήτε και να το ψάχνετε σε αυτά που σας λέμε , έτσι θα πάτε ενα βήμα ποιό μπροστά απο εμάς ......... δεν μας αρέσει όμως να μας απαξιώνετε όπως , κάποτε κάποιος έβαλε αγγελία και ζήταγε στάχτη από τσιγάρα για το φυτεμένο ενυδρείο του επειδή εγω άνοιξα θέμα για τη στάχτη και ανέφερα οτι τη στάχτη απο τα τσιγάρα για 4 χρόνια την έριχνα στα ενυδρεία μου .

Εχει διαφορά το να θέλεις να κεντρίσεις το ενδιαφέρων των νέων έστω και με κάποια υπερβολή για να ψάξουν κάτι απ το να τους λες μονίμως τα τετριμμένα , ναι , όχι , αυτο πρέπει , το άλλο δεν πρέπει και να μη τους αφήνει περιθώρια για πειραματισμούς !!!

Όπως και νε έχει πάντως είμαστε δίπλα σας και σας αγαπάμε ακόμα και όταν σας μαλώνουμε !!!

Πάλι το παράκανα Σωκράτη !!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν με θεωρω Αρχαιο του φορουμ αλλα ουτε και νεο ποια, και αυτα τα χρονια θεωρω οτι εμαθα πολλα πραγματα απο τα παλαιοτερα μελη αλλα πρεπει να συνεχιζουμε να την ψαχνουμε και απο μονοι μας. Μοιράστηκα ομορφες και ασχημες στιγμες, εσφαλα αλλα και εδωσα, και συνεχιζω να μαθαίνω και να βοηθω οταν μπορω και οταν υπαρχει λιγο χρονος χαλαρωσης.

Το νεο αιμα ειναι και θα ειναι παντα η κινητήριος δυναμη του φορουμ, και υπαρχει πολυ υλικο το οποιο θα πρεπει σιγα σιγα να το ανακαλυπτουνε και να το κρινουνε το κατα ποσο ειναι ορθο διοτι σε ενα φορουμ αναγκαστηκα και μοιραια γράφονται πολλα και διαφορα, αλλες φορες τεκμηριωμενα και αλλωτε οχι ακομα και απο εμπειρα μέλει.

Απο την μια στους παλαιοτερους μας βγαινει πολλες φορες αθελα το ακαδημαικο διδασκαλιλικη και θελει πολλες φορες υπομονη, διαθεση και ιδιαιτερο τροπο για να μην αισθανθει ο νεοτερος θυγμενος ή ντροπιασμενος μια που πολλοι το περνουν προσωπικα και μπορουν να μουλαρωσουν σε καποια δηλωση τους με αποτελεσμα και να τον απομακρυνουμε απο το χομπυ.

Απο την αλλη οι νεοτεροι δεν θα πρεπει να εχουν απολυτο τονο στα συμπερασματα τους, και πανω απο ολα να ξερουν να ακουνε με σεβασμο σε οποιον προσπαθει να τον βοηθησει, ειτε αυτος ειναι παλιος ειτε νεος.

Οποτε αυτο που εχω να πω ειναι ενα μεγαλο "παμε δυνατα" στους νεους, ανεβαστε τον πήχη ψηλά, θεστε δυσκολες ερωτησεις και να ειστε σιγουροι πως ο παλαιοτερος θα εμφανιστει εξ απροόπτου!

Link to comment
Share on other sites

Δεν με θεωρω Αρχαιο του φορουμ αλλα ουτε και νεο ποια, και αυτα τα χρονια θεωρω οτι εμαθα πολλα πραγματα απο τα παλαιοτερα μελη αλλα πρεπει να συνεχιζουμε να την ψαχνουμε και απο μονοι μας. Μοιράστηκα ομορφες και ασχημες στιγμες, εσφαλα αλλα και εδωσα, και συνεχιζω να μαθαίνω και να βοηθω οταν μπορω και οταν υπαρχει λιγο χρονος χαλαρωσης.

Το νεο αιμα ειναι και θα ειναι παντα η κινητήριος δυναμη του φορουμ, και υπαρχει πολυ υλικο το οποιο θα πρεπει σιγα σιγα να το ανακαλυπτουνε και να το κρινουνε το κατα ποσο ειναι ορθο διοτι σε ενα φορουμ αναγκαστηκα και μοιραια γράφονται πολλα και διαφορα, αλλες φορες τεκμηριωμενα και αλλωτε οχι ακομα και απο εμπειρα μέλει. Έχω πέσει πολλές φορές σε αυτό το αμάρτημα και ζητώ συγγνώμη !!!

Απο την μια στους παλαιοτερους μας βγαινει πολλες φορες αθελα το ακαδημαικο διδασκαλιλικη και θελει πολλες φορες υπομονη, διαθεση και ιδιαιτερο τροπο για να μην αισθανθει ο νεοτερος θυγμενος ή ντροπιασμενος μια που πολλοι το περνουν προσωπικα και μπορουν να μουλαρωσουν σε καποια δηλωση τους με αποτελεσμα και να τον απομακρυνουμε απο το χομπυ.

Απο την αλλη οι νεοτεροι δεν θα πρεπει να εχουν απολυτο τονο στα συμπερασματα τους, και πανω απο ολα να ξερουν να ακουνε με σεβασμο σε οποιον προσπαθει να τον βοηθησει, ειτε αυτος ειναι παλιος ειτε νεος.

Οποτε αυτο που εχω να πω ειναι ενα μεγαλο "παμε δυνατα" στους νεους, ανεβαστε τον πήχη ψηλά, θεστε δυσκολες ερωτησεις και να ειστε σιγουροι πως ο παλαιοτερος θα εμφανιστει εξ απροόπτου!

:thaman: :thaman: :thaman:

Έτσι είναι όπως τα λές !!!

Link to comment
Share on other sites

:thaman: :thaman: :thaman:

Έτσι είναι όπως τα λές !!!

Ολοι στο ιδιο καζανι βραζουμε φιλε μου, και ο σκοπος ειναι ιερος και με καλη διαθεση στο να βοηθησουμε ο ενας τον αλλον, οποτε κανενας δεν ειναι θεος ουτε αναμαρτητος και αυτο πρεπει να κατανοησουν ολοι στον χωρο μας!

:bigemo_harabe_net-145::bigemo_harabe_net-145::bigemo_harabe_net-145:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...