Jump to content

Ενα Απλο Ενυδρειο


mad23

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Ένα μικρό update μιας και ξέρω ότι τρέχεις αλλά έτσι στο φτερό μπορείς να μας κανείς από την ρεεφαρα σου Mike.

@mad23

Link to comment
Share on other sites

On 10/14/2016 at 7:52 PM, tasso said:

Μιχάλη τι μου κανείς ? Το ενυδρείο ? Νασαι πάντα καλά φίλε μου !!

Ολα καλα τασαρε μου απλα πεφτει πολυ τρεξιμο ρε γμτ και πραγματικα επειδη υπολογιστη μπορει να κανω μερες να χρειαστω και να χρησιμοποιησω,περναω τον ελευθερο μου χρονο αλλιως.Ειναι φασεις αυτα μωρε.

Ασε που και τις φορες που θα τον ανοιξω κατι κουφαλες wannab-ηδες και τα χαλια τους ειναι λογος να ξοδεψω αλλου το χρονο μου^_^^_^

On 10/21/2016 at 4:03 AM, tasso said:

Μιχάλη λεωωωωωωωωωωωωω !!!!

:hehe:hehe:bigemo_harabe_net-162:

On 11/8/2016 at 6:01 PM, Digital Reason said:

Μιχαλη χρονια καλα ρε φιλε κι οτι επιθυμεις! Με το καλο! :bigemo_harabe_net-115:

Να σαι καλα γιωργαρε μου:bigemo_harabe_net-162:

On 11/8/2016 at 10:13 PM, lykourgos said:

Χρόνια πολλά φιλαράκι μου

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ευχαριστω ρε αναλατε πλεον τυπε:P:P να δω ποτε θα γινεις ανθρωπος παλι!

On 11/18/2016 at 11:41 AM, POLYCHRONAKIS NIKOS said:

Ωραίο. Απλό και ωραίο ενυδρείο.

:thumbsu:

Να'σαι καλα νικο μου.Δεν εχω το χρονο για πολυπλοκα πραγματα οποτε καλυτερα απλα και χωρις πολλα τρεξιματα.

 

Παιδια συγνωμη για τις αργοπορημενες απαντησεις αλλα δεν εγινε απο αδιαφορια:bigemo_harabe_net-162:

5 minutes ago, TAN said:

Ένα μικρό update μιας και ξέρω ότι τρέχεις αλλά έτσι στο φτερό μπορείς να μας κανείς από την ρεεφαρα σου Mike.

@mad23

Ρεεφαρα?Οχι ρε θανασαρε μου,εχει ακομα το αναθεματισμενο να διανυσει:hot:

Ολα τα καλα γινονται αργα ρε γμτ.

Δεν σου υποσχομαι τπτ για σημερα αλλα θα περασω μερικες φωτο στον φωτοκουβα για να τις εχω ετοιμες για αργοτερα.Οχι πως ειναι κατι σπουδαιο απλα η φτωχη και τιμια προσπαθεια μου:thumbsu:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Spy74 said:

που ήσουν οεο

Στο ατελειωτο τρεξιμο σπυρο μου:hot:

Απλα χθες και σημερα βρηκα η' μαλλον βρηκα με το ζορι λιγο χρονο!

16 hours ago, lefteris67 said:

Καιρός ήταν έλειπες Μιχάλη.

Να'σαι καλα λευτερη μου,σε ευχαριστω πολυ αδερφε!

 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, baggos777777 said:

Που σε βρε αδερφέ? 

ολα καλα βαγγελαρα μου,δοξα τω θεο φιλε:bigemo_harabe_net-162:

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος mad23 έγραψε:

ολα καλα βαγγελαρα μου,δοξα τω θεο φιλε:bigemo_harabe_net-162:

Μπράβο Μιχάλη χαίρομαι. 

Link to comment
Share on other sites

Μετα τις ευχες που ανταποδιδω χαχαχαχαχα @mad23 καμια φωτο απο την ενυδρειαρα σου θα δουμε?

Link to comment
Share on other sites

Έλα Μιχάλη βάλε φωτό να πάρουμε μάτι!

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη φιλε αν και εχω να μπω πολυ καιρο μεσα και να δω τα ενυδρεια σας, μενω με το στομα ανοικτο για το δικο σου ενυδρειο,και την απλοτητα του μπραβο:thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Λοιποοοοοον,

Καλησπέρα κι απο εμένα, νέος στο φόρουμ αρκετά παλιός στο χόμπυ και σιγά σιγά προσπαθώ να μπω στο κλίμα και να δω τα ενυδρεία των μελών, μπήκα το πρωί μέσα στο topic για το ενυδρείο σου και ξεκίνησα και διάβασα όλη την πορεία τουαπό τη σελίδα 1, και τα προηγούμενα ενυδρεία σου και τα παλιότερα aquascape σου και τα όλα σου..Έχεις μεράκι φίλε μου  (δεν σε ξέρω αλλά μια παρέα πιστεύω οτι είμαστε), έχεις μεράκι και μεγάλη αγάπη γι αυτό που κάνεις. Ο τρόπος που αντιμετώπισες όλες τις κακουχίες παράδειγμα προς μίμηση και ξέρω ξέρω θα μου πεις οτι υπερβάλω γιατί έτσι είσαι αλλά δεν θα πω πολλά γιατί δεν χρειάζεται απλά όσο είσαι γερός συνέχισε να κάνεις αυτό που αγαπάς ΤΟΣΟ πολύ. Σήμερα έμαθα πράγματα.. ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ..

Αν καταφέρω να κατεβώ Αθήνα κάποιο σκ που έχει συνάντηση θα τα πούμε κι απο κοντά.

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

On 3/4/2017 at 11:54 PM, baggos777777 said:

Μπράβο Μιχάλη χαίρομαι. 

Το ξερω και το πιστευω βαγγελαρα μου:bigemo_harabe_net-162:

Κια εγω το ιδιο για σενα!

On 3/5/2017 at 0:32 AM, niknik said:

Μετα τις ευχες που ανταποδιδω χαχαχαχαχα @mad23 καμια φωτο απο την ενυδρειαρα σου θα δουμε?

Εκανα μια ψιλοαλλαγη παλι νικολαρα μου,ειχε μεγαλωσει ενα κοραλι πολυ ηταν πισω.Πηρα ενα απο μερικα branches που παντα εχω και του εκανα θεση για να φαινεται και αυτο στον αερα.

Με το που πιασει λιγο κοραλινη θα ανεβασω καποια φωτο μολις βρω χρονο:thumbsu:

Και σιγα την ενυδρειαρα,εχει πολυυυ δρομο ακομα!

On 3/5/2017 at 9:06 AM, Loukas Agelopoulos said:

Έλα Μιχάλη βάλε φωτό να πάρουμε μάτι!

Που εισαι λουκα μου?Θα βαλω συντομα φιλε!

On 3/5/2017 at 7:24 PM, κουρκουλης said:

Μιχαλη φιλε αν και εχω να μπω πολυ καιρο μεσα και να δω τα ενυδρεια σας, μενω με το στομα ανοικτο για το δικο σου ενυδρειο,και την απλοτητα του μπραβο:thumbsu:

Να'σαι καλα κουρκου μου:bigemo_harabe_net-162:

Εχει δρομο πολυ ακομα το αναθεματισμενο και ελπιζω καποια στιγμη να διανυσει την αποσταση μεχρι εκει που θα ηθελα να φτασει γμτ

Ναι η απλοτητα του πραγματικα ειναι κατι το οποιο εκτιμω ολο και περισσοτερο αφου πλεον ο χρονος ειναι ελαχιστος!

Πια δεν ψαχνω ουτε τις χρωματαρες ουτε τπτ...να μεγαλωσουν οσο ειναι εφικτο και μια χαρα!

On 3/5/2017 at 10:02 PM, Irakles said:

:bigemo_harabe_net-146:ερωτευσιμο ενυδρειο!!!!

Να'σαι καλα ρε ηρακλη μου:bigemo_harabe_net-162:Χαιρομαι πολυ που σου αρεσει φιλε μου!

On 3/6/2017 at 5:24 PM, Skoti said:

Λοιποοοοοον,

Καλησπέρα κι απο εμένα, νέος στο φόρουμ αρκετά παλιός στο χόμπυ και σιγά σιγά προσπαθώ να μπω στο κλίμα και να δω τα ενυδρεία των μελών, μπήκα το πρωί μέσα στο topic για το ενυδρείο σου και ξεκίνησα και διάβασα όλη την πορεία τουαπό τη σελίδα 1, και τα προηγούμενα ενυδρεία σου και τα παλιότερα aquascape σου και τα όλα σου..Έχεις μεράκι φίλε μου  (δεν σε ξέρω αλλά μια παρέα πιστεύω οτι είμαστε), έχεις μεράκι και μεγάλη αγάπη γι αυτό που κάνεις. Ο τρόπος που αντιμετώπισες όλες τις κακουχίες παράδειγμα προς μίμηση και ξέρω ξέρω θα μου πεις οτι υπερβάλω γιατί έτσι είσαι αλλά δεν θα πω πολλά γιατί δεν χρειάζεται απλά όσο είσαι γερός συνέχισε να κάνεις αυτό που αγαπάς ΤΟΣΟ πολύ. Σήμερα έμαθα πράγματα.. ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ..

Αν καταφέρω να κατεβώ Αθήνα κάποιο σκ που έχει συνάντηση θα τα πούμε κι απο κοντά.

Γιώργος

Καλησπερα φιλε μου και καλως ηρθες στο μεγαλυτερο ενυδρειακο φορουμ της ελλαδας...δεν θα απογοητευτεις:thumbsu:

Καταρχην σε ευχαριστω παρα παρα πολυ που μπηκες στο κοπο να διαβασεις ολες αυτες τις σελιδες:hot:

Το εκτιμω και ειναι τιμη μου!

Σε ευχαριστω επισης παρα παρα πολυ για τα καλα σου λογια και για το οτι μου θυμισες οτι το πιο σημαντικο πραγμα ειναι να ειμαστε γεροι και η καθε στραβη...''ισιωνει'' ξανα με υπομονη.Αυτα τα απλα πραγματα ξεχναμε,τα οποια ειναι και τα πιο σημαντικα ενω τα παιρνουμε σαν δεδομενα.

Δεν ξερω αν ειμαι παραδειγμα αλλα ειμαι σιγουρος πως ο καλυτερος τροπος να βοηθας εναν συνχομπυστα σου ειναι να μοιραζεσαι τις στραβες σου.Αυτος ειναι ο καλυτερος τροπος για αρχη και στη συνεχεια υπαρχουν φυσικα και αλλοι τροποι.Η μεγαλυτερη βοηθεια που εχω παρει ιντερνετικα ερχοταν παντα με αυτο τον τροπο και ετσι παντα ηθελα να κανω το ιδιο οσο και αν με στεναχωρουσε η κακη στιγμη που μπορει να περναγε το ενυδρειο.Η δικη μου χασουρα να γινει κερδος για καποιον αλλο.

Δεν ειμαι ο καλυτερος χομπυστας του κοσμου,ουτε εχω το καλυτερο ενυδρειο στην ελλαδα η' τον πλανητη...σιγουρα ομως το αγαπαω πολυ αυτο το χομπυ γιατι μου δινει απιστευτη χαρα και στιγμες χαλαρωσης.:mom:

Πιστεψε με απο το ενυδρειο μου εμαθες το 1/100 απο τα οσα μπορει να σου προσφερει αυτο εδω το φορουμ στο συνολο του αλλα και απο αλλα παιδια τα οποια εχουν πολυ καλυτερα ενυδρεια απο το δικο μου,θα το διαπιστωσεις στην πορεια.

 

Και πραγματικα εχεις πολυ δικιο σε αυτο που ανεφερες και μπορει να μη γνωριζομαστε αλλα οντως ειμαστε μια μεγαλη παρεα εδω στο ΑΖ.

Δεν ειμαστε ουτε 3 ατομα ολα κ ολα που παλευουν με νυχια και με δοντια να δωσουν ροη,ουτε θα δεις 2 ανθρωπους να παρακαλανε ολα τα ενυδρεια μελων για ενημερωση προκειμενου να δειξουν οτι υπαρχει ζωη.Ειμαστε μια μεγαλη παρεα με πολυ καλα παιδια που αγαπανε το χομπυ και πραγματικα χιρομαι που ανηκεις πλεον κ εσυ σε αυτη γιατι απο τα λιγα ποστ σου και το υφος γραφης σου,εισαι και εσυ ακριβως το ιδιο:bigemo_harabe_net-162:

Θα καταλαβεις πολλα περισσοτερα εαν ερθεις και σε καποια συναντηση οπου θα χαρουμε ολοι να σε δουμε.Πιστεψε με δεν θα θες να φυγεις!

 

Παιδες αυτα τα πολλα,θα αργησω λιγο να ανεβασω τις φωτο γιατι πλακωνει τρεξιμο παλι απο αυριο και συν τοις αλλοις δεν γουσταρω καθολου να βλεπω στο ΑΖ wannabηδες facebookακηδες adminιστρακους να σουλατσαρουν εδω μεσα σαν να μη συμβαινει τιποτα...σαν να μην εχουν δικο τους γκρουπακι φτιαγμενο απο το ιδιο το ΑΖ να ενημερωσουν για το αν επιασαν γαριδες η' χταποδια.Αλλα ετσι ειναι...ειδαν μπουγιο...μπηκαν...μηπως ψαρεψουν κανενα καινουργιο μελος...για το γκρουπακι τους η' τα φιλαρακια τους...

 

Τα λεμε αργοτερα και σας ευχαριστω πολυ παιδες για τα καλα σας λογια:bigemo_harabe_net-162:

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, mad23 said:

Το αγαπαω πολυ αυτο το χομπυ γιατι μου δινει απιστευτη χαρα και στιγμες χαλαρωσης.:mom:

 

 

 

Αυτό ακριβώς!! Ισως είμαι και γω το Σάββατο στη συνάντηση!! KEEP REEFING!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μιχάλη τη μου κανείς φίλε μου είσαι καλά ?κανα νέο από το ενυδρείο ??

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 11/5/2017 at 4:09 ΠΜ, το μέλος tasso έγραψε:

Μιχάλη τη μου κανείς φίλε μου είσαι καλά ?κανα νέο από το ενυδρείο ??

+10000

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
On 3/14/2017 at 9:29 PM, manolisreef said:

τι θα γινει κυριε μιχαλη θα δουμε καμια φωτο???

 

 

On 5/11/2017 at 4:09 AM, tasso said:

Μιχάλη τη μου κανείς φίλε μου είσαι καλά ?κανα νέο από το ενυδρείο ??

 

On 6/24/2017 at 10:51 PM, niknik said:

+10000

Γεια σας ρε παιδες,ελπιζω να εισαστε καλα κ εσεις και τα ενυδρεια σας:bigemo_harabe_net-162:

Συγνωμη για την αργοπορημενη απαντηση αλλα πολυ τρεξιμο και δεν εχω χρονο ρε γμτ 

Ευκολοτερα θα μπω να διαβασω κατι παρα να βρω χρονο και να γραψω κατι.

 

για το ενυδρειο τι να πρωτοπω μετα απο τοσο καιρο.Ολα καλα σε γενικες γραμμες.

Ο αυτοκρατορας βγηκες γιατι εγινε μεγαλος και αρχισε να σπαει κοραλια αλλα και το κυριοτερο να πλακωνεται με τον αχιλλεα πιο πολυ απ'οσο μπορουσαν να αντεξουν τα ματια μου αλλα και τα αυτια μου οταν ''μουγκριζε''.ΜΕσα-εξω η αμμος κλασσικα κτλ

 

Περασε ενα algea bloom προσφατα μετα την προσθηκη για χιλιοστη φορα αμμου αλλα φευγει σιγα σιγα.

Το θεμα ειναι πως μεσα σε αυτο τα κοραλια εκτιναξαν τους ρυθμους αναπτυξης τους.

Ετσι ηταν στα χειροτερα του

Και ετσι πριν το bloom που αυτες τις ημερες σχεδον εχει καθαρισει

 

Πολυ θα ηθελα να τα πουμε και στα θεματα των ενυδρειων σας αλλα πραγματικα δεν εχω πολυ χρονο και μετα απο τοσο καιρο θα θελω ωρες,χαχα

Ισως καποιο ΣΚ

 

Έγινε επεξεργασία - mad23
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 57 λεπτά, το μέλος mad23 έγραψε:

 

 

Γεια σας ρε παιδες,ελπιζω να εισαστε καλα κ εσεις και τα ενυδρεια σας:bigemo_harabe_net-162:

Συγνωμη για την αργοπορημενη απαντηση αλλα πολυ τρεξιμο και δεν εχω χρονο ρε γμτ 

Ευκολοτερα θα μπω να διαβασω κατι παρα να βρω χρονο και να γραψω κατι.

 

για το ενυδρειο τι να πρωτοπω μετα απο τοσο καιρο.Ολα καλα σε γενικες γραμμες.

Ο αυτοκρατορας βγηκες γιατι εγινε μεγαλος και αρχισε να σπαει κοραλια αλλα και το κυριοτερο να πλακωνεται με τον αχιλλεα πιο πολυ απ'οσο μπορουσαν να αντεξουν τα ματια μου αλλα και τα αυτια μου οταν ''μουγκριζε''.ΜΕσα-εξω η αμμος κλασσικα κτλ

 

Περασε ενα algea bloom προσφατα μετα την προσθηκη για χιλιοστη φορα αμμου αλλα φευγει σιγα σιγα.

Το θεμα ειναι πως μεσα σε αυτο τα κοραλια εκτιναξαν τους ρυθμους αναπτυξης τους.

Ετσι ηταν στα χειροτερα του

Και ετσι πριν το bloom που αυτες τις ημερες σχεδον εχει καθαρισει

 

Πολυ θα ηθελα να τα πουμε και στα θεματα των ενυδρειων σας αλλα πραγματικα δεν εχω πολυ χρονο και μετα απο τοσο καιρο θα θελω ωρες,χαχα

Ισως καποιο ΣΚ

 

Φτου φτου σκόρδα φιλαράκι όλα πανεμορφα.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:bow::bow::bow: Μαγικό! Μπράβο Μιχάλη. Άργησες λίγο αλλά μας αποζημίωσες. Μερικές καλές φωτό τώρα χρωστάς!:D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε τι ομορφιες είναι αυτές!!Μιχαλη απλά μπιπ μπιπ το ενυδρειο,πιπέρι πρωι πρωι.Που είσαι καλε?Όλα καλά ?Μη χάνετε καλε Ακούει??

Τώρα αυτό το βίτσιο με τον αραγωνιτη δε το καταλαβαινω ....ποιο πολλά λεφτά δίνεις για αγορά αραγωνιτη παρά για τα υπόλοιπα,Η εάν τον πλένεις ποιο πολύ δουλειά τραβάς εκεί παρά σε όλο το αλλο ενυδρειο.Χαχαχαχα

Το ψάρι σκοτώνει κουκλί και υπερκινητικό και λιγο νευρικο μαλλον λογο της θολουρας και ολης της καταστασης.Πως την έδιωξες?Έβαλες wet το σκιμερ?

Μην χάνεστε το ξαναλέω....γιατι...θα :bigemo_harabe_net-100:

 

Έγινε επεξεργασία - niknik
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...