Jump to content

Ποιο Ψάρι Θα Θέλατε Πολύ Να Αποκτήσετε Αλλα Για Τον Α Η Β Λόγο Δεν Έχεται Μπορέσει?


manos23

Recommended Posts

Αυτο το ψάρι που ήθελα πολύ ήταν ο Αχιλλέας που όντος μπόρεσα και τον αποκτήσα και τον κράτησα στο ενυδρείο μου 5 μήνες και μετά τον πούλησα λόγο μετακόμισεις και αλλαγής ενυδρείο μετά το δεύτερο ψάρι που ήθελα πολύ ήταν το χελμον ροστρατους και όντος ρισκάρα και τον αγόρασα και ζει στο ενυδρείο μου 2 μήνες τώρα χωρίς να πειράζει το παραμικρό και είμαι τυχερός γιατί μου τρώει ocean nutrition prime reef και μησηδα κατεψυγμένη, και το τελευταίο ψάρι που θέλω πολύ και το περιμένω να έρθει πολύ καιρό είναι το pomacanthus asfur.

Έγινε επεξεργασία - manos23
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα θέλω όλα!!! Δε μπορώ να τα βάλω όμως γιατί θα γίνουν μεζές...

Στο rostratus έχω ιδιαίτερη αδυναμία.3 μήνες κράτησα ένα, έτρωγε κατεψυγμένη μέχρι που ξαφνικά έβαλε βουλοκέρι και

σταμάτησε να τρώει.Βρε καλό μου,βρε χρυσό μου...Τίποτα. Να ζήσουμε να τον θυμόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα τα Moorish Idol να ήταν ψαράκια που να αντέχουν στα ενυδρεία μας, αλλά δυστυχώς μετά την απόπειρα μου να βάλω αυτό το πανέμορφο στολίδι στο ενυδρείο και ενώ έτρωγε μια χαρά τελικά δεν άντεξε και '' έσβησε '' μια μέρα, πλέον τα θαυμάζω μόνο σε ντοκιμαντέρ.

Link to comment
Share on other sites

Blue ή Yellow Tang

Δυστυχώς το νανάκι μου είναι απαγορευτικό για αυτά τα ψαριά :(

Link to comment
Share on other sites

εγω παντα ηθελα να αποκτησω εναν κλοουν βαλιστη(τρομερο ψαρι)αλλα λογου του τελικου μεγεθους του και του επιθετικου χαρακτηρα του δεν το ειχα ποτε σε κανενα ενυδρειο μου.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε maroon clown δεν έχει μεγάλη διάφορα στην συμπεριφορά από τους βάληστες!

Link to comment
Share on other sites

τωρα ομως δεν εχω θαλασσινο μενυδρειο στην κατοχη μου γιατι υπηρξε ενα ατυχημα το καλοκαιρι

Link to comment
Share on other sites

μια γοργονα ψαχνω εδω και 20 χρονια, αλλα δεν την εχω βρει πουθενα. :bigemo_harabe_net-76:

Link to comment
Share on other sites

Tο conpicillatus angelfish :waaa:

Δυστυχως ομως ειναι πολυ εξω απο τις οικονομικες δυνατοτητες μου...1200 ευρω στην καλυτερη(τουλαχιστον πριν 1 χρονο που το εψαξα)

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ηθελα μπακαλιαρο.Μαζι με τη σκορδαλια :):)

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ηθελα μπακαλιαρο.Μαζι με τη σκορδαλια :):)

μην ξεχνας τα πατζαρια....καλη ανασταση σε ολους :shifty: :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ηθελα ενα flame angel.

Μπορω να πω οτι βλεποντας αυτο το ψαρι θελησα και εγω να ξεκινησω θαλασσινο ενυδρειο!

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την στιγμη εχω έρωτα με ένα naso lituratus........ελπίζω κάποια στιγμη να μπορέσω....

Link to comment
Share on other sites

Gold flake angel , ελπίζω κάποια στιγμή σε ένα μεγάλο ενυδρείο που ελπίζω ότι θα έχω να το αποκτήσω :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ηθελα μπακαλιαρο.Μαζι με τη σκορδαλια :):)

Αυτά τα σχόλια σου μπορούν να με κάνουν να πέσω από το παράθυρο!

:hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical: :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Queen angel

Όνειρο!!!!

τον ειχα ενα φεγγαρι απλα υπεροχο :)

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου αρεσει παρα πολυ το acanthurus lineatus , πραγματικα τρομερα χρωματα και ωραια σχεδιαση με τις γραμμες , αλλα εχω δει οτι ειναι πολυ πολυ φτηνο ?? γιατι αραγε ??

μηπως ειναι λιγο δολοφονος σαν ψαρι ??

ενω το sohal που μοιάζει λιγο ειναι πανακριβο !!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.liveaquaria.com/product/prod_display.cfm?c=15+43+325&pcatid=325

Moυ ειπε ο mad θα μου το στειλει με κτελ αυριο... :bigemo_harabe_net-74:

Έγινε επεξεργασία - Giovanni
Link to comment
Share on other sites

http://www.liveaquaria.com/product/prod_display.cfm?c=15+43+325&pcatid=325

Moυ ειπε ο mad θα μου το στειλει με κτελ αυριο... :bigemo_harabe_net-74:

:hysterical: :hysterical: ...μωρε γιαννη μου δεν το αφηνουμε καλυτερα?...θες να μαραζωσω?

δευτερα εχει πολυ κινηση και ειμαι κ λιγο μακρυα απο τα κτελ! :P

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα.εμενα με αρεσε πολυ το dolphin fish.Το ειδα σε ενα πετ και με αρεσε παραπολυ.το κοστος σχετικα δεν ειναι μεγαλο αλλα επιδι ηδη εχω στο οριο τα ψαρακια μου ανα ενυδρειο και κατηγορια δεν θελω για το γουστο μου να τα κανω να εχουν υπερπλυθισμο.αν καποια στιγμη η οικονομικη επιφανια με επιτρεψει να παρω ποιο μεγαλα ενυδρεια(μαζι και η συνενεση της συζηγου) ισως και το παρω.

Link to comment
Share on other sites

:hysterical: :hysterical: ...μωρε γιαννη μου δεν το αφηνουμε καλυτερα?...θες να μαραζωσω?

δευτερα εχει πολυ κινηση και ειμαι κ λιγο μακρυα απο τα κτελ! :P

αστον φιλαρακι θα πεσει σε καταθλιψη καλυτερα να σου δωσει το αμαξι.... :bleh:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...