Jump to content

Ποιο Ψάρι Θα Θέλατε Πολύ Να Αποκτήσετε Αλλα Για Τον Α Η Β Λόγο Δεν Έχεται Μπορέσει?


manos23

Recommended Posts

The Crosshatch Triggerfish (Xanthichthys mento)

Απλα ενα απο ωραιοτερα ζωντανα που ειχα στο ενυδριο μου

Δυστυχως το ειχα για ενα μηνα....!Ομως πιστευω συντομα θα ειναι παλυ κοντα μου! :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Όντος Larry πολύ όμορφο ψάρι!

Link to comment
Share on other sites

Pterois volitans ονειρο !! αν και σε 120 λιτρα και reef δεεν ,,, επισης και sohal θα ηθελα να εχω αλλα .. και παλι 120 λιτρα ..... τι να κανουμε ... και τα ocellaris ειναι ωραια ψαρακια

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς φίλε μου και reef? Και τα δύο ψάρια που ανέφερες είναι reefsafe απλα το lion δεν είναι με μικρά ψάρια και ότι χωράει στο στόμα του fish safe!

Link to comment
Share on other sites

το lion εχω ακουσει οτι σε μερικα ενυδρεια εχει κανει ζημια σε κοραλια ... αν δεν ισχυει γραψε λαθος !! παντως οπως και να εχει σε λιτρα δεν μπορω να υποστηρίξω τιποτα απο αυτα ! :)

Link to comment
Share on other sites

Γαννη μου κοραλια δεν θα πειραξει ποτε.

Θεωρειται ως non reef safe η' reef safe υπο προυποθεσεις γιατι(οπως ειπε και ο μανος) μπορει να φαει οτι ψαρακι χωραει στο στομα του(με ελαχιστες εξαιρεσεις),γαριδες και αλλα καρκινοειδη.

Ο χαρακτηρισμος reef safe η' οχι,δεν εχει να κανει παντα με κοραλια ;)

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσο ότι στα μοναδικά κόραλια που μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα είναι σε αυτά που πήγενει και κάθεται επάνω για να κοιμηθεί!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...