Jump to content

Τα 2 Μικρά "ενυδρεία" Μου


Recommended Posts

1) Ενυδρείο 10L με φίλτρο Hydor Pico για 30L,χαλίκι κόκκινο με μπλε,ψεύτικο φυτό,θερμόμετρο και σφουγγάρι με μαγνήτη.Μέσα έχω ένα χρυσόψαρο Oranda εδώ και 3 μήνες (πριν από αυτό είχα 2 comet για ένα χρόνο)

dsc07190.jpg

2) Βάζο χωριτικότητας...3L (νομίζω) με χαλίκι διαφόρων χρωμάτων.Μέσα έχω έναν τραυματισμένο μονομάχο (τον είχε φίλος και τον είχε ρουφήξει το φίλτρο και κόπηκε η ουρά του)

dsc07193h.jpg

είναι η πρώτη μου φορά που μπήκα σε τέτοιο forum,μήπως μπορεί κανείς να μου πει που να ανοίξω thread για να ζητήσω βοήθεια σχετικά με την αγορά καινούργιου ενυδρείου;

Ευχαριστώ πολύ που τα είδατε,παρακαλώ πείτε απόψεις,
Μίλτος Πασχαλίδης

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε μου και καλώς ήρθες.

Θα σε στεναχωρήσω όμως γιατί το πρώτο ενυδρείο είναι πολύ μικρό για το χρυσόψαρο.

Το 2ο όπως λες και εσύ δεν είναι ενυδρείο. Αν θέλεις, άνοιξε ένα θέμα στο γλυκό νερό να σε καθοδηγήσουν τα μέλη για τις κινήσεις που μπορείς να κάνεις για τα ψαράκια σου.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε μου και καλώς ήρθες.

Θα σε στεναχωρήσω όμως γιατί το πρώτο ενυδρείο είναι πολύ μικρό για το χρυσόψαρο.

Το 2ο όπως λες και εσύ δεν είναι ενυδρείο. Αν θέλεις, άνοιξε ένα θέμα στο γλυκό νερό να σε καθοδηγήσουν τα μέλη για τις κινήσεις που μπορείς να κάνεις για τα ψαράκια σου.

Χρυσόψαρα και γκάπυ πάνε μαζί; Θα μπορούσα να βάλω το Oranda μαζί με τα γκάπυ και να βάλω τον μονομάχο στο μικρό το ενυδρειάκι μου; (έχω ανοίξει ένα thread στο topic καλωσορίσματος για να το ξαναδείς αν χρειαστεί ;)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το θέμα κλειδώνει μετά από μερικές ημέρες , καλύτερα να συνεχίσουμε από το άλλο που έχεις ανοίξει.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...