Jump to content

Να Αλλάξω Βυθό;


Recommended Posts

Για σας παιδιά. Σκέφτομαι να αλλάξω το χαλικακι που έχω για βυθό στο 300αρι μου. Έστησα πρόσφατα ένα με μπει χαλαζιακη και μου άρεσε παρά πολυ. Εδώ αυτο που έχει την μπει άμμο. post-43692-1367855706,5986_thumb.jpg. Και εδώ το μεγάλο μου. post-43692-1367855743,1919_thumb.jpgpost-43692-1367855757,7011_thumb.jpg. Να το κανω; Αξίζει την ταλαιπωρία; Θα γίνει καλύτερο; Πως το βλέπετε;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτεσαι να προχωρήσεις στην αλλαγή μόνο και μόνο για αλλαγή του διάκοσμου η παράλληλα θέλειςνα κάνεις και κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Βασικά κυρίως για να αλλάξω τον βυθο και ίσως και λίγο το σετ απ του ενυδρειου.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου είναι πως από αισθητικής απόψεως είναι πολύ πιο όμορφο ένα ενυδρείο με άμμο στο βυθό, από ένα αντίστοιχο με χαλικάκι.

Πάντως στην πραγματικότητα θα μπείς σε αρκετή διαδικασία για την αλλαγή, αν και πιστεύω πως αξίζει ο κόπος.

Πάντως να ξέρεις επειδή βλέπω πως έχεις και φυτά, πως αν δεν χρησιμοποιήσεις και υπόστρωμα (πιθανόν για πιο απαιτητικά φυτά), η άμμος θέλει κάποιο διάστημα για να γίνει <<ενεργή>>. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρωσω στα λεγομενα του Σωτηρη οτι στην αμμο δεν βαζεις υποστρωμα αλλα μπαινει σκετη και οπως σου ειπε θελει παρα πολυ καιρο και οχι σκουπα βυθου για να γνει ενεργη.

Επεισης να ξερεις οτι αλλαζοντας βυθο χανεις ολη την βιολογια που εχει αποκτησει ο υπαρχον βυθος σου και αν εχεις ψαρια βυθου η γαριδες θα εχεις προβλημα γιατι ο νεος βυθος σου θα ειναι αστρωτος.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά τελικά δεν θα κανω τίποτα προς το παρόν σε αυτο το ενυδρειο γιατι θα ασχοληθώ λίγο με το 180αρι και θα στησω απο την αρχη το 60αρι μάλλον πάω για Αφρική. Τανκανικα .....

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά τελικά δεν θα κανω τίποτα προς το παρόν σε αυτο το ενυδρειο γιατι θα ασχοληθώ λίγο με το 180αρι και θα στησω απο την αρχη το 60αρι μάλλον πάω για Αφρική. Τανκανικα ..... Sent from my iPhone using Tapatalk

:bigemo_harabe_net-64::welcome:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...