Jump to content

Skimer Για Boyu Tl-550


submarine1981

Recommended Posts

Καλησπερα σας.

Εχω το μαμα σκιμερ της boyu αυτη την στιγμη πισω σε διαμερισμα στην πλατη του φιλτρου. Μεχρι στιγμης το ενυδρειο παει πολυ καλα. Ομως εχω την εντυπωση οτι δεν με ικανοποιει το συγκεκριμενο σκιμερ. Και επισης εχω ακουσει οτι δεν κανει καλη δουλεια.

Ποιος εχει το ιδιο ενυδρειο και χρησιμοποιει αλλο σκιμερ? Με ενδιαφερει να μπαινει μεσα στο διαμερισμα του φιλτρου το σκιμερ οπως αυτο που εχω τωρα.

Εχει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε να δεις αν χωράει το deltec mce300. Ειδάλως κοίτα για το deltec mc300 που μπαίνει εσωτερικά. Κοίτα να δεις αν σου κάνει και το ύψος.

Επίσης τσέκαρε και το tunze 9002

Link to comment
Share on other sites

Επισης επειδη ειναι σε υπνοδωματιο το ενυδρειο....καλο θα ηταν να ειναι (οσο γινετε δηλαδη) αθορηβο :)

Πρεπει να δω τις διαστασεις Παναγιωτη. Αν καποιος εχει χρησιμοποιησει καποιο απο αυτα ας πει :)

Link to comment
Share on other sites

Επισης επειδη ειναι σε υπνοδωματιο το ενυδρειο....καλο θα ηταν να ειναι (οσο γινετε δηλαδη) αθορηβο :)

Πρεπει να δω τις διαστασεις Παναγιωτη. Αν καποιος εχει χρησιμοποιησει καποιο απο αυτα ας πει :)

Kαι τα 3 είναι αθόρυβα.

Για διαστάσεις δες στα αρχεια τους:

MCE 300

MCX 300

TUNZE 9002

Link to comment
Share on other sites

Κριμα να μην εχεις χωρο για το 9002,ειναι απο τα πολυ καλα μικρα skimmer submarine και πολυ προσιτο στην τιμη!

ποσο χωρο εχεις τελικα?(διαστασεις)

Link to comment
Share on other sites

13 cm (μηκος) X 8 cm (πλατος) X 50 cm (υψος)

Εξωτερικο δεν θα ηθελα να βαλω.

Link to comment
Share on other sites

13 cm (μηκος) X 8 cm (πλατος) X 50 cm (υψος)

Εξωτερικο δεν θα ηθελα να βαλω.

Mε τις διαστάσεις που έχει ούτως η άλλος δεν σε παίρνει για τίποτα. Απορώ αυτό το σκίμμερ που έχει τι διαστάσεις έχει!

Ο μπαμπαστρούμφ το έχει στο ριφ του? Απορώ!

Link to comment
Share on other sites

χαχα πραγματι. Το σκιμμερ που εχω ειναι ιδιο με αυτο εδω http://p156315.mittwaldserver.info/gr/hauptseiten/sera-produkte/in_category/protein-skimmer-1735/product/sera-marin-protein-skimmer-ps-130.html

Ισως αργοτερα να μου περασουν τα ψυχολογικα και να αποφασισω να βαλω ενα κρεμαστο :P

Link to comment
Share on other sites

Μην βάλεις σερα. Απο τώρα σου λέω ότι είναι πεταμένα λεφτά!

Πάρε ένα εξωτερικό κρεμαστό να ξεγνοιάσεις. Αλλά κοίτα να δεις να κάνει στις διαστάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Σκιμερ και sera δεν υφίσταται.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχουν και πιο φτηνά σκίμμερ αυτό αυτά, το θέμα είναι να προτείνουμε κάτι καλύτερο απο το boyu. Αν είναι έτσι μένει με το boyu.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχουν και πιο φτηνά σκίμμερ αυτό αυτά, το θέμα είναι να προτείνουμε κάτι καλύτερο απο το boyu. Αν είναι έτσι μένει με το boyu.

το εχω δουλεψει φιλε μου Πανο για αυτο το προτεινω :sarcasm:

Link to comment
Share on other sites

αρκετα καλο στα 165 λιτρα που το ειχα 125 λιτρα και 40 σαμπ, μεσα στο σαμπ

Link to comment
Share on other sites

Κανει θορυβο Νικο? σε υπνοδωματιο αντεχετε? ή θα κανει τους γνωστους θορυβους (στην εισαγωγη αερα, και στην προπελα της αντλιας)

Link to comment
Share on other sites

αρκετα καλο στα 165 λιτρα που το ειχα 125 λιτρα και 40 σαμπ, μεσα στο σαμπ

Πάντως σίγουρα δεν μπορούμε να εμπιστευτούμε ένα σκίμμερ εταιρείας όπως ferplast, juwel, sera κλπ κλπ το ενυδρείο μας απο την στιγμή που μπορούμε να διαλέξουμε μεταξύ άλλων το σκίμμερ μας.

Link to comment
Share on other sites

οχι θεωρω οτι ειναι αρκετα ησυχο βεαια εξαρταυε και το πως κοιμασε :bigemo_harabe_net-101: :bigemo_harabe_net-101:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αυτο το εχει δουλεψει κανεις? http://www.tunze.com/details.html?&L=1&C=DE&user_tunzeprod_pi1%5Bprodid%5D=9004.000

Σαν να μου φαινετε οτι μπαινει μεσα στο διαμερισμα στο πισω μερος του φιλτρου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το εχει δουλεψει κανεις? http://www.tunze.com/details.html?&L=1&C=DE&user_tunzeprod_pi1%5Bprodid%5D=9004.000

Σαν να μου φαινετε οτι μπαινει μεσα στο διαμερισμα στο πισω μερος του φιλτρου.

Αν δεν κάνω λάθος το δουλεύει ο μιχάλης.

Link to comment
Share on other sites

Χμμ...για να μας πει εντυπωσεις...γιατι ψηνομαι να το παρω. Αμα ειναι και αθορυβο και κανει και δουλεια το πηρα! Και πιστευω ειναι μανα για τα λιτρα μου (150 λιτ). Αντε γιατι ειμαι σε φαση που χωνω κοραλια μεσα στο ενυδρειο! Θελω να βαλω πολυ κοραλλι μεσα :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...