Jump to content

Προβλημα Με Deltec Mce300 - Επειγον!


yonigrn

Recommended Posts

ΚΑλημερα,

μολις εχτες αρχισα τη λειτουργια του skimmer στο καινουριο μου θαλασσινο (πρωτη εμπειρια με θαλλασσα) και παρατηρησα οτι το ποτηρακι του skimmer γεμιζει με καθαρο νερο καθε 10 λεπτα. τι πρεπει να κανω? εχω ψιλοαγχωθει... :bigemo_harabe_net-82:

Link to comment
Share on other sites

σήκωσε το ποτηράκι πιο ψηλά...καινούργιο το σκίμμερ;θέλει κανα 2 μέρες να δουλέψει με ψηλά το ποτήρι και μετά το κατεβάζεις εκεί που πρέπει

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Ποσο να το σηκωσω? Το εχω παει τερμα (η τρυπουλα ειναι σχεδον στην ιδια ευθεια με το χειλος του ποτηριου) νομιζω...

Link to comment
Share on other sites

τέρμα πάνω το έχεις και γεμίζει;αν όχι να το κατεβάσεις κανα 2 πόντους και βλέπεις...

Link to comment
Share on other sites

τωρα δεν γεμιζει αφου μειωσα τον αερα λιγο αλλα δεν βλεπω απολυτως τιποτα να φτανει μεχρι το ποτηρακι πια

Link to comment
Share on other sites

τον αέρα όχι τέρμα ανοικτό...ώρα 1 την βάνα

διάβασε το ποστ Ν02

Link to comment
Share on other sites

ok, ευχαριστω πολυ! Εβαλα τωρα τη βανα ωρα 1, και σηκωσα το ποτηρακι μεχρι εκει που η τρυπα ειναι στο ιδιο σχεδον επιπεδο με το χειλος του ποτηριου.

Link to comment
Share on other sites

το εχω εδω και 3 ωρες με τον αερα 1 η ωρα αλλα ουτε καν να πλησιασουν φυσαλιδες/αφρος προς το κυπελακι το οποιο ειναι τελειως αδειο. ειναι φυσιολογικο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι,αυριο κατεβασέ το περίπου εκεί που σκάνε οι φυσαλλίδες.Τι φορτιο έχεις στο ενυδρείο σου;καινούργιο είναι;

Έγινε επεξεργασία - gregog7
Link to comment
Share on other sites

Ακομα τρεχει μονο με 80+ λιτρα καθαρα, ζωντανο βραχο και αραγωνιτη. ψαρια, ασπονδυλα και κοραλια δεν εχουν μπει

Link to comment
Share on other sites

Ακομα τρεχει μονο με 80+ λιτρα καθαρα, ζωντανο βραχο και αραγωνιτη. ψαρια, ασπονδυλα και κοραλια δεν εχουν μπει

Τι να βγάλει και αυτό το καημένο; :)

Υπομονή να στρώσει και συγχρώνως θα φορτώνεις το σύστημα,αυτό θα δουλεύει πιο ορθολογικά

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, οπότε ειναι φυσιολογικό. Απλά ανησύχησα γιατί εχθές το βραδακι έβγαλε λίγο βρωμικο αφρό, και μετά άρχισε να γεμίζει το ποτηράκι αμέσως με καθαρό. Οπότε το αφήνω στην ησυχία του χωρίς να ανησυχώ. Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Διάλεξες καλό σκίμμερ και να ξέρεις δεν θα βγεις χαμένος!

Κάνε ότι σου είπαν τα παιδιά και θα δεις αποτέλεσμα!

Απλά να ξέρεις ότι όπως σου είπαν το σκίμμερ είναι νέο, όπως και το ενυδρείο. Μόλις το ενυδρείο "παλιώσει" και μπουν ψάρια και κοράλια τότε το σκίμμερ θα σου βγάζει βρώμα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...