Jump to content

Φορουμ Και Παλιοτερα Θεματα


Recommended Posts

Το τελευταιο καιρο παρατηρω μελη που ανοιγουν θεματα τα οποια εχουν συζητηθει χιλιαδες φορες και δυστοιχος δεν μιλαω μονο για νεα μελη αλλα και για παλιοτερα!

Τελικα ξερετε να διαβαζετε το φορουμ?Πριν ανοιξετε καποιο θεμα ανατρεχετε σε παρομοιο παλιοτερο θεμα?Το κουμπι της αναζητησεις το χρησιμοποιειτε?

Ολα αυτα ειναι ερωτησεις που μου γεννιουνται οταν διαβαζω τετοια θεματα.Αν κατσετε και διαβασετε παλιοτερα θεματα στο φορουμ ειμαι σιγουρος οτι οι περισσοτερες αποριες σας θα λυθουν.Αν εχει μεινει καποια τοτε ανοιγετε θεμα και ρωτατε.

Βλεπω θεματα να ανοιγονται και οι απαντησεις ειναι λινκ απο παλιοτερα παρομοια θεματα,ψαξτε πρωτα λιγο και αν δεν βρειτε αυτο που ψαχνετε τοτε ανοιγετε θεμα.

Ενα αλλο που παρατηρω ειναι οτι δεν διαβαζετε τα λινκ που σας δινονται.

Οταν καποιος σας δινει ενα λινκ σημαινει οτι εκει περιεχει αυτο που ψαχτετε και το δινει με σκοπο να το διαβασετε.Αντι γι αυτο βλεπω να συνεχιζετε η κουβεντα στα ιδια και τα ιδια.Αν ηταν ετσι ουτε αρθρα θα ειχαμε αλλα ουτε τα λινκ απο παλια θεματα θα εμεναν στο φορουμ.

Το καλυτερο που εχετε να κανετε ειναι να διαβασετε,δεν ξερετε ποσους θυσαυρους κρυβει το φορουμ που ειστε μελη!

Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-64: Και κατι ακομα,αν καποιος διαβαζει διαφορα θεματα στο φορουμ και παρατιρει και το ενυδρειο του μερικα λεπτα την ημερα πολλες φορες μπορει να γλυτωσει πολλα θεματα βαση της εγκερης διαγνωσης και μαλιστα χωρις να χρειαστει να ανοιξει καποιο θεμα!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ κριμα να εχει γινει τοση πολυ δουλεια και κατα το παρελθον,και τωρα,και να μην το εκμεταλλευεστε παιδια.

Τα θεματικα των κατηγοριων εχουν τοση πληροφορηση που θα μπορεσουν να σας βγαλουν ασπροπροσωπους ανα πασα στιγμη.

Καλως εκανες και ανοιξες το θεμα rasta :)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω :thumbup:

Αλλα επειδη το χομπυ εξελισσεται μεσα απο την συζητηση μπορει να προκυψει κατι καινουργιο

Εκτος αυτου ειναι ωραιο να υπαρχει και λιγο κινηση, και οχι αυτο που βλεπουμε σε αλλα φορουμ

Ο ενθουσιασμος του νεου χομπιστα δικαιολογει αυτο το φαινομενο

Τους συνιστω βεβαια περισσοτερο διαβασμα και λιγοτερα ποστ

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω :thumbup:

Αλλα επειδη το χομπυ εξελισσεται μεσα απο την συζητηση μπορει να προκυψει κατι καινουργιο

Εκτος αυτου ειναι ωραιο να υπαρχει και λιγο κινηση, και οχι αυτο που βλεπουμε σε αλλα φορουμ

Ο ενθουσιασμος του νεου χομπιστα δικαιολογει αυτο το φαινομενο

Τους συνιστω βεβαια περισσοτερο διαβασμα και λιγοτερα ποστ

Αυτο που ειδα προσφατα εγω σε αλλο φορουμ,ειναι το συνηθες πλεον,να πεφτουν μομφες και διαφοροι υπαινιγμοι για το ΑΖ.

Αυτο που λες ομως εσυ ταχυδρομε ας τους κανει να σκεφτουν :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το θεμα δεν το ανοιξα για να πω να μην ανοιγονται θεματα,αλλα βλεπω θεματα που εχουν συζητηθει 100 φορες η βλεπω θεματα που εχουν φτασει τις 10 σελιδες και αναλωνονται στα ιδια και τα ιδια,πραγμα που διχνει οτι δεν διαβαζονται τα παλοιτερα θεματα η τα λινκ που δινονται.

Οπως ειπε και ο Στρατος ειναι κριμα και γι αυτους που δουλεψαν και γι αυτους που δουλευουν ακομα για να εμπλουτιστει το φορουμ ακομη παραπανω,τα αρθρα να μην διαβαζονται.

Αλλο να ανοιγεις ενα θεμα για μια απορια που σου γεννηθικε απο το διαβασμα και αλλο να ρωτας τα ιδια και ιδια.

Αυτος που ανοιγει θεμα και εχει διαβασει πιο πριν φαινεται...

Link to comment
Share on other sites

Τοτε αντί για φόρουμ..... να γίνει blog. Να υπαρχουν τα παλια θεματα... με όλες τις απαντησεις και απλα να γινεται αναζήτηση και μονο διαβασμα.......

Link to comment
Share on other sites

Τοτε αντί για φόρουμ..... να γίνει blog. Να υπαρχουν τα παλια θεματα... με όλες τις απαντησεις και απλα να γινεται αναζήτηση και μονο διαβασμα.......

Ειναι κι αυτο μια αποψη.

Κανε την εισηγηση σου στον αντμιν....

:)

Link to comment
Share on other sites

Τοτε αντί για φόρουμ..... να γίνει blog. Να υπαρχουν τα παλια θεματα... με όλες τις απαντησεις και απλα να γινεται αναζήτηση και μονο διαβασμα.......

Απο αυτα που εγραψα εσυ αυτο καταλαβες?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κι αυτο μια αποψη.

Κανε την εισηγηση σου στον αντμιν....

:)

:bigemo_harabe_net-64:

Απο αυτα που εγραψα εσυ αυτο καταλαβες?

Με τον τρόπο που το έγραψες ναι..... ;)

Link to comment
Share on other sites

Τοτε η εγω δεν γραφω καλα η εσυ δεν καταλαβες καλα το νοημα..και επειδη ολοι οσοι απαντησαν πιο πανω καταλαβαν τι θελω να πω,μαλλον εσυ δεν το καταλαβες..

Link to comment
Share on other sites

Τοτε η εγω δεν γραφω καλα η εσυ δεν καταλαβες καλα το νοημα..και επειδη ολοι οσοι απαντησαν πιο πανω καταλαβαν τι θελω να πω,μαλλον εσυ δεν το καταλαβες..

Εγώ κατάλαβα πολύ καλά τι έγραψες....

Όμως..... κι εσύ κατάλαβες οτι το διατύπωσες με λάθος τρόπο και γιαυτό το διευκρινίζεις οπως φαίνεται και στην παρακάτω παράθεση.

Παιδια το θεμα δεν το ανοιξα για να πω να μην ανοιγονται θεματα,αλλα βλεπω θεματα που εχουν συζητηθει 100 φορες η βλεπω θεματα που εχουν φτασει τις 10 σελιδες και αναλωνονται στα ιδια και τα ιδια,πραγμα που διχνει οτι δεν διαβαζονται τα παλοιτερα θεματα η τα λινκ που δινονται.

Οπως ειπε και ο Στρατος ειναι κριμα και γι αυτους που δουλεψαν και γι αυτους που δουλευουν ακομα για να εμπλουτιστει το φορουμ ακομη παραπανω,τα αρθρα να μην διαβαζονται.

Αλλο να ανοιγεις ενα θεμα για μια απορια που σου γεννηθικε απο το διαβασμα και αλλο να ρωτας τα ιδια και ιδια.

Αυτος που ανοιγει θεμα και εχει διαβασει πιο πριν φαινεται...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηταν η απαντηση μου στο ποστ του disc-postman Νικο..

Link to comment
Share on other sites

Τοτε η εγω δεν γραφω καλα η εσυ δεν καταλαβες καλα το νοημα..και επειδη ολοι οσοι απαντησαν πιο πανω καταλαβαν τι θελω να πω,μαλλον εσυ δεν το καταλαβες..

Αυτο ηταν η απαντηση μου στο ποστ του disc-postman Νικο..

Άρα δεν είμαι ο μόνος που το "κατάλαβε" λάθος το αρχικό σου ποστ.

Οπως και να έχει αυτό που έχω αφήσει στην παράθεση παρακάτω είναι (για μενα τουλαχιστον) που δεν ξέρω πως δουλευει η αναζήτηση (και ισως πολλά μέλη) και που ακόμα προσπαθω να μαθω τη "νέα" εμφίνηση του φορουμ, είναι άκρως προσβλητικό!!!

..............

Τελικα ξερετε να διαβαζετε το φορουμ?Πριν ανοιξετε καποιο θεμα ανατρεχετε σε παρομοιο παλιοτερο θεμα?Το κουμπι της αναζητησεις το χρησιμοποιειτε?

.............

Και επανέρχομαι λοιπον και λέω οτι διατυπώθηκε η καθ' όλα σωστη σκέψη σου με λάθος τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Νικο δεν προσεβαλα κανενα και μη παιζεις με τις λεξεις σε παρακαλω,δεν πιστευω οτι δεν ξερεις πως δουλευει η αναζητηση,δεν ειναι κατι δυσκολο..

Link to comment
Share on other sites

ραστα για μένα ήσουν άκρως κατατοπιστικος και μπράβο σου που ανοίξεις το θέμα αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Νικο δεν προσεβαλα κανενα και μη παιζεις με τις λεξεις σε παρακαλω,δεν πιστευω οτι δεν ξερεις πως δουλευει η αναζητηση,δεν ειναι κατι δυσκολο..

Κώστα αν ήμουν νέο μέλος και έβλαπα το ποστ σου... θα το σκεφτόμουν παααααααρα πολύ να ανοίξω θέμα.

Αν το καταλαβαίνεις αυτό, τότε συμφωνείς μαζί μου...... και ξαναδιατυπώνεις το θέμα με άλλο τρόπο.

Αν διαφωνείς.... τότε απλά το καθαρίζεις. Δεν έχω να πω κάτι άλλο..... ;)

Υ.Γ.: Εσύ πότε ξεκινησες να χρισημοποιείς την αναζήτηση? Λογω ορθογραφίας και κειμένων χωρίς τόνο.... δε βρίσκεις σχεδόν τίποτα!!!!

ραστα για μένα ήσουν άκρως κατατοπιστικος και μπράβο σου που ανοίξεις το θέμα αυτό!

Μπράβο του.... αλλα η διατύπωση είναι λάθος.

Αν χρησιμοποιήσεις την αναζήτηση θα δεις ότι κι εγώ πριν περίπου 2,5 χρόνια είχα ανοίξει αντιστοιχο θέμα.

Έγινε επεξεργασία - nikoloutso
Link to comment
Share on other sites

Σαν νέο μέλος έχω να πω πως είναι πολύ σωστή η τοποθέτηση του ράστα! Δεν βλάπτει λίγο διάβασμα πριν ρωτήσει κάποιος! Ωφελεί και τις 2 πλευρές... και τον νέο που έχει τις απορίες αλλά και τα μέλη που έχουν συγκεντρώσει τόσες πληροφορίες σε ένα φόρουμ

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα την αναζητηση την δουλευα σχεδον απο τοτε που εγινα μελος.Για την οερθογραφια εχεις δικιο και σαν συντονιστες οπου βλεπουμε τιτλους λαθος γραμμενους τους διορθωνουμε γι αυτο το λογο,για τους τονους ομως δεν νομιζω να ισχυει..

Link to comment
Share on other sites

Μην αγγιζουμε τα ακρα

Ο ραστα ηθελε να ΥΠΕΝΘΥΜΗΣΕΙ (αυτη για μενα ειναι και η σωστη διατυπωση) στα νεα αλλα και σε παλθα μελη οτι ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ (επισης μια ομορφη διατυπωση) οριν ανοιχθει ενα θεμα να κανουμε μια προσπαθεια μηπως κι εχει ξανα απασχολησει το φορουμ ΠΡΟΣ ΟΦΕΛΟΣ ΧΡΟΝΟΥ ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ (ακομα μια σωστη διατυπωση).

Το σχολιο περι κουμπιου αναζητησης ειναι ατυχως διατυπωμενο γιατι εκφραζει συναισθηματα αγανακτησης τα οποια ειναι δικαιολογημενα πιθανως.

Απο εκει και περα στο χερι ολων ειναι σαν νεα μελη να κουραστουμε λιγο παραπανω ψαχνοντας αλλα κερδιζοντας χρονο μακροπροθεσμα και σαν παλια εφοσον υπαρχει ηδη το θεμα με μια παραθεση στο λινκ του παλιου θεματος να απανταμε στο νεο μελος ωστε να του δινουμε ετοιμη τροφη μεν, αποφευγοντας να ξαναγραψουμε τα ιδια δε.

Αυτα εν ολιγοις:)

Link to comment
Share on other sites

Και τωρα θα πω την αποψη μου για το θεμα,που ανοιξε ο φιλος μου Κωστης,που θα διαφωνισω μαζι του :rasp::D

Μεσα στο φορουμ,υπαρχουν ολα,εχουμε κουβεντιασει τα παντα.εχουν ειπωθει τα παντα.Οποτε με αυτην την λογικη,δεν χρειαζεται,να ανοιγουμε κανενα θεμα.

Και σας φερνω παραδειγμα για το ζωακι που αγαπω πολυ.Πατηστε την λεξη αστακο,θα δειτε περιπου 4 σελιδες,με εντελως ασχετους τιτλους,απλα εχουν μπει θεματα γιατι υπαρχει προφανως η λεξη κλειδι.Ενω εχω δικο μου θεμα ,με τιτλο αστακομανια,που εχει μεσα ομορφα και χρησιμα βιντεακια,που δεν ειναι μεσα.

Ερωτω ,γιατι να ειναι <<κακο>>να ανοιγουν θεμετα ειδικα τα νεα μελη,που δεν ξερουν καλα καλα τα κατατοπια του φορουμ.Γιατι η απορια ενος,πιστευω μπορει να βοηθησει και αλλα μελη,που δεν το εχουν σκεφτει.

Και στο κατω κατω ,η αγγελιες επικρατουν στις σελιδες,οποτε δεν θεωρω οτι βλαπτουν η ψαροκουβεντουλες.

Τα περιτα και οι φλυαριες ειναι αλλου και τα βλεπουμε,αυτα μαλιστα,αλλα οχι και τις ψαροκουβεντουλες Κωστη μου :bigemo_harabe_net-145:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το όλο θέμα ανοίχτηκε όχι για να πούμε αν θα ανοίγουμε καινούρια θέματα η όχι αλλά για να επιστήσει την προσοχή στα καινούρια μέλη να μπουν στην διαδικασία αναζήτησης!! Με αυτόν τον τρόπο θα ανακαλύψουν ότι το ΑΖ είναι ένας θησαυρός γνώσεων και όχι μόνο….!!!!

Link to comment
Share on other sites

για το αρχικό θέμα του Κώστα σίγουρα υπάρχουν κάποια θέματα που τσάπα ξανά ανοίγονται (ιδιαίτερα αν είναι πρόσφατα) και σίγουρα υπάρχουν θέματα που θα πρέπει να ξανά ανοιχτούν γιατί άλλαξαν κάποια δεδομένα. Επίσης καλό είναι να συνεχίζονται παλιά θέματα γιατί μπορεί κάποιο νέο μέλος να ξέρει κάτι παραπάνω και να αναιρέσει κάποια δεδομένα η να προσθέσει, ή μπορεί να του δημιουργηθεί μια νέα ερώτηση και να αναπτυχθεί η συζήτηση.

Η αλήθεια είναι κάπου στην μέση και αυτήν την μέση οφείλουν να προσπαθούν οι συντονιστές να βρουν βάζοντας τα πράγματα στην θέση τους.

Είναι κρίμα να παίζουμε με της λέξης γιατί δεν είμαστε όλοι φιλόλογοι ώστε να γράφουμε άψογα και αψεγάδιαστα. Είναι σαν να περιμένουμε πότε κάποιος θα εκφέρει κάτι λάθος για να πέσουμε πάνω του να τον φάμε.

Link to comment
Share on other sites

παιδια...μας διωχνετε το καταλαβενετε?

κριμα και ειχα χαρει που εδω και λιγο καιρο ημουν μελος σε αυτο το φορουμ......κραταω σαν καινουριος 2-3 ατομα που με βοηθουν και τους ευχαριστω πολυ για αυτο, και δεν ξανανοιγω θεμα μην ανυσιχειτε,και ζητω συγνωμη που τα θεματα μου ειπηρχαν καποια ηδη και τα ξανα ανοιξα!!!!!!!!!!!πιστευα οτι εισασταν μια παρεα....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...