Jump to content

Φορουμ Και Παλιοτερα Θεματα


Recommended Posts

παιδια...μας διωχνετε το καταλαβενετε?

κριμα και ειχα χαρει που εδω και λιγο καιρο ημουν μελος σε αυτο το φορουμ......κραταω σαν καινουριος 2-3 ατομα που με βοηθουν και τους ευχαριστω πολυ για αυτο, και δεν ξανανοιγω θεμα μην ανυσιχειτε,και ζητω συγνωμη που τα θεματα μου ειπηρχαν καποια ηδη και τα ξανα ανοιξα!!!!!!!!!!!πιστευα οτι εισασταν μια παρεα....

Μια παρεα ειμαστε βρε :P αλλα καθε παρεα εχει και τα προβληματακια της. :D

Link to comment
Share on other sites

παιδια...μας διωχνετε το καταλαβενετε?

κριμα και ειχα χαρει που εδω και λιγο καιρο ημουν μελος σε αυτο το φορουμ......κραταω σαν καινουριος 2-3 ατομα που με βοηθουν και τους ευχαριστω πολυ για αυτο, και δεν ξανανοιγω θεμα μην ανυσιχειτε,και ζητω συγνωμη που τα θεματα μου ειπηρχαν καποια ηδη και τα ξανα ανοιξα!!!!!!!!!!!πιστευα οτι εισασταν μια παρεα....

Με αναγκάζεις να ξεφύγω και να απαντήσω,

δηλαδή φοβούμενοι μην φύγει κάνεις θα κάμνουμε κούνια μπελα σαν μωρά σαν να μην συνέβηκε τίποτα;;;

Και γιατί να φεύγει κάποιος όταν από της εκατοντάδες ενεργά μέλη υπάρχουν 5-10 μαζί και εγώ που μιλάνε εξω από τα δόντια. Δηλαδή έχουμε τόσο δύναμη που εκμηδενίζουμε όλους τους άλλους φιλήσυχους χομπίστες;;;

Δηλαδή θα φύγεις από το φόρουμ γιατί η 99 συμπεριφέρονται σωστά και ο ένας όχι; Εκτός και αν πιστεύεις πως όλοι εδώ έχουν ξεφύγει και ψάχνουν όχι την μπαλα αλλά το γήπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Μια παρεα ειμαστε βρε :P αλλα καθε παρεα εχει και τα προβληματακια της. :D

Διαφορετικοί άνθρωποι διαφορετικές νοοτροπίες…. Στο τέλος αυτό που μας μένει είναι τα ενυδρεία μας και ίσως πολλοί φίλοι!!! Μην απογοητεύεστε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Διαφορετικοί άνθρωποι διαφορετικές νοοτροπίες…. Στο τέλος αυτό που μας μένει είναι τα ενυδρεία μας και ίσως πολλοί φίλοι!!! Μην απογοητεύεστε!!!!

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

για το αρχικό θέμα του Κώστα σίγουρα υπάρχουν κάποια θέματα που τσάπα ξανά ανοίγονται (ιδιαίτερα αν είναι πρόσφατα) και σίγουρα υπάρχουν θέματα που θα πρέπει να ξανά ανοιχτούν γιατί άλλαξαν κάποια δεδομένα. Επίσης καλό είναι να συνεχίζονται παλιά θέματα γιατί μπορεί κάποιο νέο μέλος να ξέρει κάτι παραπάνω και να αναιρέσει κάποια δεδομένα η να προσθέσει, ή μπορεί να του δημιουργηθεί μια νέα ερώτηση και να αναπτυχθεί η συζήτηση.

Η αλήθεια είναι κάπου στην μέση και αυτήν την μέση οφείλουν να προσπαθούν οι συντονιστές να βρουν βάζοντας τα πράγματα στην θέση τους.

Είναι κρίμα να παίζουμε με της λέξης γιατί δεν είμαστε όλοι φιλόλογοι ώστε να γράφουμε άψογα και αψεγάδιαστα. Είναι σαν να περιμένουμε πότε κάποιος θα εκφέρει κάτι λάθος για να πέσουμε πάνω του να τον φάμε.

ξεφυγε οσο θελεις,εγω δεν εχω προβλημα,αλλοι θα εχουν προφανος.....επειδη δεν καταλαβενω ποιος ειναι καλος και ποιοσ ειναι κακος...και δεν θα ασχολειθω να το βρω,πιστευω πως καθε καινουριος εδω μεσα εχει την δικαιολογια τουλαχιστον για ενα μικρο διαστημα να κανει καποια λαθη,οπως εκανα και εγω,με τον καιρο οταν αρχιζεισ και σκαλιζεις το φορουμ καταλαβενεις πω πρεπει να λειτουργεις,ετσι χρειαζετε μια μικρη ανοχη τουλαχιστον στους καινουριους που δεν ξερουν και προσπαθουν να μαθουν.....

Link to comment
Share on other sites

Οι διαφωνιες ειναι δεκτες και ειναι μεσα στο προγραμμα του διαλογου.

Μαλλον καποιοι δεν εχετε καταλαβει γιατι ανοιξα το θεμα!Εγω δεν ειπα να μην ανοιγονται νεα θεματα φιλε μου noa1978 και με λειπει ιδιετερα αυτο που λες πιο πανω!Επεισης δεν μιλησα μονο για νεα μελη αλλα και για παλια!Τα νεα μελη ειναι φυσιολογικο να ρωτανε πραγματα που εχουν ξαναυποθει αλλα οταν τους δινονται λινκ για την ερωτηση που κανουν ειναι υποχρεωμενα να τα διαβαζουν αν θελουν να προχωρησουν στο χομπι και οχι να περνανε στο ντουκου και να ξαναρωτουν τα ιδια στο αμεσως επομενο ποστ!

Το κουμπι της αναζητησης δυστοιχος δεν το δουλευουν ουτε τα πιο παλια μελη και ειναι κριμα.Μ αυτον τον τροπο δεν μπορειτε να ανακαλυψετε τι κρυβετε εδω μεσα.Δειτε τα θεματα που ανοιγονται και θα καταλαβαιτε πολλα...

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι π σαν new member επεσα σε τετοιο θεμα. Παλιοι νεοι ειναι το ιδιο για εμενα αν κ τα προβληματα απο οσα ειδα τα διμιουργουν η παληοι. Δωστε τοπο στα νεα μελη να εκφραστουν κ αφηστε μιση κ ερωτες παληους.

Παντα φιλικα κ αγαπησιαρικα.

Αννιτα

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι π σαν new member επεσα σε τετοιο θεμα. Παλιοι νεοι ειναι το ιδιο για εμενα αν κ τα προβληματα απο οσα ειδα τα διμιουργουν η παληοι. Δωστε τοπο στα νεα μελη να εκφραστουν κ αφηστε μιση κ ερωτες παληους.

Παντα φιλικα κ αγαπησιαρικα.

Αννιτα

Ειπαμε καπου οτι απαγορευεται τα νεα η τα παλια μελη να γραφουν?

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι π σαν new member επεσα σε τετοιο θεμα. Παλιοι νεοι ειναι το ιδιο για εμενα αν κ τα προβληματα απο οσα ειδα τα διμιουργουν η παληοι. Δωστε τοπο στα νεα μελη να εκφραστουν κ αφηστε μιση κ ερωτες παληους.

Παντα φιλικα κ αγαπησιαρικα.

Αννιτα

παλιοι και νεοι δεν ειναι το ιδιο αννιτα,την εμπειρια ενος παλιου δεν την εχω εγω και εσυ ,και αν δεν μας βοηθησουν αυτοι τοτε για ποιο λογο υπαρχει το φορουμ,και το σωστο ειναι οταν θελει καποιος να πει κατι,καλυτερα να κανει μια καλυτερη διατυπωση για να μην νομιζει ο καθενας οτι θελει

Link to comment
Share on other sites

παλιοι και νεοι δεν ειναι το ιδιο αννιτα,την εμπειρια ενος παλιου δεν την εχω εγω και εσυ ,και αν δεν μας βοηθησουν αυτοι τοτε για ποιο λογο υπαρχει το φορουμ,και το σωστο ειναι οταν θελει καποιος να πει κατι,καλυτερα να κανει μια καλυτερη διατυπωση για να μην νομιζει ο καθενας οτι θελει

Συγνωμη βρε φιλε μου,δεν σου αρεσε η διατυπωση μου δηλαδη?Τι δεν καταλαβες καλα η τι καταλαβες λαθος?

Νομιζω ειμουν ξεκαθαρος σ αυτα που εγραψα,πουθενα δεν ειπα να μην ανοιγονται νεα θεματα και ειδικα απο νεα μελη.

Επειδη ειμαι συντονιστης και κοιταω ολες τις κατηγοριες και ολα τα θεματα που ανοιγονται βλεπω πολλα που εσυ ισως να μην τα βλεπεις,αυτα θελω να θειξω με το θεμα που ανοιξα!

Οταν καποιος ρωταει κατι και του δινετε ενα λινκ απο μια κουβεντα που εχει ξαναγινει η απο ενα αρθρο δεν πρεπει να το διαβασει?Το θεωρεις λογικο να ξαναρωταει το ιδιο στο αμεσως επομενο ποστ?

Βλεπω νεα μελη που διαβαζουν πολυ πριν κανουν την πρωτη τους δημοσιευση και κανουν στοχευμενες ερωτησεις,πραγμα που δειχνει οτι εχουν διαβασει καποια πραγματα εδω μεσα.Γιατι αυτο δεν μπορουν να το κανουν περισσοτεροι?

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη παιδιά ο rastafarian δεν είπε τίποτα παραπάνω απο αυτο που είναι γραμμένο σε όλα τα φόρουμ για το κουμπάκι με την εύρεση .

Πως μπορεί να πάει μπροστά ενα φόρουμ όταν τα ίδια θέματα απλά ανακυκλώνονται ;

Καλύτερα δεν είναι να γίνονται ερωτήσεις ποιό διαβασμένες και να προχωράμε μπροστά ;

Γιατί να πηγαίνουμε πίσω ;

Παρ όλα αυτά , δεν έγινε καμία απαγόρευση , συμβουλή παράκληση δόθηκε .

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω πολυ,σειρα εχει η μαρια μπεκατωρου :)

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη βρε φιλε μου,δεν σου αρεσε η διατυπωση μου δηλαδη?Τι δεν καταλαβες καλα η τι καταλαβες λαθος?

Νομιζω ειμουν ξεκαθαρος σ αυτα που εγραψα,πουθενα δεν ειπα να μην ανοιγονται νεα θεματα και ειδικα απο νεα μελη.

Επειδη ειμαι συντονιστης και κοιταω ολες τις κατηγοριες και ολα τα θεματα που ανοιγονται βλεπω πολλα που εσυ ισως να μην τα βλεπεις,αυτα θελω να θειξω με το θεμα που ανοιξα!

Οταν καποιος ρωταει κατι και του δινετε ενα λινκ απο μια κουβεντα που εχει ξαναγινει η απο ενα αρθρο δεν πρεπει να το διαβασει?Το θεωρεις λογικο να ξαναρωταει το ιδιο στο αμεσως επομενο ποστ?

Βλεπω νεα μελη που διαβαζουν πολυ πριν κανουν την πρωτη τους δημοσιευση και κανουν στοχευμενες ερωτησεις,πραγμα που δειχνει οτι εχουν διαβασει καποια πραγματα εδω μεσα.Γιατι αυτο δεν μπορουν να το κανουν περισσοτερο

σαν συντονιστης σιγουρα εχει δει πολυ περισσοτερα και βλεπεις καθημερινα σε σχεση με εμενα που ειμαι ουτε διμηνο εδω μεσα,προς θεου δεν θελω να σου κανω παρατηρηση,απλα σαν νεος ενιωσα λιγο λαθος...επειδη εδω και λιγο καιρο αρχιζω να συντονιζομε με το φορουμ,στην αρχη εστεινα ενα ενυδριο και λογο αμαθειας η ενθουσιασμου ημουν ολο ερωτησεις για να κανω κατι σωστο,δεν μπηκα στην διαδικασια να ψαξω οσο ψαχνω τορα που εχω ενα ετοιμο ενυδριο και ειμαι χαλαρος!!!!!!!!!!!αυτο δεν μπορεισ να το στερησεις απο ενα αρχαριο,δεν γινετε ετσι κ αλιος...τελος παντον εγω οτι ειπα το ειπα για το πως φενετε το θεμα σου στα ματια ενος αρχαριου και καινουριου εδω μεσα οπως ειμαι εγω,για ολα τα υπολοιπα που αναφερεις,ασφαλως συνφωνω και επαφξανω!!!!!!!!

και κατι αλλο,χερομαι που ειμαι εδω και επισεις χερομαι που υπαρχουν ατομα που εχουν την διαθεση να βοηθησουν με τις εμπειριες τους και τισ γνωσεις τους!

Link to comment
Share on other sites

σαν συντονιστης σιγουρα εχει δει πολυ περισσοτερα και βλεπεις καθημερινα σε σχεση με εμενα που ειμαι ουτε διμηνο εδω μεσα,προς θεου δεν θελω να σου κανω παρατηρηση,απλα σαν νεος ενιωσα λιγο λαθος...επειδη εδω και λιγο καιρο αρχιζω να συντονιζομε με το φορουμ,στην αρχη εστεινα ενα ενυδριο και λογο αμαθειας η ενθουσιασμου ημουν ολο ερωτησεις για να κανω κατι σωστο,δεν μπηκα στην διαδικασια να ψαξω οσο ψαχνω τορα που εχω ενα ετοιμο ενυδριο και ειμαι χαλαρος!!!!!!!!!!!αυτο δεν μπορεισ να το στερησεις απο ενα αρχαριο,δεν γινετε ετσι κ αλιος...τελος παντον εγω οτι ειπα το ειπα για το πως φενετε το θεμα σου στα ματια ενος αρχαριου και καινουριου εδω μεσα οπως ειμαι εγω,για ολα τα υπολοιπα που αναφερεις,ασφαλως συνφωνω και επαφξανω!!!!!!!!

και κατι αλλο,χερομαι που ειμαι εδω και επισεις χερομαι που υπαρχουν ατομα που εχουν την διαθεση να βοηθησουν με τις εμπειριες τους και τισ γνωσεις τους!

Θα το ξαναπω για πολλοστη φορα για να το καταλαβαιτε ολοι!Δεν ειπα ουτε απαγορευσα να ανοιγονται θεματα ,φυσικα τα νεα μελη που εχουν ερωτησεις θα πρεπει να τις υποβαλλουν οποιες και να ειναι αυτες.

Το να μη διαβαζουν ομως δεν ειναι καλο,καλος η κακος αυτο το χομπι θελει διαβασμα και μονο μ αυτο καποιος θα πετυχει πραγματα.Οταν εστειλα σε ενα μελος ενα πμ για να του πω οτι καλο ειναι να διαβαζει ξερεις τι μου απαντησε?Οτι δεν εχει το χρονο να διαβαζει τα λινκ που του δινονται..αν αυτος ο ανθρωπος πιστευει οτι θα καταφερει πραγματα στο χομπι ειναι γελασμενος..

Αυτο το χομπι το χαρακτηριζουν 2 πραγματα κατα τη γνωμη μου,το ενα ειναι το διαβασμα και το αλλο ειναι η υπομονη!Οσυνδιασμος αυτων των 2 φερνει την επιτυχια και την ευχαριστηση..

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι π σαν new member επεσα σε τετοιο θεμα. Παλιοι νεοι ειναι το ιδιο για εμενα αν κ τα προβληματα απο οσα ειδα τα διμιουργουν η παληοι. Δωστε τοπο στα νεα μελη να εκφραστουν κ αφηστε μιση κ ερωτες παληους.

Παντα φιλικα κ αγαπησιαρικα.

Αννιτα

Συγχωρεστε με που σας ξενερωνω την συζητηση αλλα θα σταθω στο ......ΑΓΑΠΗΣΙΑΡΙΚΑ

πολυ μου αρεσε σαν φραση

να σαι καλα αννιτα μου εφτιαξες την μερα :):)

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πως το θέμα καλά κρατεί και αντί να ασχοληθώ με κάποιο ενυδρειακό θέμα για να πάρω ή να δώσω βοήθεια, η ακόμα ακόμα απλά και μόνο για να χαλαρώσω, λέω να πω και γω την γνώμη μου (που δεν έχει και καμιά μεγαλύτερη βαρύτητα από των υπολοίπω).

Λοιπόν, το παν είναι για ποιό λόγο μπαίνει κάποιος στο ΑΖ.

Αν κάποιος μπαίνει για να αλλάξει πέντε κουβέντες με γνωστούς, να ξεχάσει την καθημερινή ταλαιπωρία που όλους λίγο πολύ μας φθείρει και να μοιραστούμε κάποια πραγματάκια για το χόμπι μας, τότε πολύ δύσκολα θα δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα και η όποια παρεξήγηση θα λυθεί μέσα σε δύο τρεις δημοσιεύσεις.

Αν κάποιος μπαίνει για να δείξει ότι είναι παντογνώστης, θέλει να ξεσπάσει τα απωθημένα του, να έχει πάντα τον τελευταίο λόγο ή να λύσει τους λογαριασμούς που έχει με κάποιους από το forum, τότε όπως και να το γράψει ο rastafarian (και φυσικά ο οποιοσδήποτε rastafarian), όσες διαφορετικές διατυπώσεις και να γράψει, όσες καλοπροαίρετες εξηγήσεις και να δώσει ΔΕΝ πρόκειται να λυθεί ήρεμα το θέμα. Ο καθένας μπορεί πολύ εύκολα να πιαστεί από το και του άλλου και να πάει την κουβέντα εκεί που θέλει για να δημιουργήσει πρόβλημα.

Εγώ αυτό που κάνω είναι να αγνοώ τους κακόβουλους και κακοπροαίρετους και να ασχολούμε με ανθρώπους που κατά την γνώμη μου αξίζουν και χαίρομαι να τους λέω μια κουβέντα έστω και μέσω του πληκτρολογίου.

Συχαίνομαι αυτούς που κρύβονται πίσω από ένα καινούργιο nickname και το παίζουν έξυπνοι. Τι να κάνουμε, κάποιοι δεν αρέσκονται να φοράνε παντελόνια. Τι να πω ...

Και επί της ουσίας του θέματος: Φυσικά δεν υπάρχει λόγος να φοβάται οποιοδήποτε μέλος νέο ή παλιό να ανοίξει ένα νέο θέμα. Όλοι (μάλλον πλην ελαχίστων εξαιρέσεων) καταλαβαίνουν πως δεν ήταν αυτός ο σκοπός του συντονιστή που άνοιξε το θέμα. Εγώ χρησιμοποιώ συχνά την αναζήτηση (έστω και σε αυτήν την άβολη μορφή που υπάρχει) και διαβάζω αρκετά θέματα (μερικές φορές και άσχετα) όταν θέλω να απαντήσω σε κάτι. Δεν φαντάζεστε πόσο πιο πλούσιο σε γνώσεις με κάνει αυτό. Βέβαια απαιτεί περισότερο χρόνο. Πολύ περισσότερο. Όμως δίνει πολύ πιο τεκμηριωμένες απαντήσεις. Μπορεί να χρειάζεται αρκετή ώρα για μία και μόνο δημοσίευση, αλλά ταυτόχρονα εμπλουτίζω και φρεσκάρω τις όποιες γνώσεις έχω.

Το ίδιο κάνω και όταν ψάχνω κάτι ή έχω κάποια απορία. Κάθομαι και διαβάζω. Είναι ασύγκριτα μεγαλύτερη η ικανοποίηση να ανακαλύπτεις κάτι μόνος σου και μετά να το θέτεις για να πάρεις και τις γνώμες άλλων. Βέβαια, όλες οι περιπτώσεις δεν είναι ίδιες. Κάποιες καταστάσεις είναι επείγουσες και δεν μπορείς να πεις σε κάποιον που χάνει το ψάρι του ή έχει πχ διαρροή το ενυδρείο του να χρησιμοποιήσει την αναζήτηση. Γι' αυτό ως ένα σημείο πρέπει να δείχνουμε υπομονή και κατανόηση στα νεοεισερχόμενα μέλη και στους νέους χομπίστες. Αυτό όμως δε σημαίνει πως δεν πρέπει να τους δείχνουμε και έναν άλλο, πιο αποδοτικό και πιο ενδιαφέροντα μερικές φορές τρόπο. Αυτόν της αναζήτησης της πληροφορίας...

Σας κούρασα πάλι ρε παιδιά :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

+1

Link to comment
Share on other sites

Γειά ,είναι προφανές οτι ενας άνθρωπος δεν μπορεί να διαβάσει όλα τα κατεβατά σε αυτό το θέμα ,απλά δεν βρίσκω κάτι λάθος στην παράκληση του συντονιστή, τι το πιο σωστό ενας νέος χομπίστας αφού έχει διαβάσει κάποια άρθρα κα θέματα που τον ενδιαφέρουν και αφού έχει διαμορφώσει μια εικόνα να μπορεί να θέσει πιο εύστοχα ερωτήματα ; στο θέμα που θα ανοίξει.

Κανείς δεν αρνείται να γράψει πολλές φορές τα ίδια πράγματα αλλά και μια προετοιμασία από τον ενδιαφερόμενο μόνο καλό θα κάνει.

Οσον αφορά το άλλο θέμα ,εγώ ενα πράγμα ξέρω οτι όπως στρώνω κοιμάμαι .

Φιλιά

Link to comment
Share on other sites

Κι εσυ φιλια;

Αγαπησιαρικα η οχι;

μουαχαχαχαχαχαααααα :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Τέλος παιχνιδιού....................

Link to comment
Share on other sites

Τελικα θα αρχισω να πιστευω στην μαγεια :bigemo_harabe_net-122:

Link to comment
Share on other sites

Όλα έχουν τον τρόπο τους άμα υπάρχει διάθεση.... πες το μαγεία, πες το καλή θέληση, πες το νερό στο κρασί.....ή όπως τέλος πάντων.

Σκοπός είναι να μην δημιουργουντε προβλήματα στο φόρουμ

Άμπρα κατάμπρα λοιπόν !!!

Link to comment
Share on other sites

Όλα έχουν τον τρόπο τους άμα υπάρχει διάθεση.... πες το μαγεία, πες το καλή θέληση, πες το νερό στο κρασί.....ή όπως τέλος πάντων.

Σκοπός είναι να μην δημιουργουντε προβλήματα στο φόρουμ

Άμπρα κατάμπρα λοιπόν !!!

:thumbup:

Δεν εχει κανενα νοημα να συνεχιζεται αυτη η κοντρα,δεν βγαζει πουθενα :)

Link to comment
Share on other sites

Οποτε δεν το κλειδωνουμε μια κ το αφεντικο ειπε τελος κ δωθηκε χρονος να πει ο καθενας οτι ηθελε; :)

:thaman::cheers:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...