Jump to content

Πρόταση Φωτισμού


PanaGreco

Recommended Posts

Με τις τ5, στις ιδιες διαστασεις των τ8 θα εχεις περισσοτερα βατ και διπλασια ζωη λαμπων.

Τωρα εαν δεν ξερεις πως να το κανεις απο μονο σου καλο ειναι να ενοχλησης καποιον ηλεκτρολογο για να σου κανει την εγχηριση, αρκει ο μαστορας να ειναι μερακλης και να εχει ορεξη να σου κανει την μετατροπη.

Link to comment
Share on other sites

Με τις τ5, στις ιδιες διαστασεις των τ8 θα εχεις περισσοτερα βατ και διπλασια ζωη λαμπων.

Τωρα εαν δεν ξερεις πως να το κανεις απο μονο σου καλο ειναι να ενοχλησης καποιον ηλεκτρολογο για να σου κανει την εγχηριση, αρκει ο μαστορας να ειναι μερακλης και να εχει ορεξη να σου κανει την μετατροπη.

Αν δεν βρεί κάτι έτοιμο ο Κώστας έτσι θα γίνει. Ξέρουμε κανένα τέτοιο ηλεκτρολόγο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω εαν αναλαμβανει ο Νικολουτσος κατι τετοιο αλλιως βγαλε μια ανακοινωση στο φορουμ και ολο και καποιος θα βρεθει.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω νεότερα!Βγαίνει εργοστασιακό Τ5 φωτιστικό για τον κύβο,απλά δεν το φέρνει κανείς Ελλάδα....έχω βάλει έναν φίλο στο petcity να το ψάξει και μου είπε ότι θα μου πει κόστος εισαγωγής σύντομα!

Έγινε επεξεργασία - kostaskappa
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω νεότερα!Βγαίνει εργοστασιακό Τ5 φωτιστικό για τον κύβο,απλά δεν το φέρνει κανείς Ελλάδα....έχω βάλει έναν φίλο στο petcity να το ψάξει και μου είπε ότι θα μου πει κόστος εισαγωγής σύντομα!

Πολύ καλά νέα. Αν και θα αργήσει γιατί όταν είχα ρωτήσει το pet city για να παραγγείλω ένα καπάκι για να βάλω τους ανεμιστήρες μου είπε 3 μήνες.

Περιμένω νέα σου.

Σε ευχαριστώ που ασχολήθηκες.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω νεότερα!Βγαίνει εργοστασιακό Τ5 φωτιστικό για τον κύβο,απλά δεν το φέρνει κανείς Ελλάδα....έχω βάλει έναν φίλο στο petcity να το ψάξει και μου είπε ότι θα μου πει κόστος εισαγωγής σύντομα!

Κώστα μήπως είχες κανένα νεότερο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι και δεν θα σου αρέσουν.....δηστυχώς θα σου βγει πάνω από 140 ευρώ για 2 (!!!) Τ5 και ο χρόνος παράδοσης είναι γύρω στον μήνα!!Οπότε όπως καταλαβαίνεις δεν συμφέρει με την καμία!Πάντως δεν θα είναι άσχημο με 2 διπλά glo από πάνω χωρίς καπάκια.....άκου με....θα βρεις την υγειά σου!

Έγινε επεξεργασία - kostaskappa
Link to comment
Share on other sites

Ναι και δεν θα σου αρέσουν.....δηστυχώς θα σου βγει πάνω από 140 ευρώ για 2 (!!!) Τ5 και ο χρόνος παράδοσης είναι γύρω στον μήνα!!Οπότε όπως καταλαβαίνεις δεν συμφέρει με την καμία!Πάντως δεν θα είναι άσχημο με 2 διπλά glo από πάνω χωρίς καπάκια.....άκου με....θα βρεις την υγειά σου!

Σε ευχαριστώ βρε Κώστα για τον χρόνο που διέθεσες. Θα σκεφτώ την λύση σου αλλά πρώτα θα δώ αν μπορώ να επέμβω στο υπάρχον και να αλλάξω balast και λάμπες Τ8 σε Τ5.

Αν κάποιος ξέρει να το κάνει ή ξέρει κάποιον που μπορεί να το κάνει ενημερώστε με. Θα βάλω και σχετική αγγελία.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

καλησπερα δεν ξερω αν εβγαλες ακρη αν εχεις ακομα το ενυδρειο ή αν ενδιαφερει καποιον αλλο λυση υπαρχει φθηνη και diy με τελαρο απο αλουμινιο και 4χ Τ5Bl80sB.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...