Jump to content

Καρβουνο Σε Convict?


Recommended Posts

ποσο καρβουνο πρεπει να χρισιμοποιω,καθε ποτε και γιατι σε σε convict κιχλιδες.......

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς με κάρβουνο ;

Link to comment
Share on other sites

ποσο καρβουνο πρεπει να χρισιμοποιω,καθε ποτε και γιατι σε σε convict κιχλιδες.......

Δεν καταλαβαίνω την ερώτηση γινε ποιο συγκεκριμένος

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι γιατί θέλεις να χρησιμοποιήσεις άνθρακα.

Link to comment
Share on other sites

γιατί να βάλεις άνθρακα; και τι ενυδρειο έχεις;πες μας λίγα λόγια για να έχουμε μια εικόνα!

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι αρχαριος και δεν ξερω τι ακριβως κανει ο ανθρακας.....και επειδη ο petspopας που αγοραζω διαφορα, με συμβουλεψε να βαζω ανθρακα 1εβδομαδα το μηνα,μου διμιουργηθηκε το παραπανω ερωτημα......

ποσο ανθρακα πρεπει να χρησιμοποιω,καθε ποτε και γιατι σε κιχλιδες convict.....

Link to comment
Share on other sites

ο άνθρακας γενικά απορροφά μυρωδιές και διάφορα χημικά από το νερό

άνθρακα καλό είναι να βάζει μόνο εάν έχεις κάνει κάποια θεραπεία με φάρμακο μόλις τελειώσει η θεραπεία βάζεις άνθρακα για να μαζέψει τα υπολείμματα των χημικών

Link to comment
Share on other sites

γιατί να βάλεις άνθρακα; και τι ενυδρειο έχεις;πες μας λίγα λόγια για να έχουμε μια εικόνα!

+1

Link to comment
Share on other sites

εκτος οτι καθαριζει το νερο απο τα παντα δεν κανει και αλλαγες σε καποιες απο τις τιμες του?

Link to comment
Share on other sites

εκτος οτι καθαριζει το νερο απο τα παντα δεν κανει και αλλαγες σε καποιες απο τις τιμες του?

όχι δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο

96lt (περιπου 80 καθαρα)....2 ζευγαρια convict 1 pleko και 1 glyptoperichthys....

ο glyptoperichthys.... καλό είναι να φύγει γιατί γίνετε περιπου 50 εκ και θέλει ενυδρείο 300 λίτρα περιπου

Link to comment
Share on other sites

ο άλλως πλεκο ξέρεις ποιο είδος είναι

Link to comment
Share on other sites

έχεις καμιά φώτο για να καταλάβουμε περισσότερο ποιον εννοείς :bigemo_harabe_net-134::bigemo_harabe_net-134:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ένα από τα 2 ζευγάρια convict καλό είναι να φύγει. Τα λίτρα σου δεν είναι αρκετά κατά την γνώμη μου.

Όσο για τον άνθρακα συμφωνώ με τα παιδιά πιο πάνω. :)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ένα από τα 2 ζευγάρια convict καλό είναι να φύγει. Τα λίτρα σου δεν είναι αρκετά κατά την γνώμη μου.

Όσο για τον άνθρακα συμφωνώ με τα παιδιά πιο πάνω. :)

του το ειχα πει και εδω για το ζευγάρι το δεύτερο http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=86026&hl=

:bigemo_harabe_net-134:

Έγινε επεξεργασία - Χρήστος 96
Link to comment
Share on other sites

΄σας ευχαριστω παιδια και ειδικα εσενα χρηστο που εισουν περιεκτικος και αμεσως με γρηγορες καθυσηχαστικες απαντησεις.......................

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...