Jump to content

Μη ζωντανά φυτά


diman

Recommended Posts

Ok, ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Για μια στιγμή θεώρησα τον εαυτό μου βλάκα μόλις είδα το ξύλο να επιπλέει!! Το πρωί είδα να βγαίνουν "μπουρμπουλήθρες" από το ξύλο, επομένως πιστεύω οτι σε λίγο καιρό θα κάτσει στον βυθό του ενυδρείου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,ειμαικαινουριοσ στη παρεα και πιο αρχαριος δε γινεται.Να με συγχωρειται αν πω βλακεια αλλα αυτα τα καφε που βλεπει ο φιλος στα πλαστικα του πρωην φυτα μηπως ειναι βακτηριδια?

Το κακο με τα αληθινα φυτα ειναι οτι π επει να προμηθευτεις και παροχη CO2.σωστα?Και θελουν λιπανση και αρκετη φροντιδα εκτος αν βαλεις μονο anubias που δε θελουν σχεδον τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αυτό που είναι στα φύλλα των φυτών είναι άλγη. Είχα προσθέσει για κάποια περίοδο τύρφη και υποψιάζομαι οτι μπορεί να είναι η αιτία.

Ξέχασα να ανεβάσω τις φωτογραφίες χθες! Θα το κάνω το απόγευμα.

Link to comment
Share on other sites

Γι 'αυτό το λόγο είχα βάλει την τύρφη. Ηθέλα να βάλω ramirezi (όπως θα θυμάσαι φίλε deva) αλλά πότέ δεν κατάφερα να φέρω τις τιμές του νερού μου σε επίπεδα πον μπορούν αυτά να ζήσουν και έτσι άλλαξα σχεδόν 100 μοίρες και πήγα στις μολλυ, που το νερό μου ήταν κατάλληλο για αυτές.

Έγινε επεξεργασία - diman
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παραθέτω τις φωτογραφίες.

(Μην με παρεξηγήσετε για τα άλατα στο ενυδρείο, αύριο είναι η μέρα αλλαγής νερού και καθαριότητας.)

post-2814-1171653253_thumb.jpg

post-2814-1171653291_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...