Jump to content

Μάλλον Την Πάτησα...


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους.

Με λύπη μου θα ήθελα απλά να μοιραστώ μαζι σας ότι μάλλον η παραγγελία που είχα κάνει από τις 20-03-2013 στο Χονκ Κόνγκ για διάφορα ενυδριακα είδη καθώς και σύστημα μειωτήρα και μανόμετρα για να λειτουρήσω επιτέλους την φιάλη co2 που στολίζει το σαλόνι ακόμη...δεν πρόκειτε να μου έρθει. Πάνε 2 μήνες και τίποτα ακόμη. Η εταιρία που δείχνει ότι ανέλαβε την μετφορά δεν έχει κανένα νεό, το tracking number δεν βγάζει κανένα αποτέλεσμα και... τίποτα....

Σκεφτομαι να ζητησω τα χρήματα μου πισω αφού πλήρωσα με pay pal.

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να το έχεις κάνει χθες!!! Ξεκίνα την διαδικασία άμεσα!!!

Link to comment
Share on other sites

για αρχισε να στελνεις μηνυματα στο paypal γιατι αν θυμαμαι καλα εχεις σιγκεκριμενο χρονικο διαστημα π μπορεις να ζητησεις τα χρηματα σ πισω..... στο αλλο θεμα π ειχες κανει σ ειχα πει ν εποικινωσησεις με την εταιρια (που αγορασες τα πραγματα) το εκανες???

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε το έκανα, έχω στείλει εδώ και ένα μήνα τρια mail στο καταστημα που μου τα εστείλε. Μου απάντησε στα πρώτα δυο λέγοντας μου ότι θα το ψάξει το θέμα και θα επικοινωνήσει με το Hong Kong post ofice να τον ενημερώσουν. Στο τρίτο μνμ μου πριν μια εβδομάδα δεν μου έχει απαντήσει. Βεβαίως γνωρίζω την πορεία του πακέτου μέχρι που άφησε τη χώρα (23-3-2013). Από κει και πέρα κανένα νέο, μόνο όπως είχα ξαναγράψει πριν 25περίπου μέρες που εμφανίστηκε το όνομα τηε μεταφορικής parcelforce που έχει την διανομή παγκόσμια.... :bigemo_harabe_net-90:

Η εταιρία αυτή δεν έχει κάποιο νέο για την παραγγελία.

Παρήγγειλα από το καταστημα AQUARIUM HK

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα από το καταστημα AQUARIUM HK

Απο το συγκεκριμένο κατάστημα μου ήρθε σήμερα ένας STC 1000 που τον είχα παραγγείλει πριν 7 ημέρες !!!!!!! Γενικά έχω ξαναψωνίσει απο εκεί και είναι πολύ γρήγοροι.

Αντίθετα κατι άλλο που παρήγγειλα εδώ και 45 ημέρες ακόμα δεν έχει έρθει και μου το πίστωσε τελικά το ebay.

Link to comment
Share on other sites

το καλητερο π εχεις να κανεις ειναι αν μπορεις ν παρεις τα λεφτα σ πισω..... αν η παραγγελια π εκανες ειναι μεγαλη μπορει ν εχει "χαθει" η να εφαγε κανα κολλημα στο τελωνειο...... σε δικια μ παραγγελια απο ebay το μονο που μ εδειχνε ηταν το οτι εχει ξεκινηση η παραγγελια κ το επομενο οτι εφτασε στο ταχυδρομιο μ...... στο ενδιαμεσο τπτ...... κ καλο ειναι να μην κανεις μεγαλες παραγγελιες (σε χρηματα) γιατι συνηθως κολλανε(απο προσωπικη εμπειρια παντα).....

Link to comment
Share on other sites

Επρεπε να είχες ανοίξει case για να ζητήσεις τα χρήματα πίσω. Αν θυμάμαι καλά όμως το χρονικό περιθώριο είναι 40 μέρες αφού έκανες την παραγγελία. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πολυ μεγάλη η παραγγελία. Μαζί με τα ταχυδρομικά είναι 65ευρω. Δεν ξέρω τι να υποθέσω...

Link to comment
Share on other sites

στο μελλον αν τα πραγματα π παραγγελνεις στο επιτρεπουν καλο θα ειναι η παραγγελια να μην υπερβενει τα 20-25 ευρω....... εγω την δικια σ θα την εσπαγα σε δυο μερη (αν γινετε παντα)..... αυτο κανω παντα γιατι εχω διαβασει διαφορα για παραγγελιες εκτος ΕΕ.... η αποψη μ ειναι να στειλεις μαιλ στο pay pal (αν κ σ λεει οτι τα χρηματα μπορεις να τα ζητησεις πισω την 45η μερα απο τοτε π εκανες την παραγγελια...... εσυ καλου κακου κανε) και προσπαθισε να ξανα επικοινωνισεις με την εταιρια...... πολλες εταιριες εχουν σαν τακτικη αν δεν ερθει καποια παραγγελια να σου την ξαναστελνουν......

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πολυ μεγάλη η παραγγελία. Μαζί με τα ταχυδρομικά είναι 65ευρω. Δεν ξέρω τι να υποθέσω...

μεγαλη πιθανοτητα να εχει κολησει στο τελωνιο!κανε οτι σου ειπαν τα παιδια πιο πανω να εισαι καλυμενος!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σε όλους.

Με λύπη μου θα ήθελα απλά να μοιραστώ μαζι σας ότι μάλλον η παραγγελία που είχα κάνει από τις 20-03-2013 στο Χονκ Κόνγκ για διάφορα ενυδριακα είδη καθώς και σύστημα μειωτήρα και μανόμετρα για να λειτουρήσω επιτέλους την φιάλη co2 που στολίζει το σαλόνι ακόμη...δεν πρόκειτε να μου έρθει. Πάνε 2 μήνες και τίποτα ακόμη. Η εταιρία που δείχνει ότι ανέλαβε την μετφορά δεν έχει κανένα νεό, το tracking number δεν βγάζει κανένα αποτέλεσμα και... τίποτα....

Σκεφτομαι να ζητησω τα χρήματα μου πισω αφού πλήρωσα με pay pal.

Τελικά τι έγινε με αυτό? Σου ήρθε η παραγγελία σου?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Δεν ήρθε η παραγγελία. Έκανα αίτημα επιστροφής χρημάτων πρίν περίπου τρεις εβδομάδες ή λιγο λιγότερο.... το pay pal με ενημέρωσε ότι έγινε δεκτό το αίτημα αλλά καλύτερα να τα βρούμε με το κατάστημα....

Τέλος πάντων το κατάστημα μετά από επίμονα μνμ απάντησε ότι αν δεν έχω λάβει ακόμη την παραγγελία να κανονίσουμε να την ξαναστείλει.

Νομίζω είναι μια καλή εξέλιξη.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα. Συνεχίζοντας το θέμα μας... Ευτυχώς πριν από 5 μέρες ήρθαν τα πράγματα :bigemo_harabe_net-59:!!! Όλα κομπέ και προσεκτικά συσκευασμένα, χωρίς καμία φθορά... Τελικά μάλλον είμαι τυχερός μεσα στην τόση καθυστέρηση...Τελος καλό όλα καλά λοιπόν. :bigemo_harabe_net-66:

Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ναι φιλε το έκανα, έχω στείλει εδώ και ένα μήνα τρια mail στο καταστημα που μου τα εστείλε. Μου απάντησε στα πρώτα δυο λέγοντας μου ότι θα το ψάξει το θέμα και θα επικοινωνήσει με το Hong Kong post ofice να τον ενημερώσουν. Στο τρίτο μνμ μου πριν μια εβδομάδα δεν μου έχει απαντήσει. Βεβαίως γνωρίζω την πορεία του πακέτου μέχρι που άφησε τη χώρα (23-3-2013). Από κει και πέρα κανένα νέο, μόνο όπως είχα ξαναγράψει πριν 25περίπου μέρες που εμφανίστηκε το όνομα τηε μεταφορικής parcelforce που έχει την διανομή παγκόσμια.... :bigemo_harabe_net-90:

Η εταιρία αυτή δεν έχει κάποιο νέο για την παραγγελία.

Παρήγγειλα από το καταστημα AQUARIUM HK

Μου δίνεις σε παρακαλώ το site τους?

Ευχαριστώ πολύυ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...