Jump to content

Νέος Στα Αλάτια


bill1997crack

Recommended Posts

που μπορω να βρω το σκιμερακι? link an ginete giati me ena fast den to βρηκα πηρα της salifest an to lev kala!

teo ακούει;;;;;

Link to comment
Share on other sites

τεο??? lev= λεω συγνώμη μου γύρισε το πληκτολογιο στα αγκληκα και δεν το ειδα συγνωμη σε ολους!

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν σήμερα έγινε test στο ενυδρείο * (το είχα γεμιση στην άυλη εδω και μια εβδομάδα και σήμερα που ξαναπήγα * στο εξοχικό μου οπου βρίσκεται ) παρατηρήθηκε μια μικρή διαρροή στην κατω γωνια η οι όπια επισκευαστικε με σιλικονη για ενυδρεια δηστιχοσ ηταν οι μονή πλευρα που την κτιπαγε ο ηλιος :bigemo_harabe_net-126: απο της 10 του μηνα τελιουν και η εξετασης και θα speedaro xaxaxa

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν σήμερα έγινε test στο ενυδρείο * (το είχα γεμιση στην άυλη εδω και μια εβδομάδα και σήμερα που ξαναπήγα * στο εξοχικό μου οπου βρίσκεται ) παρατηρήθηκε μια μικρή διαρροή στην κατω γωνια η οι όπια επισκευαστικε με σιλικονη για ενυδρεια δηστιχοσ ηταν οι μονή πλευρα που την κτιπαγε ο ηλιος :bigemo_harabe_net-126: απο της 10 του μηνα τελιουν και η εξετασης και θα speedaro xaxaxa

Προσοχή στην επανακόλληση μην δημιουργθεί κανένα κενό και έχεις άλλα.

Στεγανοποίησε το πλήρως και μακριά απο τον ήλιο. Σκάει η σιλικόνη.

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν πολύ προσεκτικός με την επανακοληση . Αυτό για τον ήλιο δυστηχος το έμαθα με των άσχημο τρόπο αλλά έτσι μαθενει κανείς

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν το ενυδρείο ξαναγέμισε αρχικά φαίνεται οκ! :bigemo_harabe_net-64: τώρα περινουμαι να δούμε :bigemo_harabe_net-134:

Link to comment
Share on other sites

Χτες παρατήρησες την διαρροή, το έβγαλες να το κολλήσεις και σήμερα είναι οκ?

Λίγο δύσκολο να κολλησει καλα μέσα σε μια μέρα.

Το ενυδρείο για να κολλήσει καλά θέλει τουλάχιστον 3 μέρες να το αφήσεις και μετά να το τεστάρεις.

Link to comment
Share on other sites

oxi παιδιά δικο μου το λάθος δεν κολησε χτες κολησε εδω και 2 μέρες άλλα χτες το έγραψα συγνώμη για την παρεξήγηση ! στη σιλικόνη λέει 48 ωρες νομιζω ειμαι οκ?

Link to comment
Share on other sites

λετε να εχω θεμα εχει 2-2.5 μερες κολημενο λετε να εχω θεμα???? θα ξαναπαω μεθαυριο στο εξοχικο μου να δω :bigemo_harabe_net-111:

Link to comment
Share on other sites

λετε να εχω θεμα εχει 2-2.5 μερες κολημενο λετε να εχω θεμα???? θα ξαναπαω μεθαυριο στο εξοχικο μου να δω :bigemo_harabe_net-111:

Μπορεί ναι μπορεί και όχι. Γέμισε το εσύ και βλέπεις...

Link to comment
Share on other sites

βιαζεσε και δεν πρεπει.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εχεται ΑΠΟΛΥΤΌ δεικιο άπλα δεν το περίμενα να σπάσει και τα πείρα λίγο !

βιάστηκα εχεται δίκιο :rip_1: θα δω τώρα με την κόλα :waaa:

Link to comment
Share on other sites

οχι βρε εκει τη σιληκονη ενοω ! οτι βιαστικα να το γεμησω!

αααα. Έτσι όπως το'πες δεν το'πιασα.

Γέμισε το και θα δεις αν χάνει. Άστο 2,3 μέρες και παρακολούθα το. Μην το γεμίσεις με την μία. Γέμισε το 1/3 άστο κάμποσες ώρες, κούνησε το λίγο, μετά γέμισε άλλο 1/3, κάνε το ίδιο και μετά όλο και παρακολούθησε το για 2,3 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν σήμερα πήγα μια βόλτα και ψώνισα το αλάτι read sea 2kg για 60 λιτρα ειναι καλο το συγκεκριμενω?

Link to comment
Share on other sites

Τι λέει απ'έξω?

Red sea sea salt?

Ίσως να σε φτάσει, αλλά πάρε καλύτερα 4 να τα έχεις και για αργότερα. ;)

Με το ενυδρείο τι έγινε?

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο λεει Red sea sea salt? ειναι καλο? θα πάρω άλλο ένα άλλα λέει οτι φτάνει για 60 λίτρα ** που άμα βάλω τον βράχο μέσα θα μηνουν λιγότερα από 60 .( το ενυδρείο είναι μια χαρά )

και επιδη σιγα σιγα φτιάνομαι στο τέλος των εξετασεω θα επιταχύνω μεσα στη εβδομαδα παμαι για r/o τη προτεινεται καινουργια η από αγκελια ?

εχω δει πολύ καλές προσφορές στις αγκελιες !

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν σήμερα πήγα μια βόλτα και ψώνισα το αλάτι read sea 2kg για 60 λιτρα ειναι καλο το συγκεκριμενω?

φιλαρακι το συγκεκριμενο αλατι δεν προκειται να το ξαναβαλω στο ενυδρειο μου !!!

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι το συγκεκριμενο αλατι δεν προκειται να το ξαναβαλω στο ενυδρειο μου !!!

Γιατί Σταύρο? Σκέφτομαι και εγώ να το χρησιμοποιήσω.

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι το συγκεκριμενο αλατι δεν προκειται να το ξαναβαλω στο ενυδρειο μου !!!

Εγώ ρε συ το έχω για το καλύτερο!πούδρα κανονική και μετρήσεις σωστότατες!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλήμερα πειρα και r/o και κυκλοφοριτες !!!

και θελω να κανω και μια ερωτηση ! μπορω να βαλω μονο βραχο προ το παρον ?? δεν έχω σκιμμερ και φωτισμό !!

Link to comment
Share on other sites

φως εχω 9 watt :bigemo_harabe_net-74:

ενοηται οτι θα παρω αλλο!!!!!

Έγινε επεξεργασία - bill1997crack
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...