Jump to content

Diy Ανεμιστηράκια Σε 70Λιτρο


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά!!!

αγόρασα τον stc-1000 και τώρα πάμε για το πιο δύσκολο βήμα....

Κατασκευή με τα ανεμιστηράκια στο καπάκι του ενυδρείου....

Υπάρχουν βέβαια οδηγίες, θα έλεγα "ευαγγέλιο", http://www.aquazone....showtopic=18537

αλλά απευθύνεται σε μεγάλο ενυδρείο....

Για εμάς τους "μικρούς"????

Έχω λοιπόν το 70λιτρο της JUWEL και το καπάκι φαίνεται στη φωτογραφία που σας επισυνάπτω.....

1. Τι ανεμιστηράκια να πάρω και πόσα? 2 είναι καλά? Τα 80mm μήπως είναι μεγάλα για το καπάκι μου? Χρειάζομαι μόνο να φυσάνε μέσα γιατί το καπάκι έχει ανοίγματα πίσω για να φεύγει ο αέρας....

2. Επειδή υπάρχει ήδη "τρύπα" για την ταΐστρα, μήπως οι επιπλέον τρύπες για τα ανεμιστηράκια μου καταστρέψουν το καπάκι?? Σκέφτηκα για να πάρω άλλο καπάκι ίδιο αλλά δεν βρίσκω...Επίσης με περιορίζει και ένα κενό που πρέπει να αφήσω στη μέση όπου υπάρχει το στήριγμα στο εωτερικό μέρος του καπακιού....

3. Κουτί για να βάλω τον stc-1000, έχετε καμιά ιδέα? δεν θέλω να καταστρέψω το έπιπλο....

Αφού μοιράστηκα μαζί σας τις φοβίες μου, περιμένω προτάσεις και λύσεις για έναν αρχάριο στις κατασκευές σαν και εμένα..... :nerd:

Σας ευχαριστώ πολύ

post-51038-0-88399800-1369417708_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , επειδή έχεις ανοίξει το ίδιο θέμα και στην άλλη κατηγορία , προτείνω να συνεχίσουμε από εκεί για να μην μπερδευτούν οι δημοσιεύσεις. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , επειδή έχεις ανοίξει το ίδιο θέμα και στην άλλη κατηγορία , προτείνω να συνεχίσουμε από εκεί για να μην μπερδευτούν οι δημοσιεύσεις. :)

ok σωστός :poster_oops:

Link to comment
Share on other sites

Επειδη υπαρχει ιδιο θεμα και στην αλλη κατηγορια,το παρων κλειδωνει και η κουβεντα συνεχιζεται στο αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...