Jump to content

85 Λιτρα Με Τι Αλλα Ψαρια?


Recommended Posts

Παιδια οπως λεω παραπανω εχω ενα ενυδρειο 85λιτρων φυτεμενο με 7 νεον και ενα ζευγαρι απιστογραμμα..τι αλλο μπορω να βαλω εκτος απο cory που ξερω οτι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί βιάζεσαι ; :)

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα αλλο δεν μπορεις να βαλεις,ισως να κανεις τα νεον 10.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

παιδια θα μπορουσα να βαλω και μια ομαδα 4 ατομων black neon η καποιο αλλα ψαρι μιας και θα παω το απογευμα στο πετ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα εκανα την ομάδα των νέον λίγο μεγαλύτερη. :)

Link to comment
Share on other sites

δεν θα ηθελα αλλα νεον τετοιου ειδους γι αυτο ρωταω τι αλλα ψαρια μπορω να βαλω?

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπε και φίλος dpap παραπάνω, το πιο σωστό για τα ψαράκια σου είναι να μεγαλωσεις το κοπάδι τους. Όσο μεγαλύτερο το κοπάδι τόσο πιο άνετα νιώθουν τα κοπαδόψαρα (όλα τα τέτρα είναι κοπαδόψαρα). Το κοπάδι με τα νέον είναι το μικρότερο κοπαδάκι που θα έπρεπε να έχει κανείς. Μικρό μεν αλλά αποδεκτό. Το θέμα με τα καινούργια τέτρα που θα βάλεις, είναι πως θα πρέπει να σχηματίσουν και αυτά ένα κοπαδάκι. Όμως είναι δύσκολο να βάλεις σε αυτά τα λίτρα άλλο ένα κοπάδι 6-7 ατόμων που θα κινείται στο ίδιο επίπεδο (μέση του ενυδρείου) με τα νέον σου. Θα υπάρχει συνωστισμός.

Από φίλτρανση τι έχεις;

Από κει και πέρα αν θέλεις οποσδήποτε να βάλεις 3-4 διαφορετικά τετρα ακόμα (όχι ότι καλύτερο για τα ψαράκια) από προβλημα συμπεριφοράς ή επιθετικότητας δεν θα έχεις πρόβλημα.

Και μια συμβουλή φίλε μου αν μου το επιτρέπεις. Αν δεν γνωρίζεις καλά τις απαιτήσεις και τις ανάγκες των ψαριών που θα δεις στο μαγαζί, πάνε, δες , κατέγραψε τι σε ενδιαφέρει και ρώτα μας να σου πουμε την γνώμη μας. Και την επόμενη μέρα αφού ξέρεις με τι έχεις να κάνεις, αγοράζεις ότι νομίζεις... :)

Link to comment
Share on other sites

καποιο zebra danio θα μπορουσα νομιζω να εβαζα αλλα αυτα που εχει ειναι βαμενα(τεχνητα)θα εχουν καποιο προβλημα?προτενεται και αλλα ψαρακια και αναλογως αν ξερω τις απαιτησεις τους θα παρω!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...