Jump to content

Μουσικη Και..ψαρια


Recommended Posts

Πειραζει αμα το ενυδρειο ειναι κοντα σε ηχεια?η γενικα σε ενα δωματιο που υπαρχουν ηχεια και παιζει μουσικη?θα υπαρχει προβλημα?

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ο ηχος μεσα στο νερο ,ταξιδευει πολλαπλασια απο τι στον αερα,οποτε μαλλον υπαρχει προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο είδος μουσικής μιλάμε ;

Όπως και να έχει ισχυει οτι σου είπε ο Κιχλιδατος. :)

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα...με μπασα περισοτερο ακουω..αρα θα την κανω την θυσια και δεν θα ακουω μουσικη στο δωματιο...

Link to comment
Share on other sites

Σωστός . :)

Link to comment
Share on other sites

τωρα σχετικα με την μεταφορα του ενυδρειου..αδειαζω ολο το νερο σε ενα κουβα και μετα το μεταφερο εκει που θελω..σωστα?η θα εχω καποιο προβλημα που θα εχει μεινει η αμμος μεσα?

Link to comment
Share on other sites

Οι φυσαλίδες από την αεραντλία δεν προκαλούν θόρυβο και ενόχληση στα ψάρια μας;

Link to comment
Share on other sites

Οι φυσαλίδες από την αεραντλία δεν προκαλούν θόρυβο και ενόχληση στα ψάρια μας;

Περισσοτερη απο τα ηχεια τα οποια και βρισκονται εξω απο το ενυδρειο!

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως που έκανα συντήρηση για δύο χρόνια σε ενα 3μετρο ενυδρείο σε σκυλάδικο και το ενυδρείο τοποθετημένο στο μπάρ , δεν εντόπισα πρόβλημα στα ψάρια απ τον ήχο .

Link to comment
Share on other sites

Πειραζει αμα το ενυδρειο ειναι κοντα σε ηχεια?η γενικα σε ενα δωματιο που υπαρχουν ηχεια και παιζει μουσικη?θα υπαρχει προβλημα?

ευχαριστω!

Τα μπασα ενοχλουν με τους κραδασμους. Πολλα ψαρια τρομαζουν.

Αν συνηθισουν οσα ξεπερασουν το σοκ, ισως ειναι ΟΚ στο μελλον.

Το σιγουρο πανττως ειναι οτι ο ηχος περναει μεσα.

Διπλα στο ενυδρειο εχω 100W λαμπα marshall (μεσαιες συχνοτητες ως επι των πλειστων) και δεν τα ενοχλει (οκ ισα που το ανοιγω), οταν ομως βαζω τα ηχειακια με το σαμπακι, παρολο που ειναι μικρο το συστημα, τα γατοψαρα οπου φυγει φυγει.

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Τα μπασα ενοχλουν με τους κραδασμους. Πολλα ψαρια τρομαζουν.

Αν συνηθισουν οσα ξεπερασουν το σοκ, ισως ειναι ΟΚ στο μελλον.

Το σιγουρο πανττως ειναι οτι ο ηχος περναει μεσα.

Διπλα στο ενυδρειο εχω 100W λαμπα marshall (μεσαιες συχνοτητες ως επι των πλειστων) και δεν τα ενοχλει (οκ ισα που το ανοιγω), οταν ομως βαζω τα ηχειακια με το σαμπακι, παρολο που ειναι μικρο το συστημα, τα γατοψαρα οπου φυγει φυγει.

εγω εχω 2 ηχεια 1μετρο το καθενα με ενυσχητες κτλπ.για αυτο λεω...ενταξει δεν θα ακουω μουσικη..καμια ταινιουλα κ αν..ευχαριστω για τις απαντησεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Η ταινια ειναι χειροτερη απο τη μουσικη γιατι εκτος απο τα σκαμπανεβασματα στον ηχο, εχει και το φως που αναβοσβηνει (εννοειται σκοταδια για την ταινια).

Εγω το σκεπαζα οταν εβλεπα ταινια.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι το φώς μπορεί να κάνει ζημιά .

Στις ιχθυοκαλιέργειες όταν περιμένουν καταιγίδες , ανάβουν προβολείς ή βάζουν δίχτυα σκίασης για τις αστραπές .

Link to comment
Share on other sites

ενταξει ευχαριστω πολυ καλα που μου το ειπατε γιατι εδω και καιρο το 60ρι ειναι διπλα απο μια τηλεοραση.. :wacko:

Έγινε επεξεργασία - Giorgos Kk
Link to comment
Share on other sites

είχα δει μια ταινία, ένας τύπος είχε σαξόφωνο και έπαιζε στο χρυσόψαρο του μουσική και ανταποκρινόνταν στο άκουσμα !!

Link to comment
Share on other sites

είχα δει μια ταινία, ένας τύπος είχε σαξόφωνο και έπαιζε στο χρυσόψαρο του μουσική και ανταποκρινόνταν στο άκουσμα !!

Σαν το ψάρι έξω από τη γυάλα

Kettle of Fish

http://entertainment.in.gr/html/ent/587/ent_tv_show.3881587.asp

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...