Jump to content

Όσμωση


sfedonas

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους, νομίζω οτι είναι καιρός να βάλω μια αντίστροφη όσμωση και εγώ στο set up μου καθώς αντιμετωπίζω πρόβλημα με άλγες. Μπορείτε να προτείνετε κάποια οικονομική ολοκληρωμένη λύση έτσι ώστε απλά να γεμίζει το βαρέλι τις προετοιμασίας νερού. Είνια 200 λίτρα. Πώς μπορώ να επιλέξω την κατάλληλη για τις ανάγκες μου?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα μια απλή 3ων σταδίων με 50αρα μεμβράνη για καλύτερο καθάρισμα!

Τσέκαρε αυτες:

http://waterwaves.gr/index.php?target=categories&category_id=189

http://petcumulus.gr/index.asp?page=category&id=381&ManufID=&show=grid

Link to comment
Share on other sites

200 λίτρα είναι το βαρέλι τις προετοιμασίας νερού?

Εαν ναι τότε θελεις μεγαλυτερη από 50αρα μεμβράνη για να μην κανεις μια μέρα να γεμισεις το βαρελι ..........

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχάσεις να βάλεις και ρητίνη απιονισμού για καλύτερα αποτελέσματα

http://waterwaves.gr/index.php?target=products&product_id=30034 σε συνδυασμό με αυτή τη θήκη http://waterwaves.gr/index.php?target=products&product_id=29829

Link to comment
Share on other sites

200 λίτρα είναι το βαρέλι τις προετοιμασίας νερού?

Εαν ναι τότε θελεις μεγαλυτερη από 50αρα μεμβράνη για να μην κανεις μια μέρα να γεμισεις το βαρελι ..........

+1 και εγω με 50αρα,κανω μια μερα για 80 λιτρα.Πολυ χαμενο νερο...

Link to comment
Share on other sites

+1 και εγω με 50αρα,κανω μια μερα για 80 λιτρα.Πολυ χαμενο νερο...

Εαν το σκεπτικό είναι τέτοιο, τότε ναι, αλλά απο θέμα καθαρισμού δεν συγκρίνεται!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, νομίζω οτι είναι καιρός να βάλω μια αντίστροφη όσμωση και εγώ στο set up μου καθώς αντιμετωπίζω πρόβλημα με άλγες. .............

Αν το πρόβλημα σου είναι οι άλγες , νομίζω οτι απο αλλού θα πρέπει να ξεκινήσεις .

Link to comment
Share on other sites

Αν το πρόβλημα σου είναι οι άλγες , νομίζω οτι απο αλλού θα πρέπει να ξεκινήσεις .

Σταμάτη όταν σε ένα θαλασσινό έχει άλγες, και χρησιμοποιείται νερό βρύσης, κατα 90% οι άλγες έρχονται απο κει.

Αν το νερό της βρύσης έχει φωσφορικά(που σίγουρα θα έχει) τότε φυσικό είναι να έχει και άλγες.

Link to comment
Share on other sites

Σταμάτη όταν σε ένα θαλασσινό έχει άλγες, και χρησιμοποιείται νερό βρύσης, κατα 90% οι άλγες έρχονται απο κει.

Αν το νερό της βρύσης έχει φωσφορικά(που σίγουρα θα έχει) τότε φυσικό είναι να έχει και άλγες.

Οκ .

Συγγνώμη δεν κατάλαβα οτι μπήκα στα αλάτια .

Link to comment
Share on other sites

Έλα που δεν κατάλαβες....όλο εδώ τριγυρνας...:)

Κάνε ένα

Link to comment
Share on other sites

Έλα που δεν κατάλαβες....όλο εδώ τριγυρνας... :) Κάνε ένα

Κοβει βολτες εεε?Λες να τον παρει και αυτον το κυμα? :)

Link to comment
Share on other sites

gregog7 θα τα πούμε απο κοντά , που θα ανέβω και θα καταλάβεις .

Link to comment
Share on other sites

Δε ξαναγράφω στους παστωμένους .............. πω πω πω συμμορία είναι εδώ ........ ένα λάθος να κάνεις και να γράψεις στα θεματικά τους , αμέσως να στη πέσουν για να σε προσυλητίσουν και να σε κάνουν δικό τους .

Μη πιαστείς στα δίχτυα τους !!! ............απαπαπαπα !!!!

Φεύγω , φεύγω απ εδω μέσα !!!

Link to comment
Share on other sites

Οσο απίθανο είναι να ξεχρεώσει η Ελλάδα τα χρέη της άλλο τόσο είναι να φτιάξει και ο Σταμάτης θαλασσινό!

Link to comment
Share on other sites

Οσο απίθανο είναι να ξεχρεώσει η Ελλάδα τα χρέη της άλλο τόσο είναι να φτιάξει και ο Σταμάτης θαλασσινό!

Και φαντάζεσαι να γίνουν και τα 2? :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Και φαντάζεσαι να γίνουν και τα 2? :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Για το πρώτο είμαι σίγουρος πως δεν πρόκειται να συμβεί ποτέ! :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο είμαι σίγουρος πως δεν πρόκειται να συμβεί ποτέ! :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Τι σε νοιάζει εσένα βρε? Αφού με το ένα πόδι Σουηδία είσαι... :D

Link to comment
Share on other sites

Τι;;;;Δεν θα ξεχρεώσουμε ποτε;;;;

Σου είχε περάσει από το μυαλό τίποτα διαφορετικό Γρηγόρη μου? :hysterical: :hysterical: :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Αφού είπαν το 14 βγαίνουμε....αλλά που θα μπαίνουμε δεν είπαν....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...