Jump to content

Καταλαβαινεις Οτι Εισαι Εθισμενος Οταν....:-)


Recommended Posts

Ολοι καποια στιγμη απορησαμε που μπορει να φτασουμε για την αγαπη που εχουμε για το

χομπυ του θαλασσινου ενυδρειου και αν αυτα που κανουμε ειναι φυσιολογικα :sarcasm:

Παρακαλω συνεχιστε τη φραση....

"Καταλαβαινεις οτι εισαι κολλημενος-αρρωστος-εθισμενος με το reef ενυδρειο σου οταν...."

1.μπλα μπλα

2.μπλα μπλα μπλα

Μπορουμε να δωσουμε μονο 2 απαντησεις ο καθενας ;)

Σημειωνω πως ΙΣΩΣ καποια στιγμη να γινει και ψηφοφορια για την καλυτερη-πιο αστεια απαντηση ωστε να

υπαρξει και ενα μικρο δωρακι :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

1) όταν έχει έρθει η κούτα με τα φραγκάκια και τότε ανακαλυπτεις ότι δεν έχεις χώρο στο βράχο

2) όταν 7 μέρες πριν πληρωθείς έχεις χαλάσει και τα τελευταία λεφτά σε κάτι που σου γυάλισε...

Link to comment
Share on other sites

"Καταλαβαινεις οτι εισαι κολλημενος-αρρωστος-εθισμενος με το reef ενυδρειο σου οταν...."

1.Μεινεις μεσα σαββατο βραδυ για να δεις ντοκυμαντερ για τους υφαλους!! :pirate:

2.Οταν γυρνας απο τη δουλεια και πεθαινεις απο την πεινα αλλα πριν βαλεις μπουκια στο στομα σου

θα ταισεις πρωτα τα ψαρακια σου..... :matrix:

Link to comment
Share on other sites

1. Όταν δεν δουλεύεις, και απο το μηδέν έχεις χαλάσει 1500ευρώ τουλάχιστον και το κοντέρ συνεχίζει...

2. Όταν έχεις παέι βόλτα για καφέ και κοιμάσαι στην καφετέρια στην καρέκλα επειδή το ψάρι σου επιτίθεται στο είδωλο του στο τζάμι και είσαι κουρασμένος παρακολουθώντας το όλη την ημέρα

Link to comment
Share on other sites

(1)οταν μου εχει ερθει η σπεσιαλ πιτσα στο τραπεζι και εκει που γκρινιαζα 1ωρα οτι ψοφαω της πεινας εγω καθομαι και κανω πειραματα στους κυκλοφορητες μηπως πετυχω την τελεια ροη!!

(2)οταν η ωρα ειναι 11:50 πριν την ανασταση και ενω ειμαι ετοιμος να φυγω διπλωνω μανικια του πουκαμισω και βουταω να ισιωσω το κοραλλι το οποιο επεσε λεγοντας την φραση 1 λεπτο βρε καρδια μου τι να κανω να το αφησω να πεθανει κριμα ειναι!!!

Link to comment
Share on other sites

1) όταν έχει έρθει η κούτα με τα φραγκάκια και τότε ανακαλυπτεις ότι δεν έχεις χώρο στο βράχο 2) όταν 7 μέρες πριν πληρωθείς έχεις χαλάσει και τα τελευταία λεφτά σε κάτι που σου γυάλισε...

ναναι καλα η πιστωτικη :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις μαζέψει χρήματα να πληρώσεις την ΔΕΗ, και αντ αυτού αγοράζεις ένα νέο φωτιστικό και την άλλη μέρα σου κόβουν το ρεύμα !!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 οταν υποσχεσε οτι θα κανεις οικονομια δεν αγοραζεις τιποτα αλλο για ενα μηνα και η υποσχεση κρατιετε 5 λεπτα 2 οταν εχεις τον υπεριωνα και θες να παρεις αλλο φωτιστικο.μονο δυο ....δεν φτανουν.....................

Link to comment
Share on other sites

.....θελεις εστω και για λιγες μερες να ΜΗΝ μιλας για ενυδρεια,ψαρια,κοραλια κλπ.....

Link to comment
Share on other sites

1) Όταν βάζεις ξυπνητίρι στις 4 το βράδυ για να δεις πόσο έχουν ανοίξει ο πολύποδες από τα κοράλλια και να παιδευτείς μια ώρα για να φτιάξεις τις αποστάσεις με φακό,ενώ δουλεύεις στις 7....

2) Όταν φτιάχνεις aquascape στο sub....

3) Όταν ταΐζεις πέλετς έναν έναν όλους τους ζωανθούς σου....!!!!

Έγινε επεξεργασία - kostaskappa
Link to comment
Share on other sites

οταν φτάσεις σε ένα σημείο που δεν έχεις χώρο για αλλα κοράλια και λες τωρα μήπως παίζω jegga (κλεμμένο)

και το άλλο αγάπη μου δώρο μου το έκαναν δεν το πλήρωσα!!

Έγινε επεξεργασία - lykourgos
Link to comment
Share on other sites

1) Όταν βάζεις ξυπνητίρι στις 4 το βράδυ για να δεις πόσο έχουν ανοίξει ο πολύποδες από τα κοράλλια και να παιδευτείς μια ώρα για να φτιάξεις τις αποστάσεις με φακό,ενώ δουλεύεις στις 7....

2) Όταν φτιάχνεις aquascape στο sub....

3) Όταν ταΐζεις πέλετς έναν έναν όλους τους ζωανθούς σου....!!!!

εχεις φυγει ε αμανννννννννννν

Link to comment
Share on other sites

οταν φτάσεις σε ένα σημείο που δεν έχεις χώρο για αλλα κοράκια και λες τωρα μήπως παίζω jegga (κλεμμένο)

και το άλλο αγάπη μου δώρο μου το έκαναν δεν το πλήρωσα!!

σωστος μα αρεσεις :bigemo_harabe_net-122:

Link to comment
Share on other sites

εχεις φυγει ε αμανννννννννννν

Το ξέρω Νικόλαααααααα!!Τ να κάνω αφού τα "παιδιά" μου με έχουν ανάγκη!!!!!Κάτσε να δεις τι θα φτιάξω στο sub!!!

Link to comment
Share on other sites

1) Όταν βάζεις ξυπνητίρι στις 4 το βράδυ για να δεις πόσο έχουν ανοίξει ο πολύποδες από τα κοράλλια και να παιδευτείς μια ώρα για να φτιάξεις τις αποστάσεις με φακό,ενώ δουλεύεις στις 7....

2) Όταν φτιάχνεις aquascape στο sub....

3) Όταν ταΐζεις πέλετς έναν έναν όλους τους ζωανθούς σου....!!!!

Αυτό δεν είναι εθισμός, είναι κάψιμο!

:hysterical: :hysterical: :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω Νικόλαααααααα!!Τ να κάνω αφού τα "παιδιά" μου με έχουν ανάγκη!!!!!Κάτσε να δεις τι θα φτιάξω στο sub!!!

αμαρτια εξομολογουμεν παυει να ειναι αμαρτια

Link to comment
Share on other sites

Ο εθισμός είναι ωραίο πράγμα στο χόμπι μας και όλοι μας λίγο πολύ έχουμε παρασυρθεί, η πλεονεξία όμως είναι αμάρτημα!

Κοράλλι είναι όχι νεφρό!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το τελευταίο Νικόλα είναι όλα τα λεφτά.....θα μπορούσα άνετα να κουρέψω το μισό ενυδρείο για να κάνω δώρο σε κάποιον.......δεν "μετράς" τα ενυδρεία με ευρώ ή οτιδήποτε άλλο...τα "μετράς" με το μεράκι και με την αγάπη για το χόμπι....!

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις μαζέψει χρήματα να πληρώσεις την ΔΕΗ, και αντ αυτού αγοράζεις ένα νέο φωτιστικό και την άλλη μέρα σου κόβουν το ρεύμα !!!

:hysterical: :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Όταν τρεχεις Σπιτι γιατι σε χει πιάσει κόψιμο ,και μόλις μπεις Σπιτι , τα ρίχνεις ολα μια ματια ένα ένα να τα δεις τούμπανο , και μετα πας τουαλέτα.

Όταν όλοι οι γνωστοί, φίλοι, και συγγενείς σε ρωτούν πρώτα τι κανει το ενυδρειο σου και μετα ρωτάνε για σένα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...