Jump to content

Bbq Καρβουνα Vs Υγραεριο ! ! !


Recommended Posts

Τι να την κάνεις τη φλόγα ρε kostakappa??? Καρβουνάτα τα τρως τα burger?? Ενώ με το καρβουνάκι τα πετάς πάνω και τ' αφήνεις 3' απ' τη μία και 3' απ' την άλλη κι έχεις μπιφτεκάκι με γνήσια γεύση!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3' και 3'! Σίγουρα είναι συνταγή μπιφτέκι για Άγγλους...

Link to comment
Share on other sites

xαχαχαχαχα!!! με 3' και 3' οντως θα τα φας ωμα ρε φιλε!!! καρβουνακι γκαζι δεν εχει σημασια τουλαχιστον οχι τοσο, οσο εχει η ποιοτητα του κρεατος ;)

Link to comment
Share on other sites

xαχαχαχαχα!!! με 3' και 3' οντως θα τα φας ωμα ρε φιλε!!! καρβουνακι γκαζι δεν εχει σημασια τουλαχιστον οχι τοσο, οσο εχει η ποιοτητα του κρεατος ;)

+1000

Link to comment
Share on other sites

Γκάζι παίδες. Ανάβεις-ψήνεις. Άσε που τα μπιφτέκια των burger θέλουν φλόγα!!

Πλάκα πλάκα, το γκάζι ανάβει φλογίτσα όταν στάξει..... :bbq:

Link to comment
Share on other sites

Λυγμ....!!! Τι φωτο ειναι αυτη ρε φιλε; Δεν μας λυπασαι;

Link to comment
Share on other sites

Γκάζι παίδες!! Ούτε κάπνα, ούτε καθάρισμα από τις στάχτες!! Άντε και καλή μας όρεξη!!

23148-ESTIATORIA-GIORGOS-KAI-ZAHOS---EST

με κόλασες τερτατιάτικα!!! χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Μιας και είμαι Αθηνα κ πάντα αυτα τα τσιμπούσια είναι μπαλκονάτα φανατικά ψηφίζω γκάζι.

Κάρβουνο μόνο την Κυριακή του Πάσχα.

Όσο για το θέμα υγειας κα΄που διάβασα ότι το κάρβουνο αφήνει στο κρεάς κατάλοιπα απο την κάυση τα όποια δεν είναι και τελέιως ακίνδυνα.

Δεν το γνωρίζω το θέμα άλλα θεωρούσαν το γκα΄ζι πιο αβλαβές!!!

Και για την ιστορία όλα τα μεγάλα εστιατόρια- Σεφ μαγειρεύουν σε ψηγσταρίες γκαζιού.

Δεν πιστέυω ότι ρισκάρουν την γέυση για την ευκολία τους!!!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος οτι με αρχική τιμή στο skroutz 599 ψήνει μόνη της. . . :bigemo_harabe_net-77:

Εγώ 550 την πήρα πάντως από το κατάστημα της εταιρείας!! Ένα 50αράκι είναι ένα κυριακάτικο τσιμπούσι 'οπως και να το κάνουμε! :bigemo_harabe_net-137:

Link to comment
Share on other sites

Μιας και είμαι Αθηνα κ πάντα αυτα τα τσιμπούσια είναι μπαλκονάτα φανατικά ψηφίζω γκάζι.

Κάρβουνο μόνο την Κυριακή του Πάσχα.

Όσο για το θέμα υγειας κα΄που διάβασα ότι το κάρβουνο αφήνει στο κρεάς κατάλοιπα απο την κάυση τα όποια δεν είναι και τελέιως ακίνδυνα.

Δεν το γνωρίζω το θέμα άλλα θεωρούσαν το γκα΄ζι πιο αβλαβές!!!

Και για την ιστορία όλα τα μεγάλα εστιατόρια- Σεφ μαγειρεύουν σε ψηγσταρίες γκαζιού.

Δεν πιστέυω ότι ρισκάρουν την γέυση για την ευκολία τους!!!

Πες τα ρε Christo!! Κι άμα έχεις και καλή ψησταριά τι να το κάνεις το κάρβουνο!! Έχω φάει εγώ λουκάνικο και παϊδάκι απ' αυτή την ψησταριά που άλλο να στο λέω κι άλλο να το γεύεσαι!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φέτος πήρα ψησταριά γκαζιού και παιδιά πιστέψτε με, τέτοια γεύση σε burger δεν έχω φάει ξανά! Άσε που θες βάζεις τώρα φωτιά και σε 2 λεπτά ψήνεις!

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση σου λέω!! Και θα σου κρατήσει χρόνια ολόκληρα και ξεμπέρδεψες από κάπνα, στάχτες και τη σχετική καθαριότητα που χρειάζεται μετά!! Άρχοντας!! :bbq:

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι ψήνομαι και εγώ για ψησταριά γκαζιού παρόλο που έχω τα κάρβουνα ταράτσα και το δουλεύω στο φουλ.

500-600 ευρώ όμως δεν τα διαθέτω :(

Φέτος πήρα ψησταριά γκαζιού και παιδιά πιστέψτε με, τέτοια γεύση σε burger δεν έχω φάει ξανά! Άσε που θες βάζεις τώρα φωτιά και σε 2 λεπτά ψήνεις!

Δώσε λεπτομέρειες βρε αγόρι . . .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...