Jump to content

Οταν Τα Ψαρια Τρωνε Τα Φυτα


Recommended Posts

καταρχην sorry αν εχω θεσει το θεμα σε λαθος κατηγορια αλλα δεν εβρισκα που να το βαλω......θελω να ρωτησω αν τα ψαρια σου τρωνε υπερβολικες ποσοτητες των φυτων σου αυτο δεν δημιουργει προβλημα στη διαδικασια του ενυδρειου?πχ στον κυκλο του αζωτου?

Link to comment
Share on other sites

Τι ψάρια έχεις και πια φυτά σου τρώνε?

Link to comment
Share on other sites

convict και τρωνε pistia startioter με το κιλο :bigemo_harabe_net-75:(τις ριζες)

Έγινε επεξεργασία - linglong
Link to comment
Share on other sites

Τι σχεση εχει το αν τρωνε φυτα με τον κυκλο του αζωτου?

Το ενυδρειο σου ειναι στρωμενο?

Link to comment
Share on other sites

ειναι στρωμενο.....αλλα αν τρωνε πολλη δεν θα εχουν και πολλα αποβλητα?επισης αν τρωγοντας τα φυτα τα οποια ειναι ο τελικος αποδεκτης στον κυκλο του αζωτου δεν δημιουργηται καποιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Αν το ενυδρειο σου ειναι στρωμενο δεν εχεις να φοβασαι κατι..

Τα φυτα δεν ειναι ο τελευταιος αποδεκτης στον κυκλο του αζωτου,μη μπερδευεσαι,υπαρχουν και ενυδρεια χωρις φυτα οπως πχ τα Αφρικανικα..

Link to comment
Share on other sites

μην με παρεξηγεις αλλα ειμαι τελειως αρχαριος,αλλα απο αυτα που διαβαζω εδω εχω καταλαβει οτι το πολυ ταισμα δεν κανει καλο, λογο και του περισιου φαγητου αλλα και λογο τον αποβλητων των ψαριων(τα οποια θρεφουν φυτα και αλγες).επισης διαβαζω οτι οσο περισσοτερα φυτα τοσο περισοτερη αποροφηση αποβλητων? τελος αν εχω καταλαβει σωστα ολα ειναι σε μια λεπτη ισσοροπια ...ισως δεν εκανα σωστα την ερωτηση.....χαλαει καποια απο τις ισσοροποιες του ενυδρειου οταν τα ψαρια τρων τα φυτα σου?....sorry αν σας ζαλιζω και ευχαριστω εκ των προτερων....

Link to comment
Share on other sites

μην με παρεξηγεις αλλα ειμαι τελειως αρχαριος,αλλα απο αυτα που διαβαζω εδω εχω καταλαβει οτι το πολυ ταισμα δεν κανει καλο, λογο και του περισιου φαγητου αλλα και λογο τον αποβλητων των ψαριων(τα οποια θρεφουν φυτα και αλγες).επισης διαβαζω οτι οσο περισσοτερα φυτα τοσο περισοτερη αποροφηση αποβλητων? τελος αν εχω καταλαβει σωστα ολα ειναι σε μια λεπτη ισσοροπια ...ισως δεν εκανα σωστα την ερωτηση.....χαλαει καποια απο τις ισσοροποιες του ενυδρειου οταν τα ψαρια τρων τα φυτα σου?....sorry αν σας ζαλιζω και ευχαριστω εκ των προτερων....

Νομιζω εχεις μπερδευτει λιγο..

Τα φυτα ρουφουν τα no3 τα οποια μπορεις να τα τραβιξεις απο το ενυδρειο και με τις αλλαγες νερου αν δεν υπαρχουν φυτα.

Αν εχεις στρωμενο ενυδρειο δεν εχεις να φοβασαι για τιποτα,οπως σου ειπα και πιο πανω υπαρχουν και ενυδρεια χωρις φυτα,τα Αφρικανικα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...