Jump to content

Γκαπυ Εναντιον Μονομαχου


ScarFace

Recommended Posts

Αναγκάστηκαν να βάλω 2 αρκετά επιθετικά γκαπυ στον μονομάχο μου Για 2 ωρες!μιλάμε για πολύ επιθετικά γκαπυ που δεν άφηναν κάποιο άλλο γκαπυ στην ησυχία του!ο μονομάχος μου εξίσου επιθετικός!(σχεδόν πηδάει απο το νερό για να πάρει την τροφή απο τα χέρια μου!αποτέλεσμα;νεκρός ο μονομάχος!δεν πίστευα στα ματια μου!νόμιζα οτι ο μονομάχος θα τα ενοχλησει λίγο αλλά τον σκοτωσαν!εγώ έτρεχα να βρω ενα Πετ ΣΟΠ για να του πάρω ενα ενυδρείο γιατί είχα γέννες και έπρεπε να μετακομισω μερικα γκαπυ και τον κατακρεούργησαν! Που οφείλεται αυτή η τόσο βίαιη συμπεριφορα των γκαπυ μου;:/επίσης τα ίδια γκαπυ σχεδόν έκοψαν ολόκληρες ουρές απο αλλά γκαπυ!

Link to comment
Share on other sites

Πόσα guupies έχεις σε πόσα λίτρα και σε ποια αναλογία ;

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την στιγμη είναι 20 νεογέννητα τα οποία θα μεταφερθούν!ενήλικα έχω 12 σε 52 λίτρα ενυδρειο..4 αρσενικά 8 θηλυκά!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το δύσκολο με τα ζωοτόκα,με όσα και να ξεκινήσεις, θα βρεθείς με υπερπληθυσμό πολύ γρήγορα. :) Έχω ξεκινήσει με ενα χαρέμι σε 120 λίτρα και κάποια στιγμη δυσκολευομουν να τα μετρησω... Κρίμα για τον μονομάχο, δυστυχώς δεν μπορω να εξηγήσω την επιθετικότητά τους. Δεν ηταν και μόνα τους τα αρσενικά, αφού αναφέρεις αναλογίες 1 προς 2. Γενικώς τα ζωοτόκα θέλουν προσοχή στον έλεγχο του πληθυσμού, όταν μιλάμε για λιγα λίτρα.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς δίνονται πολύ γρήγορα τα γκαπυ και βγάζω και κάποια έξοδα πλεον!ξεκινάς περιμένοντας πως και πως να γεννήσει ενα ψαράκι σου και καταληγείς με 1 εκατομμύριο ψάρια σε λίγους μηνες!:Ρ

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι επίσης να ανανεωνεις κάθε τόσο κάποια ψάρια για να εμπλουτίζεις το γενετικό υλικό. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αποκλειεται τα γκαπι να σκοτωσαν τον μονομαχο.

Link to comment
Share on other sites

Και όμως φιλέ μου!δεν πίστευα ουτε εγώ ο ίδιος στα ματια μου!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...