Jump to content

Βοήθεια Τι Είναι Αυτά??? Αυγά Απο Το Πουθενά??


AngelinaA

Recommended Posts

Άφησε τον να ηρεμήσει κάνα δυο μέρες και μην τον ταιζεις τίποτα. :)

Link to comment
Share on other sites

αυτος ο μονομαχος ολο τον θανατο ξεγελαει..

Link to comment
Share on other sites

Τι έκανες τελικά; Πως παει το ψαράκι ;

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι ο γερακος μου και του εδωσα και τροφη λιγη βεβαια

Link to comment
Share on other sites

sos γυρισα απο το ταξιδι και βρηκα τον μονομαχο μου γεματο ικ τι να κανω να του δωσω αντιβιωση ? η να μην δωσω φαρμακα λογο της ηλικιας του?? μηπως ειναι επειδη ανεβηκε η θερμοκρασια στο σπιτι το νερο ειναι στους 30 βαθμους και αναψα το κλιματιστκο που ειναι επανω απο το ενυδρειο !!! καμια ιδεα???βοηθεια!!!

Link to comment
Share on other sites

αχ αυτοι οι γειτονες το ταιζαν οσο ελειπα λετε να εκαναν κατι στο ψαρι που το τρομαξε και να εβγαλε ικ?

Link to comment
Share on other sites

χρειαζεται σιγουρα φαρμακο!!θα πας σε ενα πετ σοπ και θα τους πεις οτι το θες για ικ!εγω θα σου προτεινα της API super ick cure!μετρησεις απο το ενυδρειο εχεις??

Link to comment
Share on other sites

εχω φαρμακο αλλα φοβαμαι να το ριξω!

Link to comment
Share on other sites

Βάλε μας μια φωτογραφία το ψαράκι σε παρακαλώ. Εγώ θα δοκίμαζα μόνο με θερμοκρασία ανεβασμένη, καλή οξυγόνωση του νερού και βιταμίνες. Αλλά πριν από αυτά φωτογραφία για να δούμε σε τι έκταση είναι.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε μας μια φωτογραφία το ψαράκι σε παρακαλώ. Εγώ θα δοκίμαζα μόνο με θερμοκρασία ανεβασμένη, καλή οξυγόνωση του νερού και βιταμίνες. Αλλά πριν από αυτά φωτογραφία για να δούμε σε τι έκταση είναι.

Link to comment
Share on other sites

οκ παιδια θα βγαλω φωτο και θα βαλω αν και δεν διακρινοντε παρα πολυ τα στιγματα θα προσπαθησω παντος

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν μπορεσα να βγαλω καθαρη φωτο τον εχει πιασει υπερκινητικοτητα ειναι ακριβως ετσι post-50906-0-15152300-1371329964_thumb.jpg και μια δικια του που ειναι θολη post-50906-0-13786400-1371329997_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τον παρατηρείς να ξύνεται πουθενά ; Εγώ σου έγραψα και πιο πάνω τι προτείνω.

Μια άσχετη παρατήρηση : Ο μονομάχος μου φαίνεται αρκετά "μικρός" για τα χρόνια που λες ότι τον έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Σε εχω ξαναρωτησει για μετρησεις και δεν μου τις εδωσες...Σε ξαναρωτω λοιπον,εχεις μετρησεις και αν ναι ποιες ειναι?

Επεισης φιλε Giorgos Kk εσυ πως προτεινεις ετσι φαρμακα?Εισαι σιγουρος οτι το ψαρι εχει ικ και τα προτεινεις?

Λιγο προσοχη παρακαλω τι προτεινουμε και ειδικα οσον αφορα τα φαρμακα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τον παρατηρείς να ξύνεται πουθενά ; Εγώ σου έγραψα και πιο πάνω τι προτείνω.

Μια άσχετη παρατήρηση : Ο μονομάχος μου φαίνεται αρκετά "μικρός" για τα χρόνια που λες ότι τον έχεις.

ειναι παλια φωτο οταν ειχε ικ...πριν 1,5 χρονια

Link to comment
Share on other sites

μετρισεις παιδια την δευτερα να ανοιξει το πετ ..εριξα λιγο αλατι και η θερμοκρασια ειναι στους 28

Link to comment
Share on other sites

τωρα εχει τα ιδια σημαδια??

ναι δυστιχος και πιο πολλα απο εχθες ειμαι σιγουρη για την ασθενια αλλα λογο ηλικιας φοβαμαι να του ριξω φαρμακα δεν ειναι πλεον σαν την φωτο ο μονομαχος λαμπερος με υπεροχο χρωμα εχει σκουρινει και το κεφαλι του ειναι μαυρο και χοντρο ασχημουλης!!! αλλα ειναι η αδυναμια μου!! μια πιο πρόσφατη φωτο post-50906-0-11464300-1371372553_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τον παρατηρείς να ξύνεται πουθενά ; Εγώ σου έγραψα και πιο πάνω τι προτείνω.

Μια άσχετη παρατήρηση : Ο μονομάχος μου φαίνεται αρκετά "μικρός" για τα χρόνια που λες ότι τον έχεις.

ναι στις πετρες και ακολουθησα αυτα που μου εγραψες επισης εριξα αλατι και θα επιμεινω σε αυτο και οχι στα φαρμακα βιταμινες περνει καθε εβδομαδα για οξυγονο να βαλω αεροαντλια?? επισης η φωτο ειναι 1,5 χρονο πριν ειχε ικ τοτε για αυτο την ανεβασα φυσικα και δεν ειναι ετσι σημερα!και στην φωτο ηταν 1 ετους

Έγινε επεξεργασία - AngelinaA
Link to comment
Share on other sites

μετρισεις παιδια την δευτερα να ανοιξει το πετ ..εριξα λιγο αλατι και η θερμοκρασια ειναι στους 28

Ανέβασε σιγά σιγά στους 30 και παρακολούθησε αν μειώνονται τα σημάδια.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε παιδια κανετε οτι ναναι?Γιατι εριξες αλατι?Αν δεν ειμαστε σιγουροι για κατι δεν το κανουμε!

Πως εισαι τοσο σιγουρη οτι ειναι μεγαλης ηλικιας το ψαρι?

Απ οτι βλεπω μετρησεις δεν εχεις για να παρακολουθεις το νερο σου,ειμαι σιγουρος οτι εχουν να κανουν μ αυτο ολα τα προβληματα που αντιμετοπιζεις..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε παιδια κανετε οτι ναναι?Γιατι εριξες αλατι?Αν δεν ειμαστε σιγουροι για κατι δεν το κανουμε!

Πως εισαι τοσο σιγουρη οτι ειναι μεγαλης ηλικιας το ψαρι?

Απ οτι βλεπω μετρησεις δεν εχεις για να παρακολουθεις το νερο σου,ειμαι σιγουρος οτι εχουν να κανουν μ αυτο ολα τα προβληματα που αντιμετοπιζεις..

ναι ειμαι σιγουρη το ψαρι ειναι μεγαλης ηλικιας και το εχω ενα χρονο περιπου μου το εδωσε ενας φιλος της μαμας μου που το ειχε σε γυαλα για 2 χρονια αφου το ειδα στην γυαλα το λυπηθηκα και τον ρωτησα αν γινεται να το παρω και αν το βαλω σε ενυδρειο (μιας και που ειχα χασει προσφατα τον κοκκινουλι λογο αστρωτου ενυδρειου οπως μου ειχατε πει σε αλλο θεμα) ειπε οτι ειναι γερικο και μου το εδωσε μιας και που δεν ειχε χρονο να ασχοληθει με ενυδρεια καθε εβδομαδα παρακολουθω το νερο και ειναι παντοτε καλες μην βγαζεις αμεσως συμπερασματα..ειναι σιγουρα ικ γιατι εχει γεμισει παρα πολυ ξερω τι κανω απλα δεν θελω να ριξω φαρμακο αμα δεν γινει κατι θετικο το επομενο 24ωρο θα το ρισκαρω..

Έγινε επεξεργασία - AngelinaA
Link to comment
Share on other sites

3 χρονων ψαρι δεν νομιζω οτι ειναι γερικο..ο δικος μου εζησε 4 χρονια..Απλα πιστευω οτι δεν του δινεις τις σωστες συνθικες και γι αυτο εχεις προβληματα.Οσο για το ικ να μην εισαι σιγουρη,γιατι υπαρχουν 2-3 ασθενειες που μοιαζουν με ικ αλλα δεν ειναι...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έλεος με τις μετρήσεις ...ο κάθε άσχετος που δεν έχει τι να πει φαντάζεται αμόνια και νιτρώδη στο νερό.....

ούτε μαγαζί με τεστ να είχατε.

δεν γνωρίζω απο μονομάχους,δεν είχα ποτέ αλλά όσα ξέρει ο νοικοκύρης δεν τα ξέρει ο κόσμος ολος...συνέχισε όπως νομίζεις είμαι σίγουρος πως αγαπάς το ψαράκι σου και θα κάνεις τα πάντα να το σώσεις.

αλάτι καλά έκανες και έβαλες,γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έλεος με τις μετρήσεις ...ο κάθε άσχετος που δεν έχει τι να πει φαντάζεται αμόνια και νιτρώδη στο νερό.....

ούτε μαγαζί με τεστ να είχατε.

δεν γνωρίζω απο μονομάχους,δεν είχα ποτέ αλλά όσα ξέρει ο νοικοκύρης δεν τα ξέρει ο κόσμος ολος...συνέχισε όπως νομίζεις είμαι σίγουρος πως αγαπάς το ψαράκι σου και θα κάνεις τα πάντα να το σώσεις.

αλάτι καλά έκανες και έβαλες,γνώμη μου.

Εμενα εννοεις φιλε μου?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...