Jump to content

Αρχάριος-Καινούργιο Ενυδρείο Με Μονομάχο


Mpitzi90

Recommended Posts

Τι λένε οι οδηγίες από το προϊόν με τα βακτήρια ; Αυτό θα κάνεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Εστω οτι δεν ακολούθησα σωστά τις οδηγίες, τα βακτήρια αν δεν έχουν τροφή για να φάνε..πεθαίνουν αμέσως μετά απο μια μέρα και πρέπει να ξαναρίξω μέσα καινούργια?

Link to comment
Share on other sites

Αν σου λέει να βάλεις ψάρι μεσά σε 24 ώρες, τοτε πρεπει να βάλεις ψάρι μεσά σε 24 ώρες. Αν περάσουν, ρίξε παλι τη δόση για τα λίτρα σου και ακολούθησε τις οδηγίες. Στο συγκεκριμένο τροπο στρωσιματος καλό είναι να παρακολουθείς τις τιμες του νερου και να ταιζεις λίγο μέχρι να ολοκληρωθεί ο κύκλος του αζώτου.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μόνο το μπουκαλάκι, το οποίο πάνω γράφει τι δόση πρέπει να βάλω μέσα, κτλ κτλ...δε γράφει πουθενά για το πότε να βάλω τον μονομάχο μου. Μήπως υπήρχε και κάποιο χαρτί μαζί με το κουτί του, αλλα επειδή μου το έδωσε φίλος, ηταν χωρίς τη συσκευασία του. :/

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια αναζήτηση στο google. Δεν το γνωρίζω το συγκεκριμένο. Ίσως υπάρχει κάποιος που το έχει χρησιμοποιήσει και ξέρει. :)

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αυτό μπορώ να βρώ στο google..

"Home About Us Contact Us View Feedback Our Shop Shop Categories Description Waterlife BacterLife 100ml, 250ml, 500mlBacterLife is superior to many of its competitors as it contains two types of bacteria.Virtually all bacteria products sold around the world contain Heterotrophic bacteria. These bacteria are responsible for the digestion and breakdown of solid organic waste in the aquarium.This breakdown of solid waste results in the production of Ammonia, and other soluble Nitrogen compounds, which can then be broken down by the filtration system.Products containing ONLY Heterotrophic bacteria will cause ammonia levels to INCREASE before they start to DECREASE.BacterLife contains Heterotrophic bacteria AND Autotrophic bacteria. The Autotrophic bacteria feed directly on soluble Nitrogen compounds in the water like AMMONIA and NITRITE.This means that BacterLife will IMMEDIATELY start to reduce the AMMONIA levels, without any dangerous increases. Available in: 100ml, 250ml, 500ml Payment Shipping Contact Us Our preferred method of payment is... Aquarium Life Tank Bacter Waterlife 100ml, Ammonia Nitrite Fish - 250ml, 500ml - ..."

Συγνώμη για το κατεβατό και το χρόνο που σου τρώω, απλά θέλω τα πάντα να γίνουν σωστά γιατι δε μου φταίει σε τπτ ο μονομάχος μου. :bigemo_harabe_net-98:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...