Jump to content

Dimmer Για Τ5


Konstantinos83

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά! Ηθελα την εξις διευκρίνηση. Γίνεται να βάλεις ετοιμο dimmer σε Τ5 φωτιστικό? Και αυτό γιατι ψαχνω Θεσσαλονικη να βρώ να αλλάξω τις Τ5 με λιγότερα Κ και δεν βρίσκω στο μήκος που είναι αυτές που έχω....Έχω αρχίσει και τρελαίνομαι :bigemo_harabe_net-111:

Ίσος είναι από τα λίγα πράγματα που δεν είναι Universal. Και με αυτό δεν εννοω πως όλα τα φωτιστικα πρέπει να δέχονται ένα μήκος αλλα τουλα΄χιστον οι εταιρίες να έχουν διαθεσιμα μήκη...

Ευχαριστώ....

Υ.Γ. 4 ρωτησα κανεις δεν εχει...Το φωτιστικό το αγόρασα φιξ με λάμπες και ήταν 2Χ24Χ10000Κ

post-52019-0-10368100-1370693002_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις dimmable ballast για να τις ντιμάρεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. αυτό πως το καταλαβαίνουμε?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ανοιγω το καλυμμα με καποιο τροπο και βλεπω το μπαλαστ και καπου το γραφει?

Link to comment
Share on other sites

Μην ανοίξεις τίποτα...αν ειχε αυτην την δυνατότητα θα την είχαν εκμεταλλευτεί πίστεψε με! Μιας και εισαι Θεσσαλονίκη πετάξου μεχρι το Petcumulus η στείλε μνμ στα παιδια απο εδώ μεσα μιας και εχουν βημα και ρώτησε τους.....

http://www.petcumulus.gr/index.asp?page=product&pid=2420

Κοιτα και λιγο εδω μηπως σου κάνουν αυτες! Βεβαια ειναι θαλασσινού αλλα επειδή έχεις 10000Κ μήπως βρεις τις ιδιες!

Κοιταξε το ομως και λιγο γιατι μαλλον δεν θες τοσο ψηλα Κελβιν! Ας σε βοηθησουν ομως καλυτερα τα παιδια που ασχολουνται με το γλυκο νερο γιατι εγω δεν το εχω! :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα! κοιταξε, δεν θέλω 10000Κ θελω μια 6000 +- 500 και μια 4000 για να έρθει στα ισια του...και τις άλλες τις κρατάω καβάντζα. απλά ψάχνω να βρω μεγεθος σε αυτα τα Κ ίδιο με αυτο που παιρνει το φωτιστικό :)

πως επικοινωνω με το πετκουμουλους απο εδω?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...