Jump to content

Hujeta Gar


Giorgos Kk

Recommended Posts

Εχω βρει το συγκεκριμενο ψαρι καπου στα 5-6 cm στα ποσα λιτρα μπαινει?και ποσο γινετε?

ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ειχα αυτο το ψαρι δεν μου αρεσε ιδιαίτερα ειναι συνεχως στην επιφανεια του νερου , το ενυδρείο που φιλοξενεί το ειδος αυτο πρεπει να ειναι φαρδύ και μακροί το υψος δεν παιζει ρολο

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ!ψαχνω τωρα αυτον τον καιρο τι να βαλω μεσα!πιστευω να καταληξω καπου....

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν βαζεις ενα κοπαδακι http://www.fishbase.org/summary/Exodon-paradoxus.html

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν βαζεις ενα κοπαδακι http://www.fishbase.org/summary/Exodon-paradoxus.html

δεν ειμαι σιγουρος για τιμες αλλα εχω ακουσει οτι ειναι ακριβα ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν νομιζω να υπαρχει τετοιο θεμα δεν εχουν βεβαια 2 ευρω αλλα οχι και 30 ευρω το ενα μια ερευνα αγορας θα βοηθησει πιστευω,και ειναι απιστευτα ψαρια!!

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν βαζεις ενα κοπαδακι http://www.fishbase.org/summary/Exodon-paradoxus.html

+100000000000000 θα τα κατα χαρείς άγρια κινητικά και σε μικρο μέγεθος , θα κανεις ενα ωραιο κοπαδι και δεν θα το βαρεθεις ευκολα ενω τα αλλα σε κανενα 2μηνο το πολυ θα ψάχνεις να τα δωσεις

ta exodon πανε περιπου 11-15 ευρο το ενα αναλογα το μεγεθος αν θες πες μου να σου πω που θα τα βρεις , αλλα προσεχε τα ψαρια ειναι αρπαγμένα απο τη φυση(για μενα μεγαλο λαθος) και πρεπει να τους παρέχουμε αψογες συνθήκες

Έγινε επεξεργασία - piranhas2
Link to comment
Share on other sites

+100000000000000 θα τα κατα χαρείς άγρια κινητικά και σε μικρο μέγεθος , θα κανεις ενα ωραιο κοπαδι και δεν θα το βαρεθεις ευκολα ενω τα αλλα σε κανενα 2μηνο το πολυ θα ψάχνεις να τα δωσεις

το ξερω :bigemo_harabe_net-88: το κοπαδι θα πρεπει να ειναι ομως μεχρι 10 και αμα εχει απο 10 ευρω το ψαρι.....δεν ννομιζω να υπαρχουν τα χρηματα και μετα την αγορα του ενυδρειο :bigemo_harabe_net-111:

αρχικα μεχρι να μαζεψω τα λεφτα σκευτομαι να βαλω ξυλα-φυτα μεσα ετσι ωστε να ειναι ετοιμο απο στυσιμο και να βαλω 2 αρσενικους μονομαχους μ 3-4 θυληκες!ξερω οτι ειναι τρελο αλλα στο παρελθον ειχα 1 αρσενικο με 2 θυληκες σε 30 λιτρα και τα ψαρια ηταν μια χαρα!

σκευτομαι και διαβαζω! πιστευω να καταληξω καπου! :bigemo_harabe_net-126:

Link to comment
Share on other sites

σκευτομαι και διαβαζω! πιστευω να καταληξω καπου! :bigemo_harabe_net-126:

αυτο ειναι το καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

σιγα σιγα και θα γινουν ολα εξαλλου τωρα ξερεις!!!!! :bigemo_harabe_net-82:

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το καλυτερο

ειναι επειδι εχω εξετασεις αλλιος....θα ειχαν γινει λαθη στο θεμα ψαριων...καλα που υπαρχει και το AZ και λυνουμε τις αποριες μας!

σκευτομαι και για 20 καρδιναλιους και φουλ φυτεμενο!εχω πολλες σκεψεις..θα δουμε στην πορεια !!

Link to comment
Share on other sites

ωραια βαζεις και μετα ενα κοπαδι exodon και θα γινει μια ωραια μαχη,θα χαρεις συμπεριφορες!!!!! :bigemo_harabe_net-112::bigemo_harabe_net-77:

Link to comment
Share on other sites

ωραια βαζεις και μετα ενα κοπαδι exodon και θα γινει μια ωραια μαχη,θα χαρεις συμπεριφορες!!!!! :bigemo_harabe_net-112::bigemo_harabe_net-77:

χαχαχ ναι :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ!ψαχνω τωρα αυτον τον καιρο τι να βαλω μεσα!πιστευω να καταληξω καπου....

Φίλε Γιώργο το εν λόγο είδος το είχα κρατήσει πριν πολλά χρόνια και θα σου έλεγα να το ξανασκεφτείς?

Σε κατάσταση μικρού group υπήρχαν αρκετές αψιμαχίες και ήταν σε αρκετά λίτρα και σε μέγεθος περίπου 10-12cm.

Θα σου έλεγα πριν αποφασίσεις να δεις και τι άλλες επιλογές έχεις στα λίτρα σου..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Γιώργο το εν λόγο είδος το είχα κρατήσει πριν πολλά χρόνια και θα σου έλεγα να το ξανασκεφτείς?

Σε κατάσταση μικρού group υπήρχαν αρκετές αψιμαχίες και ήταν σε αρκετά λίτρα και σε μέγεθος περίπου 10-12cm.

Θα σου έλεγα πριν αποφασίσεις να δεις και τι άλλες επιλογές έχεις στα λίτρα σου..

το ξερω..ψαχνω και ψαχνω..καπου θα καταληξω πιστευω!το θεμα ειναι να βαλω και ψαρια που κανουν για τα συγκεκριμενα λιτρα..γιατι την εχω πατησει αρκετες φορες,,(οπως και με τον silver shark)

Link to comment
Share on other sites

για να μην ανογω και αλλο θεμα!(εχω βρει εναν υδρολυκο 5-6cm θα μπορεσει να ειναι σαν 240 λιτρα μονος του?και στην ενηλικιωση?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ψαρι θελει ζωντανη τροφη οταν ειναι μικρο και να μεγαλωσει δηλαδη πολυ δυσκολα θα φαει αλλη

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ψαρι θελει ζωντανη τροφη οταν ειναι μικρο και να μεγαλωσει δηλαδη πολυ δυσκολα θα φαει αλλη

το ξερω! δεν υπαρχει καποιο προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

θα εισαι πολυ πολυ οριακα για το μεγεθος του ψαριου, :bigemo_harabe_net-81: και πιστευω οτι και η διατροφη του θα εχει θεμα. :bigemo_harabe_net-126:

Link to comment
Share on other sites

θα εισαι πολυ πολυ οριακα για το μεγεθος του ψαριου, :bigemo_harabe_net-81: και πιστευω οτι και η διατροφη του θα εχει θεμα. :bigemo_harabe_net-126:

δεν ξερω ψαχνω και ψαχνω θα εχω και καιρο μεχρι το στρωσιμο του ενυδρειου!το μηκος θα ειναι 1,20!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...