Jump to content

Hujeta Gar


Giorgos Kk

Recommended Posts

κανε μια περατζαδα απο εκει που σου ειπα μηπως βρεις κατι που σου αρεσει και κανει!!!

Link to comment
Share on other sites

θα παω αυτο το σαββατο στο μαγαζι αββυσος και πιστευω να καταληξω καπου!ξερω οτι εχει ποικιλια εκει και απο τι εχω ρωτησει!

Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-64: ειμαι σιγουρος κατι θα βρεις σε :bigemo_harabe_net-86::bigemo_harabe_net-87:

Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-64: ειμαι σιγουρος κατι θα βρεις σε :bigemo_harabe_net-86::bigemo_harabe_net-87:

χαχα το ξερω!για αυτο θα παω εκει!πιστευω να ειναι και σε μικρο μεγεθος ωστε μεχρι το στρωσιμο να μπει στο 60λιτρο!

Link to comment
Share on other sites

κανα δυο που εχει παρει το ματι μου ειναι μικρα αλλα μεγαλωνουν!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

3 εβδομαδες το πολυ αν παρω καποιο θα ειναι στο 60λιτρο δν νομιζω να ειχει προβλημα!

:bigemo_harabe_net-88:

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω με καλη φιλτρανση και καμμια δεκαρια γκαπυ την ημερα μια χαρα θα ειναι :bigemo_harabe_net-62::bigemo_harabe_net-112::bigemo_harabe_net-76:

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω με καλη φιλτρανση και καμμια δεκαρια γκαπυ την ημερα μια χαρα θα ειναι :bigemo_harabe_net-62::bigemo_harabe_net-112::bigemo_harabe_net-76:

Προσοχή λιγάκι, δεν τα προτεινουμε έτσι απλα αυτά. ;)

Link to comment
Share on other sites

αφου θελει θυρευτη να παρει τι να κανουμε :bigemo_harabe_net-111: για να πουμε και του στραβου το δικιο βεβαια θα δοκιμαζα πρωτα το κατεψυγμενο...........

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρειο που θα παρεις προσωπικα πιστευω δεν κανει για θηρευτες καποιον διαστασεων, και εφοσον σκεφτεσε και για φυτεμενο δεν θα μεινει τιποτα ορθιο. Εγω θα σου προτεινα ενα ειδος κοπαδοψαρου οπως τα ροδοστομα πχ αλλα σε μεγαλο αριθμο ετσι ωστε να απολαμβανεις το σμηνος.

Link to comment
Share on other sites

για να μην ανογω και αλλο θεμα!(εχω βρει εναν υδρολυκο 5-6cm θα μπορεσει να ειναι σαν 240 λιτρα μονος του?και στην ενηλικιωση?

Aυτα τα ψαρια ειναι πολυ ιδιαίτερα στα παντα ενυδρειο φωτισμος ροη νερου κτλ , και δεν ειναι για τον μεσω χομπιστα περα απο μεγαλο ενυδρειο θελουν καλη φιλτρανση και οσο μεγαλωνουν θελουν αλαγη στι set up πολυ καλη και δυνατη κυκλοφορια νερου , τους αρεσει να κολυμπανε αντιθετα στο ρευμα , τα ψαρια αυτα ειναι ψαρεμενα αγρια πιστευω οτι το 90% ολων αυτον το θηρευτών θα πεθανουν μεσα σε 1 με 2 χρονια....σε λαθος ενυδρεια με λαθος συνθηκες..................ειναι κριμα

αυτο στα λεω γιατι εχω αγρια πιαστα ψαρια 2 απο αμαζονιο και παρολο που τους προσφερω τα καλυτερα σαν το φυσικο τους περιβαλλον δεν θα ειναι ποτε!!για μενα δεν θα επρεπε καν να πωλούνται

Link to comment
Share on other sites

ενταξει σας ευχαριστω πολυ!αρα οχι αγρια πιασμενα ψαρια στο ενυδρειο!μιας και δεν ξερω και πολλα ακομα και δεν εχω ξανα ασχοληθει!

Link to comment
Share on other sites

http://www.seriouslyfish.com/species/ctenolucius-hujeta/ οποτε το ξεχνας το hujeta, θελει 1.80 μηκος

θα σε συμβουλευα επειδη εισαι αρχαριος και πρωτη φορα ασχολισε οπως λες με τα ενυδρεια να κοιταξεις ψαρια που δεν ειναι πολυ απαιτητικα . ψαρια που θα μπορεσεις να συντηρησεις . το οτι δεν εχεις εσυ προβλημα να ταιζεις ζωντανα επίσης δε παει να πει οτι δεν εχουμε και εμεις εδω μεσα προβλημα μ αυτο. οποτε οπως προανεφερε ενας φιλος , αυτα δε τα λεμε εδω μεσα τόσο απλά. φτασε σε σημειο να εχεις ιδανικες συνθηκες για απλά κοινωνικά ψάρια και αργοτερα σκεφτεσαι και τους θυρευτες.

φιλικα

Χρηστος

Link to comment
Share on other sites

http://www.seriouslyfish.com/species/ctenolucius-hujeta/ οποτε το ξεχνας το hujeta, θελει 1.80 μηκος

θα σε συμβουλευα επειδη εισαι αρχαριος και πρωτη φορα ασχολισε οπως λες με τα ενυδρεια να κοιταξεις ψαρια που δεν ειναι πολυ απαιτητικα . ψαρια που θα μπορεσεις να συντηρησεις . το οτι δεν εχεις εσυ προβλημα να ταιζεις ζωντανα επίσης δε παει να πει οτι δεν εχουμε και εμεις εδω μεσα προβλημα μ αυτο. οποτε οπως προανεφερε ενας φιλος , αυτα δε τα λεμε εδω μεσα τόσο απλά. φτασε σε σημειο να εχεις ιδανικες συνθηκες για απλά κοινωνικά ψάρια και αργοτερα σκεφτεσαι και τους θυρευτες.

φιλικα

Χρηστος

3 χρονια εχω κοινωνικα για αυτο ειπα να αλλαξω,, ;) μπορει να παω σε κιχλιδες δεν ξερω σκευτομαι και ψαχνω ακομα! :bigemo_harabe_net-82:

Link to comment
Share on other sites

τα exodons παντως ειναι πολυ ωραια !! τα εχω ενα χρονο και ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...