Jump to content

Ανεμιστήρες Στο Full.


Recommended Posts

Μέσα στο μαγαζί έχω 30ο C kai στο ενυδρείο έχω 27ο με ανεμιστήρα και εξάτμιση νερού..

Link to comment
Share on other sites

δουλευουν και οι 4 εννιαρηδες με τον κοντρολερ αρκετη ωρα λογω του ζεστου χωρου(31 βαθμους) :bigemo_harabe_net-111: ,κρατανε περιπου στους 27,2 μεχρι τις 5 τα ξημερωματα μετα πεφτει μεχρι το μεσημερι στους 26,5.εξατμιση φουλ γυρω στα 4 λιτρα την ημερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ελυσα το πρόβλημα με την ζέστη. Το γύρισα σε δίσκους :)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Άντε καλή αρχή.

Σήμερα πήραν μπροστά τα ανεμιστηράκια του ενυδρείου στους 29 βαθμούς.

Link to comment
Share on other sites

Κιόλας ανεμιστήρες, νωρίς δεν είναι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κοιτάω το ενυδρείο και βλέπω τον θερμοστάτη να ανάβει ... :)

Link to comment
Share on other sites

εμενα ο controler ειναι ρυθμισμενος στους 24,7 c οποτε αναβει εδω και πολλες μερες τους ανεμιστηρες

Link to comment
Share on other sites

Τα ανεμιστηρια 6 συνολο αναβουν χειμωνα κλοκαιρι μαλιστα το καλοκαιρι βαζω συνολικα 8 ....η θερμοκρασια ειναι ρυθμισμενη στουσ 26 ο χειμωνα και 27 το καλοκαιρι.

Το καλοκαιρι βεβαια οταν το ενυδρειο βρισκεται σε φουλ φωτισμο και με ανοιχτα καπακια πολλες φορες ξεπερα τουσ 27,4 βαθμους και ας δουλευουν ολα φουλ!!!

Το χειμωνα αναβουν για περιπου 5 ωρες οσο ειναι φουλ φωτοπεριοδο!!!

Link to comment
Share on other sites

στην περίπτωση με ρύθμιση στον controller 26oC μέχρι και πριν 1 μήνα δεν άνοιγε ούτε θερμαντήρα ούτε ανεμιστήρες

απο βράδυ έπεφτε στους 25,8 μέχρι πρωί που κρατιόταν εκει μέχρι να ανάψουν τα φώτα που ανέβαζαν την θερμοκρασία σταδιακά μέχρι τους 26,2 που έσβηναν

την τελευταία εβδομάδα και περίπου στην μέση και μέτα της φωτοπεριόδου ακουω τα fans να σκάνε καμια φορά ανάλογα με το πόσο ζεστή ήταν η μέρα

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν έχει ξεπεράσει μέχρι τώρα τους 27.4 C με τα φώτα αναμμένα, ο controller είναι ρυθμισμένος στους 26 C για τους θερμοστάτες μόνο, όταν φτάσει κοντά στους 29 τότε θα πάρουν μπροστά τα μεγάλα μέσα .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...