Jump to content

Διατροφη


kuriakos-margarita

Recommended Posts

καλησπερα παιδια,

εχω ξεκινησει και δινω αυτα στα ψαρουλια μου

Ocean Nutrition Red MarineAlgae S/M(σκεφτομαι να το συμπεριλαβω)

Ocean Nutrition NanoReef FishFood 15 g(σαν εξαρχης τροφη για τα περκουλακια)

Ocean Nutrition Instant BabyBrineShrimp 20g(αυτο το σκεφτομαι να το συμπεριλαβω)

Ocean Nutrition Formula 1 MarinePellet small 100 gr + Ocean Nutrition Instant BabyBrineShrimp 20g

κανω καποιο λαθος? σαν διατροφη χρειαζομαι κατι παραπανω?εσεις τι χρησιμοποιειτε στο δικο σας?εχετε κατι να μου προτεινετε,καποια παρατηρηση ισως-συμβουλη?

Link to comment
Share on other sites

κατεψυγμένες...artemia + krill +mysis μία φορά την εβδομάδα..

αλλα τότε δεν θα χρησιμοποιείς το brineshrimp της ocean nutrition αφού είναι αρτέμια σε μορφή κονσέρβας..

Έγινε επεξεργασία - gmaravelisvet
Link to comment
Share on other sites

πηρα και ροτιφερς και μυσις και κοπιποδα ζωνταωα,πηρα και prime reef flakes,ocean nutrition formula two flakes και αυτο και brine shrimp,αλλα θα το ανοιξω οταν τελειωσουν τα ζωντανα,πηρα και σπιρουλινα σε πελλετακι μιας εταιριας haquoss+marine supreme της ιδιας εταιριας,ειναι καλη εταιρια αυτη?γιατι εγω για ocean nutrition πηγα και μου λεει αυτα τα 2.η σπιρουλινα ειναι πελλετ αλλα μου εδωσε ψιλομεγαλο πελλετ,βεβαια μαλακωνει οταν βυθιζεται αλλα εγω ηθελα σε φυλλαρακια και μαλλον με βλεπω να πηγαινω να παρω αυτο που ηθελα,βεβαια για να μη μου παει χαμενη και αυτη λεω να τη βαλω μπλεντερ να την κανω πιο μικρο κομματακι. τα ανοιξα ολα εκανα σε ενα μπωλακι μειγμα και τα υπολοιπα τα διατηρω ψυγειο μεχρι να ξαναχρειαστω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...