Jump to content

Γαριδες Με Πλατυ


Recommended Posts

καλησπερα παιδια

εχω αυτο το ενυδρειο: http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=85698&hl=

θελω να βαλω μεσα καμια γαριδα..... υπαρχει περιπτωση τα πλατυ να μου τις φανε?

να σημειωσω οτι μεχρι στιγμης το χαρεμη των πλατυ π εχω μου εχουν φαει 2 γκαπυ.........

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειδος σκέφτεσαι να βάλεις ;

Link to comment
Share on other sites

Εκτος οτι το ενυδρειο σου ειναι πολυ μικρο και δεν κανει για τα ψαρια που εχεις,αν βαλεις και γαριδες κατα πασα πιθανοτητα θα γινουν γευμα..Ειδικα απο τα πλατυ που ειναι σχετικα μεγαλα ψαρακια και αφου λες οτι σου εφαγαν και γκαπυ τοτε...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, είχα πλάτυ μαζί με γαρίδες amano ( εχουν σχετικά μεγάλο μέγεθος σε σχέση με άλλα είδη ) σε ένα 60άρι και δεν είχαν κανένα πρόβλημα. Τωρα στο δικό σου ενυδρείο και με την εμπειρία που είχες με τα γκάπυ , δεν θα έβαζα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειδος σκέφτεσαι να βάλεις ;

σκεφτομαι με red cherry.......

Link to comment
Share on other sites

Εκτος οτι το ενυδρειο σου ειναι πολυ μικρο και δεν κανει για τα ψαρια που εχεις,αν βαλεις και γαριδες κατα πασα πιθανοτητα θα γινουν γευμα..Ειδικα απο τα πλατυ που ειναι σχετικα μεγαλα ψαρακια και αφου λες οτι σου εφαγαν και γκαπυ τοτε...

Προσωπικά, είχα πλάτυ μαζί με γαρίδες amano ( εχουν σχετικά μεγάλο μέγεθος σε σχέση με άλλα είδη ) σε ένα 60άρι και δεν είχαν κανένα πρόβλημα. Τωρα στο δικό σου ενυδρείο και με την εμπειρία που είχες με τα γκάπυ , δεν θα έβαζα.

το θεμα ειναι οτι με τα γκαπυ εκει που ηταν ολα ωραια κ καλα μεσα σ μια βδομαδα μου τα εφαγαν..... κ το εκαναν βραδυ...... το πρωι που ημουν τριγυρο δεν γινοταν τπτ......

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι με τα γκαπυ εκει που ηταν ολα ωραια κ καλα μεσα σ μια βδομαδα μου τα εφαγαν..... κ το εκαναν βραδυ...... το πρωι που ημουν τριγυρο δεν γινοταν τπτ......

Ετσι θα γινει και με τις γαριδες..

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα.... ας μην τ κανω καλητερα......... θα βαλω κανα σαλιγκαρι αν ειναι......

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου ειχε τυχει το αντιθετο....ειχα στο 60ρι πριν 2 χρονια γκαμπι και πλατυ και ειχα πετυχει τις γαριδες(Amano)να τρωνε μωρα....!δεν θα σου προτεινα να εβαζες γιατι ειναι λιγα τα λιτρα και απο τι λες αφου εφαγαν και τα γκαμπι θα ειναι πολυ δυσκολο..!

Link to comment
Share on other sites

Αν το ενυδρείο σου ήταν πυκνοφυτεμένο θα είχες κάποιες ελπίδες να επιβιώσουν μερικές αλλά βλέπω οτι έχεις πλασιτκά φυτά οπότε μην το σκέφτεσαι καν.εκτός αν θες να δώσεις ένα πραγματικά ακριβό γεύμα στα πλάτυ.... :bigemo_harabe_net-112:

Link to comment
Share on other sites

Αν το ενυδρείο σου ήταν πυκνοφυτεμένο θα είχες κάποιες ελπίδες να επιβιώσουν μερικές αλλά βλέπω οτι έχεις πλασιτκά φυτά οπότε μην το σκέφτεσαι καν.εκτός αν θες να δώσεις ένα πραγματικά ακριβό γεύμα στα πλάτυ.... :bigemo_harabe_net-112:

το στησιμο εχει αλλαξει..... στην παρουσιαση μ εχει πιο κατω φωτογραφια με την μονη διαφορα οτι το φυτο ειναι 2πλασιο

Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα τώρα,αλλά όπως και να έχει δεν είναι πυκνοφυτεμένο ωστε να δημιουργηθούν αρκετές κρυψώνες..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...