Jump to content

200 Λιτρα Με 1 Red Belly!


Giorgos Kk

Recommended Posts

Επειδι εχω τρελα με τα πιρανχας εδω και εναν ολοκληρο χρονο και περιμενα πως και πως αυτη την στιγμη για να τα αποκτησω νομιζω οτι ηρθε η ωρα!το ενυδρειο θα ειναι 200λιτρα...για καποιο ειδος serrasalmus το αποκλειω τελειος γιατι δεν υπαρχουν λεφτα!οποτε σκευτομαι να βαλω 1 red belly!ελεγα για 2 αλλα δεν το διακινδυνευω γιατι εχω δει οτι υπαρχει προβλημα...για 3 δεν χωρανε στο ενυδρειο μιας και καθε ενηλικο ψαρι θελει 80 λιτρα!!αρα θα βαλω ενα...θα εχει καποιο προβλημα το ψαρι μιας και δεν θα ειναι σε κοπαδι?? :bigemo_harabe_net-111: το ενυδρειο θα στιθει με πολλες ριζες,black water,βαλισνεριες κερατοφυλλο και καμπομπα,και μαυρο υποστρωμα!δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα με το ψαρι...ακουω τις αποψεις σας!!

:bigemo_harabe_net-126:

Έγινε επεξεργασία - Giorgos Kk
Link to comment
Share on other sites

Επειδι εχω τρελα με τα πιρανχας εδω και εναν ολοκληρο χρονο και περιμενα πως και πως αυτη την στιγμη για να τα αποκτησω νομιζω οτι ηρθε η ωρα!το ενυδρειο θα ειναι 200λιτρα...για καποιο ειδος serrasalmus το αποκλειω τελειος γιατι δεν υπαρχουν λεφτα!οποτε σκευτομαι να βαλω 1 red belly!ελεγα για 2 αλλα δεν το διακινδυνευω γιατι εχω δει οτι υπαρχει προβλημα...για 3 δεν χωρανε στο ενυδρειο μιας και καθε ενηλικο ψαρι θελει 80 λιτρα!!αρα θα βαλω ενα...θα εχει καποιο προβλημα το ψαρι μιας και δεν θα ειναι σε κοπαδι?? :bigemo_harabe_net-111: το ενυδρειο θα στιθει με πολλες ριζες,black water,βαλισνεριες κερατοφυλλο και καμπομπα,και μαυρο υποστρωμα!δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα με το ψαρι...ακουω τις αποψεις σας!!

:bigemo_harabe_net-126:

Ρίξε μια ματιά εδώ.

Δεν είχα ποτέ θηρευτές, αλλά νομίζω ότι δεν πρέπει να βάλεις μόνο ένα ψαράκι.

Link to comment
Share on other sites

το εχω διαβασει πολλες φορες και το εχω ψαξει πολυ!εχω δει και ψαρια μονα τους που δεν εχουν προβλημα..δεν ξερω..

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλεις κοπάδι.. Με ένα ψάρι δεν θα δεις συμπεριφορά θηρευτή..

Σε 200 λίτρα καλύτερα να βάλεις ένα serrasalmus sanchezi ή serrasalmus romberus(αν και σε 2-3 χρόνια θα χρειαστείς μεγαλύτερο ενυδρείο..)

Τα ρεντ μπέλι θέλουν να είναι από 4 και πάνω και θέλουν πολλά λίτρα..

Από 300 και πάνω..

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλεις κοπάδι.. Με ένα ψάρι δεν θα δεις συμπεριφορά θηρευτή..

Σε 200 λίτρα καλύτερα να βάλεις ένα serrasalmus sanchezi ή serrasalmus romberus(αν και σε 2-3 χρόνια θα χρειαστείς μεγαλύτερο ενυδρείο..)

Τα ρεντ μπέλι θέλουν να είναι από 4 και πάνω και θέλουν πολλά λίτρα..

Από 300 και πάνω..

3 θα ειναι στριγμωμενα εε? δεν ξερω τι να κανω... :bigemo_harabe_net-111: θελω σαν τρελος πιρανχα αλλα για serrasalmus δεν υπαρχουν λεφτα!!

Έγινε επεξεργασία - Giorgos Kk
Link to comment
Share on other sites

Σου είπα μπορείς να πάρεις και 4 αλλά μέχρι να γίνουν 15-20 εκατοστά..

Μετά θες μεγαλύτερο ενυδρείο..

Link to comment
Share on other sites

οταν εννοεις οτι δεν θα δω συμπεριφορα θηρευτη τι εννοεις? :bigemo_harabe_net-126:

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ειναι λαθος 1 redbelied θα εχεις προβληματα συμπεριφορας θα φοβάται θα στεσαρετε κτλ και γενικα θα περναει χαλια.........για παραπανω τα λιτρα ειναι λιγα , κανε υπομονη για κανενα serrasalmus sanchezi

Link to comment
Share on other sites

ενταξει...ειναι σιγουρο οτι θα γινουν αυτα?? :bigemo_harabe_net-111:

Link to comment
Share on other sites

ναι απόλυτα .......εγω εκανα το λαθος με 3 και μείνανε 2 και τα εβλεπα και τα λειπόμουν...........αν θες redbelied παρε μια 5αδα σε 450 λιτρα να γουσταρεις και εσυ και αυτα

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!! :bigemo_harabe_net-64::bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...