Jump to content

Γκαπακια


Apostolis Dvs

Recommended Posts

Εχω 2 αρσενικα και 5 θυλικα γκαπυ
και θα βαλω αλλο ενα θυλικο για να μην τα στρεσαρουν και πολυ τα αρσενικα

σημερα παρατηρισα πως ενα θυλικο εχει λιγο φαγωμενη ουρα οχι πολυ αλλα λιγο


Απο τι φαινεται ο γκαπινος μου εχει ορεξεις και το θυλικο δεν εχει χαχα

ηθελα να ρωτησω

κατα την αναπαραγωγη
οι γωνοι που θα δημηιουργηθουν θα εχουν παρομοια χαρακτηριστικα με το θυλικο ή το αρσενικο?

Link to comment
Share on other sites

μαλλον ναι...αναλογα γιατι απο εκει που τα πηρες μπορει να ηταν απο αλλο αρσενικο εγκυος και να βγουν αλλο χρωμα...αναλογος...8 ψαρια σε 30 λιτρα νομιζω οτι ειναι πολλα...οταν θα αρχισουν οι γεννες τα μωρα τι θα τα κανεις??γιατι ανα 40 μερες με τοσα θυληκα θα σου μενουν σιγουρα 20-30 μωρα :bigemo_harabe_net-81:

Έγινε επεξεργασία - Giorgos Kk
Link to comment
Share on other sites

εγγυος δεν νομιζω ναναι γτ τα εχουν ολα τα θυλικα μαζι και ολα τα αρσενικα μαζι σε διαφορετικα ενυδρεια

εχω πολλους φυλους και αλλο ενα ενυδρειο :) δεν θα εχω προβλημα πιστευω

Link to comment
Share on other sites

εγγυος δεν νομιζω ναναι γτ τα εχουν ολα τα θυλικα μαζι και ολα τα αρσενικα μαζι σε διαφορετικα ενυδρεια

εχω πολλους φυλους και αλλο ενα ενυδρειο :) δεν θα εχω προβλημα πιστευω

ενταξει εσυ ξερεις...παντος θα μπορουσες να τα εβαζες και:1 αρσενικο 3 θυληκα...ή 1 αρσενικο 2 θυληκα σε πυκνοφυτεμενο...(οπως και εγω αλλα μου τα σκοτωσε ολα μια θυληκια....)

Έγινε επεξεργασία - Giorgos Kk
Link to comment
Share on other sites

εγω λεω να περιμενω με γεννες και να μινει ενας ικανοποιητικος αριθμος γωνων δλδ να μινουν τα πιο ικανα και να εχω στο ενα ενυδρειο μονο αρσενικα που ειναι και τα πιο φαντακτερα του ειδους και τα θυλικα να τα δοσω

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το να πετυχεις A grate αναπαραγωγη δεν ειναι τοσο ευκολο...τα μικρα γκαπυ σου πιθανον να μην ειναι τοσο ομορφα οσο αυτα που βλεπεις στα πετ..ασε που θελουν 2 μηνες για να αρχισουν να περνουν χρωματα και κανα 6μηνο για να ειναι στο μεγεθος που εχουν τα πετ.....δες λιγο την μεση ζωη στα ενυδρεια που εχουν τα γκαπυ....αρα το ενυδρειο σου οπως το φανταζεσαι δεν θα ειχε περισσοτερο απο 1 χρονο ζωη.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...