Jump to content

Υπάρχουν Pet Shops Για Ανταλλαγή Ψαριών?


Recommended Posts

Τελικά υπάρχουν καταστήματα που δέχονται ανταλλαγή ψαριών?

Δεν καταλαβαίνω γιατί συμφωνούν να τους τα αφήσεις που φυσικά θα τα πουλήσουν αλλά αρνούνται την ανταλλαγή.

Τους έχεις σκάσει ένα κάρο λεφτά , σου έχουν πουλήσει φύκια για μεταξωτές κορδέλες αλλά όταν τους πάς ένα ψαράκι αξίας 3-5 ευρώ για ανταλλαγή αρνούνται.

Θέλω να πιστεύω ότι δεν είναι το σύνολο των καταστημάτων έτσι και αν υπάρχει κάποιο που κάνει την διαφορά καλό θα ήταν να αναδειχθεί.

Link to comment
Share on other sites

Ολα ειναι σχετικα.εσυ εχεις σκεφτει για παραδειγμα ενα ρισκο που υπαρχει να σου παρει το ψαρι σου πισω; Και αν εχει αρρωστεια; Να μολυνει ολοκληρο το ενυδρειο του;δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα ακομη και αν θελει να εξυπηρετησει ενα καταστημα.αυτα σου τα λεει ενας χρονιος και αρρωστος χομπιστας που για καποια φεγγαρια εκανε και το χομπι επαγγελμα φιλε μου.

Mobile klaz speaking...

Link to comment
Share on other sites

Ολα ειναι σχετικα.εσυ εχεις σκεφτει για παραδειγμα ενα ρισκο που υπαρχει να σου παρει το ψαρι σου πισω; Και αν εχει αρρωστεια; Να μολυνει ολοκληρο το ενυδρειο του;δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα ακομη και αν θελει να εξυπηρετησει ενα καταστημα.αυτα σου τα λεει ενας χρονιος και αρρωστος χομπιστας που για καποια φεγγαρια εκανε και το χομπι επαγγελμα φιλε μου.Mobile klaz speaking...

Συμφωνώ αλλά το ρίσκο να είναι γενικό και όχι επιλεκτικό. Το καταλαβαίνω να έχουν πάγια πολιτική να μην δέχονται ψάρια πίσω γενικά. Οταν όμως τα παίρνουν δωρεάν για να τα πουλήσουν δεν έχουν ρίσκο?

Link to comment
Share on other sites

και βεβαια εχουν.ορισμενοι δεν νοιαζονται η δεν τους ενδιαφερει αυτο το ενδεχομενο.αλλα και παλι επιλογη τους ειναι.καθαρα θεμα δικο τους.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ αλλά το ρίσκο να είναι γενικό και όχι επιλεκτικό. Το καταλαβαίνω να έχουν πάγια πολιτική να μην δέχονται ψάρια πίσω γενικά. Οταν όμως τα παίρνουν δωρεάν για να τα πουλήσουν δεν έχουν ρίσκο?

:bigemo_harabe_net-64: μου εχει τυχει ακριβως το ιδιο....ειχα καποτε σκαλαρια και ενα ειχε γινει τεραστιο και πηγα και το εδωσα χαριστικα... μου ειπαν οτι θα το βαλουν σε ενα διακοσμητικο ενυδρειο και πηγα μετα απο 5 μερες και το ειδα να το πουλανε 30 ευρω.....

Link to comment
Share on other sites

Ολα ειναι σχετικα.εσυ εχεις σκεφτει για παραδειγμα ενα ρισκο που υπαρχει να σου παρει το ψαρι σου πισω; Και αν εχει αρρωστεια; Να μολυνει ολοκληρο το ενυδρειο του;δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα ακομη και αν θελει να εξυπηρετησει ενα καταστημα.αυτα σου τα λεει ενας χρονιος και αρρωστος χομπιστας που για καποια φεγγαρια εκανε και το χομπι επαγγελμα φιλε μου. Mobile klaz speaking...

+1

Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-64: μου εχει τυχει ακριβως το ιδιο....ειχα καποτε σκαλαρια και ενα ειχε γινει τεραστιο και πηγα και το εδωσα χαριστικα... μου ειπαν οτι θα το βαλουν σε ενα διακοσμητικο ενυδρειο και πηγα μετα απο 5 μερες και το ειδα να το πουλανε 30 ευρω.....

Δεν είσαι ο μόνος !!!!!! Φαντάζομαι ότι από το ίδιο μαγαζί αγόρασες κάτι άλλο ε;

Link to comment
Share on other sites

Κανενα μαγαζι δεν δεχετε ανταλλαγες και μου εχει τυχει με ενα ζευγαρι ραμιρεζι ενος φιλου.

Link to comment
Share on other sites

Κανενα μαγαζι δεν δεχετε ανταλλαγες και μου εχει τυχει με ενα ζευγαρι ραμιρεζι ενος φιλου.

Και κάποιος προφανώς έσκασε 20 ευρώ για να τα αγοράσει την επόμενη ημέρα από το κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Και κάποιος προφανώς έσκασε 20 ευρώ για να τα αγοράσει την επόμενη ημέρα από το κατάστημα.

Οχι,απλα δεν τους καναμε την χαρη να τα αφησουμε εκει και τα χαρισαμε σε χομπιστα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αμα δεχοντουσαν τις ανταλλαγες,με τις τοσες γεννες που εχω,θα τους εκλεινα και το μαγαζι :P

Link to comment
Share on other sites

Οχι,απλα δεν τους καναμε την χαρη να τα αφησουμε εκει και τα χαρισαμε σε χομπιστα.

Αψογος.

Link to comment
Share on other sites

Αμα δεχοντουσαν τις ανταλλαγες,με τις τοσες γεννες που εχω,θα τους εκλεινα και το μαγαζι :P

χαχαχα έτσι ακριβώς!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι ο μόνος !!!!!! Φαντάζομαι ότι από το ίδιο μαγαζί αγόρασες κάτι άλλο ε;

οχι....και τους ειχα δωσει και οχι μονο ενα σκαλαρι....ενα θυληκο μονομαχο και αλλο ενα ψαρακι που δεν θυμαμε τι....αλλα ουτε καν να μου πουν αν θελω κατι αλλο...και απο το συγκεκριμενο μαγαζι (που εχει μονο ψαρια)ειχα παρει ενυδρειο,ολα τα ψαρια απο εκει...τα παντα!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...