Jump to content

Ψαρια Για Ενυδρειο 80 Λιτρων!


Recommended Posts

80 λίτρων είναι ενυδρείο είναι έτοιμο και περιμένει ψαράκια!καμια όμορφη νανοκιχλιδα αν έχει κάποιος να μου προτεινει;ακούω προτάσεις και για αλλά ψάρια επίσης!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλε μου! καταρχήν πρωτα πρέπει να μας πεις αν έχεις σκοπό να μαλακωσεις το νερό σου!

Έγινε επεξεργασία - JOHN1801
Link to comment
Share on other sites

Αν χρειαστεί το ειδος που θα βάλω θα το μαλακωσω!αα το ενυδρείο είναι περιπου 60Χ30Χ40

Link to comment
Share on other sites

σε 72 λιτρα μικτά που είναι το ενυδρείο σου εγώ θα πήγαινα σε ζωοτοκα..τι λες?

Link to comment
Share on other sites

Έχω ηδη αρκετά γκαπυ οποτε ήθελα κατι διαφορετικο!

Link to comment
Share on other sites

σε αυτά τα λιτρα που έχεις νομίζω οτι μόνο σε ψαροσυνθεση της λίμνης Ταγκανικα θα βρεις νανοκιχλιδες,άσε όμως καλύτερα να μας απαντήσει κάποιος πιο έμπειρος!

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα μερικά απο Τανγκανίκα που ταιριάζουν στο ενυδρείο μου σπίτι διάβασα όπως N.brichardi και Ertemodus Cyanostictus τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως άμα έχεις την εμπειρία και μπορείς να μαλακώσεις το νερό θα μπορούσες να βάλεις ραμιρέζι http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=42356 που είναι πανέμορφα ψάρια και πιστεύω ένα ζευγάρι για το ενυδρείο σου είναι ιδανικό, καλή συνέχεια :):)

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα μερικά απο Τανγκανίκα που ταιριάζουν στο ενυδρείο μου σπίτι διάβασα όπως N.brichardi και Ertemodus Cyanostictus τι λέτε;

τα brichardi δεν νομιζω πως κανουν για τα λιτρα σου.Ενα χαρεμακι neolamprologus multifasciatus ειναι οτι πρεπει για αυτα τα λιτρα αν εχεις σκοπο να πας για Αφρικη
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα μερικά απο Τανγκανίκα που ταιριάζουν στο ενυδρείο μου σπίτι διάβασα όπως N.brichardi και Ertemodus Cyanostictus τι λέτε;

αυτά τα δύο είδη ψαριών που ανέφερες θέλουν τουλάχιστον το μήκος του ενυδρειου να είναι 80cm!

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα γι αυτά τα ειδη ότι κανουν στα λίτρα μου αλλά για να το λέτε όλοι κάτι θα ξέρετε παραπανω!όσο ζεις μαθαίνεις;)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και ο Αμαζονιος! Ενα κοπαδι καρδιναλιοι με απιστογραμμα ή bolivian ram ή κορυ!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...