Jump to content

Γεννηστρα


tanalias

Recommended Posts

3 θυληκες labidochromis mbamba ειναι φουσκωμενες.η μια 15 ημερων και αλλες 2 μιας εβδομαδας.εχω ενυδρειο 50 λιτρα και θελω να το κανω γεννηστρα.δεν το εχω ξανακανει.το φιλτρο απο το μικρο το ενυδρειο(1 fluval 2) το εχω στο κυριος ενυδρειο εδω και 1,5 μηνα.τι πρεπει να προσεξω και τι πρεπει να κανω?δεν εχω ασχοληθει ξανα με γεννητρα.το μικρο φιλτρο εχει μεσα μπλε σφφουγγαρι.καλος η κακος?πρεπει να ριξω μεσα στο μικρο φιλτρο την ΄'μουργα' απο τα αλλα φιλτρα?

Link to comment
Share on other sites

Σε τι ενυδρείο τα έχεις τα ψαράκια ;

Σε κάθε περίπτωση, για να μπολιάσεις το φίλτρο πρέπει να βάλεις μέσα και έτοιμο στρωμένο βιολογικό υλικό από το μεγάλο.

Για τη γεννήστρα, η απάντηση θα εξαρτηθεί από το ενυδρείο που έχεις τώρα τις μπουκωμένες. ;)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμεση απαντηση.τα ψαρακια τα εχω σε ενα rio240.εκει εχω 6 mbamba και 2 θυληκα caeruleus(ψαχνω για αρσενικο).το θεμα ειναι οτι παρολο που εχει κρυψωνες καθε φορα που γεννανε ta mbamba τα caeruleus τα βαζουν με τα μικρα mbamba.θελω τωρα που ειναι 3 φουσκωμενα να παρω μια φορα ολες τις γεννες,αν ειναι εφικτο η εστω 1.

Link to comment
Share on other sites

αλλη μια ερωτηση.ειναι κακο να ειναι σε 1 γεννηστρα 50λιτρα 2 θυληκες σε ενδιαφερουσα?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...