Jump to content

Προτασεις Για Αγορα Φιλτρου !


fisher13

Recommended Posts

οπως λεει και ο τιτλος θελω να αγορασω ενα φιλτρο(ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ) για το 300αρι μου στο ενυδρειο τωρα υπαρχει ενα JBL900

αλλα επειδη ειναι οριακο θελω να αγορασω και ενα 2ο δυνατο φιλτρο για να τρεχει το ενυδρειο !

ακουω τις προτασεις σας!

Link to comment
Share on other sites

τι ψαρακια εχεις μεσα φιλε μου;;μπορεις να βαλεις σαν δευτερο αυτο http://www.petsupermarket.gr/6281/προϊόντα/fluval-406-εξωτερικό-φίλτρο-για-ενυδρεία-γλυκού-θαλασσινού-νερούέως-400l.html για να συμπληρωσεις τι φιλτρανση σου,ευκολοχρηστο με χωρο για αρκετο βιολογικο υλικο η σε κατι αντιστοιχο σε eheim http://www.petcumulus.gr/index.asp?page=product&pid=2857

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλά φίλτρα που μπορούν να σε καλύψουν για 300 λίτρα, υπάρχει κάποιος περιορισμός στα χρήματα μέχρι πόσα σκέφτεσαι να ξοδέψεις

Link to comment
Share on other sites

τι ψαρακια εχεις μεσα φιλε μου;;μπορεις να βαλεις σαν δευτερο αυτο http://www.petsupermarket.gr/6281/προϊόντα/fluval-406-εξωτερικό-φίλτρο-για-ενυδρεία-γλυκού-θαλασσινού-νερούέως-400l.html για να συμπληρωσεις τι φιλτρανση σου,ευκολοχρηστο με χωρο για αρκετο βιολογικο υλικο η σε κατι αντιστοιχο σε eheim http://www.petcumulus.gr/index.asp?page=product&pid=2857

τα ψαρακια μου ειναι κιχλιδες αφρικης μαλαουι !

ευχαριστω για τις προτασεις !

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλά φίλτρα που μπορούν να σε καλύψουν για 300 λίτρα, υπάρχει κάποιος περιορισμός στα χρήματα μέχρι πόσα σκέφτεσαι να ξοδέψεις

τα χρηματα που μπορω να δωσω ειναι μεχρι 100 ευρω !

Link to comment
Share on other sites

εγω σκεφτομουν για κατι σε jbl pali απο το εξωτερικο να το παραγγειλω ολες οι προτασεις δεκτες !

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα κατα τη γνωμη μου eheim classic σειρα ολα τα μοντελα σκυλια τα εχω πανω απο 10 χρονια !!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα κατα τη γνωμη μου eheim classic σειρα ολα τα μοντελα σκυλια τα εχω πανω απο 10 χρονια !!!!!!!!!!!!!!!

Ναι αλλα όμως θα προτιμουσα κάποιο πιο δυνατό φίλτρο και να ειναι σε κάδους όχι χύμα που απο οτι ξέρω ειναι τα classic αν θα πήγαινα σε eheim θα πήγαινα στο professional που ειναι πιο δυνατό
Link to comment
Share on other sites

Ναι καλο μου φαίνεται κατι σε πιο δυνατό υπάρχει ας ειναι και απο εξωτερικό ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλο μου φαίνεται κατι σε πιο δυνατό υπάρχει ας ειναι και απο εξωτερικό ;

Κοίτα το fx5 ή το fx6 της ίδιας εταιρείας. ;)

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το fx5 ή το fx6 της ίδιας εταιρείας. ;)

Δεν το βρίσκω εδώ στο σάιτ την τιμή του μπορείς να μου την πεις αν γνωρίζεις ;

Link to comment
Share on other sites

Οπα συγνώμη τα βρήκα εγω σκέφτομαι να πάρω είτε το jbl900 είτε το jbl1500

Που ειναι και πιο οικονομικά και πιο αποδοτικά

Πως σας φαίνονται αν πάρω το 1500 σε συνδυασμό με δικό μου το 900 θα γίνει το ενυδρειο πλυντήριο ;

Τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

πλυντηριο δεν γινεται μη φοβασαι εξαλλου τα φιλτρα εχουν πραγματικη ροη γεματα με υλικα 30-40% κατω απο την αναγραφωμενη.αλλο πρεπει να κοιταξεις με το συγκεκριμενο φιλτρο την καταναλωση που εχει(35 w),αν σκεφτεις οτι θα δουλευει ολη μερα συνεχεια! :whistling:

Link to comment
Share on other sites

classic 2217 ή και fluval 405 .Από και και πέρα fx5 είναι υπερβολή ήδη έχεις και άλλο φίλτρο .Και κάτι άλλο καλύτερα να έχεις φίλτρα από διαφορετικές μάρκες ,προσωπικά το προτιμώ για ζητήμaτα ασφάλειας.

Υ.Γ. Ερώτηση : Το Thread το βρίσκετε να είναι στο κατάλληλο θεματικό ή έπρεπε να ήταν εδώ http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showforum=52 , ευχαριστώ

:)

Link to comment
Share on other sites

πλυντηριο δεν γινεται μη φοβασαι εξαλλου τα φιλτρα εχουν πραγματικη ροη γεματα με υλικα 30-40% κατω απο την αναγραφωμενη.αλλο πρεπει να κοιταξεις με το συγκεκριμενο φιλτρο την καταναλωση που εχει(35 w),αν σκεφτεις οτι θα δουλευει ολη μερα συνεχεια! :whistling:

Ωραία αφού δεν γίνεται πλυντήριο όσο για τα watt το συγκεκριμένο φίλτρο καίει κατα 31της εκατό λιγότερο και ειναι εγγυημένα πιο οικονομικό !

Link to comment
Share on other sites

classic 2217 ή και fluval 405 .Από και και πέρα fx5 είναι υπερβολή ήδη έχεις και άλλο φίλτρο .Και κάτι άλλο καλύτερα να έχεις φίλτρα από διαφορετικές μάρκες ,προσωπικά το προτιμώ για ζητήμaτα ασφάλειας.

Υ.Γ. Ερώτηση : Το Thread το βρίσκετε να είναι στο κατάλληλο θεματικό ή έπρεπε να ήταν εδώ http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showforum=52 , ευχαριστώ

Τα σκέφτηκα και αυτά τα φίλτρα αλλα στην πραγματικότητα δεν συμφέρουν γιατι ανακυκλωνουν λιγοτερο νερο απο οτι το jbl1500 που μάλλον θα παρω γιατι σε ενα σάιτ στο Ίντερνετ ειναι οικονομικό και μεγάλο !

Τωρα άλλο ενα θέμα ειναι με τι να γέμισω μέσα το jbl1500 που θα πάρω όλες οι γνώμες δεκτές !

:)

Link to comment
Share on other sites

σου προτεινα το 306 διοτι εχει κατι λιγοτερο απο 100€ αλλιως θα κοιτα για το 406 !

τα jbl δεν τα εχω δουλεψει αν βρισκεις ευκολα ανταλακτικα και δεν σε ενδιαφερει η καταναλωση ρευματος τσιμπα τα

Link to comment
Share on other sites

σου προτεινα το 306 διοτι εχει κατι λιγοτερο απο 100€ αλλιως θα κοιτα για το 406 !

τα jbl δεν τα εχω δουλεψει αν βρισκεις ευκολα ανταλακτικα και δεν σε ενδιαφερει η καταναλωση ρευματος τσιμπα τα

Το jbl900'το έχω 3 χρόνια και χωρίς κανένα πρόβλημα όσο για το ρευμα καιει ελαχιστο και το καινούργιο το jbl1500 που θα πάρω θα ειναι νέας τεχνολογίας που καεί κατα 31 της εκατό λιγότερο , λιγότερο δηλαδή και απο το 900 που έχω τωρα

Τα ανταλλακτικά τα βρίσκω εύκολα όλα

Τωρα μέσα με τι να το γέμισω ;;;

Link to comment
Share on other sites

Με υλικό για βιολογικό καθαρισμό κια μπορείς να βάλεις και κάποιο υλικο΄για μηχανικό καθαρισμό.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγω κάτι τέτοιο σκεφτόμουν

Τωρα να παραγγείλω απο σάιτ του εξωτερικού το φίλτρο η απο την Ελλάδα σε μαγαζι ;του εξωτερικού και συγκεκριμένα το aquatic.de είναι εμπιστο τι να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

ξερεις κανεις το σαιτ aquatic.de ?

ειναι εμπιστο ?

κανονικα η jbl δινει εγγυηση 4 χρονια αυτο το μαγαζι θα δινει ?

Link to comment
Share on other sites

ξερεις κανεις το σαιτ aquatic.de ?

ειναι εμπιστο ?

κανονικα η jbl δινει εγγυηση 4 χρονια αυτο το μαγαζι θα δινει ?

Θα δίνει αλλά αν χρειαστεί θα το στείλεις πάλι πίσω ; Γνωρίζεις την διαδικασία του καταστήματος για τέτοιες περιπτώσεις ;

Γιατί δεν κοιτάς κάποιο εγχώριο μαγαζί ;

Link to comment
Share on other sites

Θα δίνει αλλά αν χρειαστεί θα το στείλεις πάλι πίσω ; Γνωρίζεις την διαδικασία του καταστήματος για τέτοιες περιπτώσεις ;

Γιατί δεν κοιτάς κάποιο εγχώριο μαγαζί ;

αυτο ειναι το θεμα πληρωνω τα μεταφορικα για να μου το φερουν θα ξαναπληρωσω για να το ξαναπαω αν χρειαστει !

τι διαδικασια δεν την γνωρισω το μονο που μου λεει τωρα που εφτιαξα λογαριασμο τα μεταφορικα για ολα αυτα που θελω και για οτι θελω να τους το στειλω σε e-mail εστειλα την παρασκευη κατα τις 8 αλλα ακομη δεν μου εχουν στειλει απαντηση μηπως υποδηλωνει κατι αυτο? :bigemo_harabe_net-88::bigemo_harabe_net-86: ??

ξερεις καποιος καποιο εγχωριο μαγαζι με καινουργια εννοειται φιλτρα σε προσιτη τιμη και αξιοπιστο?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...