Jump to content

Διαφήμιση Της Ελλάδας Για Τους Έλληνες


Recommended Posts

Όπως λέει και ο τίτλος θα ήθελα να κάνω ένα διαφημιστικό για την Ελλάδα από φωτογραφίες και βιντεάκια τραβηγμένες από απλούς πολίτες όπως εμάς.

Θα μου πείτε πως έχουν γίνει πολλά διαφημιστικά σποτ για την Ελλάδα με επαγγελματικές φωτογραφίες, βίντεο, κτλ.

Αυτό όμως δεν πρέπει να μας αποτρέπει να φτιάξουμε και εμείς ένα δικό μας σποτάκι για την Ελλάδα μας. Ο σκοπός που δεν είναι να κάνω ένα βίντεο που να προσελκύει τους τουρίστες αλλά να μάθουμε την Ελλάδα

Θέλω φωτογραφίες και βίντεο από όλοι την Ελλάδα και όχι μόνο από τα κλασικά τουριστικά θέρετρα, θέλω να μάθουμε την Ελλάδα εμείς ή Έλληνες από την μια άκρη εως την άλλη. Θέλω να είναι μια διαφήμιση με όσο το δυνατόν περισσότερες φωτογραφίες από διαφορετικά μέλη και μέρη. Δεν θέλω ένα εμπορικό διαφημιστικό σποτ, αλλά ένα σποτ που να εμπεριέχει όλη την Ελλάδα και αν είναι δυνατόν από όλες της πόλης της Ελλάδας.

Παρόλο την κρίση και την μιζέρια τα φυσικά κάλλη της Ελλάδας δεν έχουν ακόμη χαθεί είναι εδώ, η Ελλάδα είναι εδώ.

Το αν θα γίνει ή όχι και πότε, θα εξαρτηθεί αποπληκτικά από εσάς.

ΥΓ

Δεν είναι απαραίτητο η φωτογραφίες και τα βίντεο να είναι επαγγελματικά τραβηγμένα αρκή να έχουν μια σχετική ευκρίνεια τίποτε παραπάνω και να γίνετε αναφορά που τραβήχτηκε.

Link to comment
Share on other sites

Βουρ μάγκες..... ανεβάστε ότι καλύτερο έχετε και ο Χρήστος θα το κάνει ακόμη πιο αριστουργημα

Link to comment
Share on other sites

Meet+the+world+in+Greece+2.jpg

Link to comment
Share on other sites

greece-santorini_6024_600x450.jpg

Link to comment
Share on other sites

monastery-meteora_9079_600x450.jpg

Link to comment
Share on other sites

parthenon-greece_9083_600x450.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κεφαλονια.

Σαμη,Αντισαμος,Μυρτος,Πετανιοι............

DSC00261_zps21a1ff17.jpg

DSC00235_zpsa8ad3873.jpg

DSC00198_zps5712c97e.jpg

DSC00189_zps96bd681b.jpg

DSC00186_zps87734491.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για της φωτογραφίες αλλά θέλω να κάνω μια διευκρίνηση

1. Η φωτογραφίες να είναι δικές σας ή να σας έχουν παραχωρηθεί για να μην υπάρξει θέμα δικαιωμάτων, φυσικά στο τέλος θα αναφερθούν όλα τα ονόματα που έχουν παραχωρήσει της φωτογραφίες τους.

2. Αν δεν μαζευτεί το υλικό ή είναι φτωχό το βίντεο δεν θα μπορέσει να γίνει.

Δεν θα είναι ένα ερασιτεχνικό βίντεο αλλά επαγγελματικό με μουσική αποπληκτικά γραμμένη για το βίντεο.

Δεν σκοπεύω να βγάλω χρήματα από αυτό απλά θέλω να προβάλω την Ελλάδα από μια διαφορετική οπτική γωνία, από την μια ως την άλλη άκρη.

Αν γνωρίζεται κάποιους που θέλουν να παραχωρήσουν φωτογραφίες ή βίντεο για αυτό το σκοπό είναι καλοδεχούμενα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα μπορεσω να ανεβασω μετα της 14 του μηνος οταν παω στο νησι

θα ψαξω να βρω και καμια παλια :)

ελπιζω να παζευτουν φωτογραφιες απο πολλα και διαφορα μερη

ετσι ωστε να γινει

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο εχω και καποιες απο το λιμανι του Πειραια(τουριστικο-κρουαζιερα).

Πες μου αν θες να ανεβασω :)

Link to comment
Share on other sites

Χαλκιδική

DSC05615_zps226c6fb3.jpg

DSC05597__zpsc1384c2a.jpg

Τις έχω βγάλει εγώ , Χρήστο, κάνε τες ότι θέλεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Και ένα βιντεάκι δικό μου.

Και μια από Ύδρα

IMGP2830__zps737542cb.jpg

Έγινε επεξεργασία - dpap
Link to comment
Share on other sites

Χρηστο και οι δικες μου που εβαλα τις εβγαλα εγω,αν σου κανουν,κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για την συμμετοχή σας

Στράτο Ελλάδα δεν είναι μόνο η παραλίες αλλά και τα δάση μας και τα λιμάνια μας και οι πόλης. Δεν θέλω να δήξω μόνο της όμορφες παραλίες με της αμμουδιές αλλά και την απλή ζωή μέσα στην πόλη ή στο καφενεδάκι το μικρό κουτουκάκι που πουλά σάντουιτς ή τσιπουραδικό κτλ γενικά ότι είναι Ελλάδα από όλες της εποχές του χρόνου.

Φυσικά η καλή δουλειά αργή και θα περιμένω να μαζευτεί μπόλικο υλικό, ίσος κάποιοι να πάτε και διακοπές έστω μονοήμερες και να βγάλετε 5-10 φωτογραφίες, οπότε θα περιμένω με αγωνία και κατά τον Σεπτέμβριο θα γίνει το βιντεάκι.

ΥΓ1

Αν δεν μαζευτούν αρκετές χειμερινές φωτογραφίες τότε το βίντεο θα έχει μόνο καλοκαιρινές φωτογραφίες με έναν τίτλο πχ η Ελλάδα το καλοκαίρι,

Και ίσως αργότερα να γίνει και ένα βίντεο με χειμερινές φωτογραφίες.

ΥΓ 2

Δεν θέλω φωτογραφίες με σκουπίδια, με βία και με διαδηλώσεις αρκετά κακά έχουμε δει και ζούμε ας αποτυπώσουμε μόνο τα καλά και τα απλά της χώρας μας.

Με αρέσει πολλές φορές να φτιάχνω έναν γυάλινο όμορφο κόσμο μακριά από τα προβλήματα.., με δίνει κουράγιο να ανταπεξέλθω στης δυσκολίες της ζωής.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...