Jump to content

Διαφορες Θυληκων Endler-Guppy


Giorgos Kk

Recommended Posts

Πιστευω οτι αυτο το θεμα θα βοηθησει πολλους στο θεμα τι ψαρια εχουν-παρουν...!προσφατα πηγα σε ενα καταστημα για να παρω ενα θυληκο γκαπι..το καρτελακι εγραφε ''female endler guppy''ενω τα ψαρακια ηταν ολα θυληκα γκαπι...ή εγω κανω λαθος ή αυτοι δεν ξερουν τι φερνουν...χωρις να εχω ασχοληθει με endler τα θυληκα εχουν καθολου χρωμα???στην ουρα ή καπου αλλου??(απο τι εχω δει οχι)...τα θυληκα γκαπι εχουν ομως χρωμα και πιστευω οτι απο εκει καταλαβενουμε την διαφορα...

καποιες φωτογραφιες που βρηκα και πιστευω να βοηθησουν!αν κανω καποιο λαθος πειτε μου γιατι δεν ξερω κιολας..!

θυληκο γκαπι!female-----guppy.jpg

θυληκο endler!poecilia_wingei_female_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα λες. Υπάρχει μια περίπτωση να έχει μείνει η ταμπελίτσα στο ενυδρείο του καταστήματος (το έχω δει να συμβαίνει και εδώ). Από την άλλη, καλό είναι να πηγαίνουμε "διαβασμένοι" όταν πρόκειται να αποκτήσουμε κάποιο ζωντανό. ;)

Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα λες. Υπάρχει μια περίπτωση να έχει μείνει η ταμπελίτσα στο ενυδρείο του καταστήματος (το έχω δει να συμβαίνει και εδώ). Από την άλλη, καλό είναι να πηγαίνουμε "διαβασμένοι" όταν πρόκειται να αποκτήσουμε κάποιο ζωντανό. ;)

:bigemo_harabe_net-64::bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...